שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרבצ"ר החדש: "הלוואי שנלמד להקשיב"
  אחרי הסערות שליוו את ההכרזה על מינויו - הצהיר היום הרב הצבאי הראשי, אייל קרים, אמונים בטקס שנערך בבית הנשיא. "בישראל קיים חופש דיבור. הבעיה היא שרק מעטים מוכנים לשמוע ולהקשיב", אמר
  אחרי הסערות – רב צבאי ראשי: הרב אייל קרים הצהיר אמונים היום (א') בבית הנשיא, ואף הצטרף למועצת הרבנות הראשית לישראל.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  מינויו הצפוי של הרב קרים הוכרז בחודש יולי האחרון, אך לווה בצלילים צורמים וניסיונות משפטיים לטרפד את המינוי, בעקבות אמירות שפורסמו בשמו כאילו התיר פגיעה בגויות בזמן מלחמה. הרב קרים הכחיש את הדברים בפני בג"ץ, והצהיר כי "מעולם לא אמרתי, לא כתבתי ואפילו לא חשבתי שמותר לחיילי צה"ל לאנוס נשים במלחמה. לטעמי חל איסור גמור על החיילים לעשות זאת. זו הייתה השקפתי וזו השקפתי גם היום".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  בין היתר, אמר הרב קרים בטקס ההצהרה כי "בישראל קיים חופש דיבור. הבעיה היא שרק מעטים מוכנים לשמוע ולהקשיב". עוד אמר, כי "עם היכנסי כחבר במועצת הרבנות הראשית בישראל, אני רוצה לאחל לכולנו שנשכיל ונדע לא רק לדבר אלא גם להאזין, להקשיב, להבין ולהשכיל כדי שנוכל לתקן את הטעון תיקון".

   

  "למשה לא הייתה תקשורת"

  נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אמר לרב כי תפקידו הוא "משימת חיים - לחבר בין תורה וצבא, בין בתי המדרש לבסיסי אימונים. לחבר בין הרצון של צה"ל ושל רבים בחברה הישראלית לשלב כמה שיותר קהלים בצורה ראויה בצה"ל - לבין הזכות של החיילים בני הציבור הדתי והחרדי... לשמור על אורחות חייהם".

   

  עם תום טקס החתימה, אמר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, כי "מלאכת החיבור שלך לא פחות מורכבת מזו של משה רבינו. למשה הרי לא היו מעליו רמטכ"ל וממשלה ורבנים ראשיים וראשי ישיבות ויועצים, וגם לא הייתה לו תקשורת שממתינה להאיר בזרקורים כל תהום ואבן נגף".

   

  עם זאת, הוסיף כי "למשה גם לא היה רמטכ"ל שיעמוד לצידו ולא רבנים ראשיים לעת צרה וקושי, ולא ראשי ישיבות ויועצים שניתן להיוועץ בהם, וגם לא תקשורת שדרכה ניתן להעביר מסרים של שיח אמיתי ורצון להקשיב לכל חייל וחיילת. לך יש את כל הכלים החשובים האלה".

   

  "צה"ל לא יכול להרשות לעצמו משברים כאלה"

  עוד התייחס הנשיא למשברים שידעה המדינה בשנה האחרונה עם ציבור הרבנים, ואמר כי "צה"ל אינו יכול להרשות לעצמו שהאנרגיות של מפקדיו יופנו לזירות כאלו. בטחון ישראל לא מאפשר זאת... ואני שמח שהרמטכ"ל פועל בנושא ואני שמח, הרב אייל, שאתה הוא זה העומד לצדו כפקוד, יועץ ורב".

   

  מנכ"ל הרבנות הראשית, הרב משה דגן, ציין בדבריו כי מינוי רבנים ומנהיגים רוחניים על עם ישראל איננו דבר פשוט, וניתן לראות בדבריו של יתרו למשה את עיקרי המשימות המוטלות על הרבנים המנהיגים: "ואתה תחזה מכל העם אנשי חיל יראי אלוקים אנשי אמת שונאי בצע ושפטו את העם בכל עת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרבצ"ר החדש: "הלוואי שנלמד להקשיב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים