שתף קטע נבחר

תקפו באלימות בת עשר - בגלל טלפון "לא כשר"

שירה גבאי חזרה עם חברותיה מפעילות בתנועת נוער באלעד, כאשר בתחנת האוטובוס הבחינו שני ילדים חרדים במכשיר הסמארטפון שלה - ודרשו לנפץ אותו. משסירבה, תקפו אותה במכות ובעטו בה. הוגשה תלונה במשטרה: "הבת שלי בכתה כל הלילה. אני לא יודעת מה לעשות. זה מפחיד", אומרת האם. "למה הנהג לא הזעיק את המשטרה?"

 

שירה הסתובבה עם טלפון חכם – וחטפה מכות: הקהילה הדתית-לאומית בעיר אלעד סוערת, לאחר ששני ילדים חרדים תקפו לכאורה ילדה בת 10 באלימות קשה, בגלל שהחזיקה בטלפון סלולרי "לא כשר" (טלפון חכם הפתוח להודעות סמס וגלישה).

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

האירוע החמור אירע ביום ראשון השבוע, סמוך לשעה שבע בערב, בשעה ששירה גבאי שבה עם שלוש מחברותיה מפעילות בתנועת הנוער "עזרא" בעיר הדתית אלעד. לדברי האם, הילדות הגיעו לתחנת האוטובוס שבה חיכו שני ילדים חרדים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

הרבנים נגד רבניות? לא מסיבות הלכתיות/ הרב אבי וייס

 

"ברגע שהם קמו, שירה התיישבה - ואז הם ראו שהיא מחזיקה ביד טלפון חכם", שושי גבאי מספרת ל-ynet. בפוסט כואב שפרסמה בת דודתה, ריקי פרץ, היא מתארת כי הם "ביקשו את הפלאפון של הקטנה המתוקה כדי לשבור אותו, כי הוא 'לא כשר'. הילדה התמימה סירבה, והם פשוט קרעו אותה במכות. ילדה בת 10!! ריבונו של עולם!!! לאן הגענו?"

 

גבאי מוסיפה כי הילדים "היכו אותה, בעטו בה ומשכו לה בשיער", כדבריה. "הילדה שלי פרצה בבכי, וגם החברות".

 

לדברי גבאי, כאשר הגיע קו 4 של חברת "קווים", עלו עליו הילדים המתעללים – וגם הילדות הבוכיות. "למרות שהנהג ראה את הילדות בוכות, הוא לא הזעיק משטרה - והילדים שהיכו ירדו כעבור כשתי תחנות. גם הנוסעים לא נחלצו לסייע לילדות הבוכות".

 

"זה פשוט מפחיד"

האם הוזעקה למקום, וההורים הגישו תלונה במשטרת ראש העין – שם מסרה הילדה עדות. גם עיריית אלעד התגייסה לסייע למשפחה, ויועצת בית הספר שוחחה עמה – "אבל הילדה בשוק. היא פשוט סובלת".

 

 

שי גבאי, אביה של שירה, אומר כי "ציפינו שהמשטרה תפעל ותנסה לאתר את הילדים במהירות. הם בטח לומדים ליד התחנה הזו או גרים שם. אני מניח שיש מצלמת אבטחה באוטובוס, ובעזרת תחקור ניתן היה לאתר את הילדים".

 

"הבת שלי בכתה כל הלילה", שושי גבאי אומרת. "דיברתי עם האמהות האחרות, וגם הבנות שלהם בכו והיו מזועזעות". היא הוסיפה כי "אני פשוט לא יודעת מה לעשות. זה מפחיד".

 

בשנים האחרונות מנהלת החברה החרדית מלחמת חורמה בטלפונים החכמים, הכוללת טקסי ניתוץ של סמארטפונים, פשקעווילים ואף הערות בוטות לדתיים וחרדים המחזיקים במכשירים שכאלה באזורים חרדיים.

 

מחברת "קווים" נמסר בתגובה: "מבדיקה שערכנו לא התקבל דיווח על מקרה כמו זה שהבאתם בפנינו".

 

"מצפה מהמשטרה לפעול בהקדם"

הבוקר (ג') הביעה האם זעם על חברת "קווים" ועל התנהלות המשטרה, שלטענתה טרם מיצתה את האפשרויות העומדות בפניה בכדי ללכוד את התוקפים.

 

"המשטרה שלחה ניידת ובה שני שוטרים שפגשו אותנו בתחנה שבה שירה וחברותיה ירדו. הם ביררו עם 'קווים' מהם פרטי הנהג, ודרשו לקבל צילומים ממצלמת אבטחה שבאוטובוס. אני מצפה שהמשטרה תפעל בהקדם".

 

גבאי הוסיפה כי תגובת "קווים" עוררה זעם בקרב הורים ביישוב. "המשטרה דיברה עם 'קווים', וביקשה צילומי אבטחה ואת פרטי הנהג, אז איך אפשר לטעון שהמקרה לא מוכר להם?" אמרה. "הנהג היה צריך להתערב ולהזעיק את המשטרה - ואת זה הוא לא עשה".

 

גבאי והורים נוספים מתכוונים להיפגש היום עם ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש. "אנחנו חוששים לתת לילדים שלנו לנסוע באוטובוס", אמרה. "לא ייתכן מצב שבו ילדים יפחדו שיכו אותם יתעללו בהם, רק בגלל שהם מחזיקים טלפון".

 

מהמשטרה נמסר כי הוגשה תלונה ונפתחה חקירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים