שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התנצל, נחקר ומועמד לגירוש: ככה ייעשה לאימאם אנטישמי
  בסינגפור לא מטפלים בגזענות בכפפות משי. את זאת הוכיחו השלטונות לאחר שאימאם שהתבטא נגד יהודים ונוצרים - נדרש להתייצב בבית הכנסת המקומי ולהתנצל ארוכות. זה לא עזר לו מול המשטרה שפתחה נגדו בחקירה, בית המשפט שקנס אותו ב-4,000 דולרים - וכעת הוא גם מועמד לגירוש

  הרב אברג'יל עם האימאם ג'אמיל בבית הכנסת "מגן אברהם" (צילום: TheStraitsTimes) (צילום: TheStraitsTimes)
  הרב אברג'יל עם האימאם ג'אמיל בבית הכנסת "מגן אברהם"(צילום: TheStraitsTimes)

   

  זקני סינגפור לא זוכרים אירוע כזה: נציגי כל הדתות במדינה הגיעו אמש (יום א') לבית הכנסת "מגן אבות" של הרב מרדכי אברג'יל, הרב הראשי של האי, כדי לשמוע אימאם מוסלמי מתנצל על התבטאות אנטישמית. היום גזר בית המשפט את עונשו: 4,000 דולר קנס.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

   

  כבר חודש ימים שהפרשה מסעירה את הרפובליקה הזעירה (אך עשירה וחשובה). תחילתה בחודש פברואר, לאחר פרסום סרטון וידיאו שבו נראה האימאם המוסלמי נלה מוחמד עבדול ג'אמיל, מתפלל ואומר: "אללה יעזור לנו נגד היהודים והנוצרים". הסרטון הפך עד מהרה לוויראלי.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  אך בעוד שבישראל ביטוי מן הסוג הזה היה זוכה אולי למחאה ציבורית קלה, הרי שבמדינה שבה יריקת מסטיק גוררת קנס כבד - ההתבטאות החריפה של מנהיג הדת לא עברה בשתיקה: המשטרה הודיעה על חקירה פלילית, ואנשי דת בודהיסטים, נוצרים ומוסלמים, הגיעו היום לפגוש את הבכירים שבאנשי הקהילה היהודית.

   

  המשטרה כבר סיימה את החקירה

  האימאם ג'אמיל נאלץ לומר באופן פומבי: "אני מלא חרטה על אי הנוחות, המתח והטראומה שגרמתי למדינה השלווה הזאת". הוא גם הבהיר בפני באי בית הכנסת והתקשורת כי דבריו נגד היהודים והנוצרים, אינם ציטוט מתוך הקוראן – כי אם "טקסט עתיק שמקורו בהודו, בכפר שממנו הוא הגיע לסינגפור".

   

  האירוע פורסם בימים האחרונים בהבלטה רבה בתקשורת המקומית. העיתון הסינגפורי רב התפוצה " Straits Times" פרסם כי המנהיג המוסלמי בן ה-47 הבהיר בצורה חד-משמעית כי הבין שהיה עליו לקיים את מנהגי אמונתו על פי הנורמות והכללים החברתיים של סינגפור.

   

  יעקב איבראהים, השר לענייני מוסלמים, נדרש אף הוא להתנער מהמנהיג הדתי, וציין כי ההתנצלות התקבלה בצורה ברורה על ידי מנהיגי כל הדתות בסינגפור, ובכלל זה אצל המוסלמים. אלא שבכך לא תם הסיפור: השלטונות הבהירו כי הם רואים את המקרה בחומרה רבה. במשטרה הודיעו כי סיימו את החקירה והעבירו את החומרים למערכת המשפט, שם יוחלט האם להעמיד לדין את האימאם.

   

  עכשיו הוא מועמד לגירוש

  במקביל, שוקלים השלטונות לגרש את ג'אמיל מהמדינה שרוב תושביה בודהיסטים, ואילו הנוצרים והמוסלמים מהווים בה מיעוט קטן של כ-15%, כל אחד. אגב, הקהילה היהודית היא זעירה במיוחד, ומונה רק כ-1,500 איש, במדינה שבה מספר התושבים הוא כ-4.5 מיליון.

   

  הרב הראשי של סינגפור, מרדכי אברג'יל, ביקש שלא להגיב על הפרשה. לדבריו: "זה רגיש מכמה בחינות, גם מהפן של הרשויות וגם מהפן הקהילתי. בסינגפור הסיפור ידוע. הוא ביקש מחילה, וצריך להבין בין השורות".

   

   (צילום: TheStraitsTimes) (צילום: TheStraitsTimes)
  (צילום: TheStraitsTimes)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Quantum Mavericks
  האימאם עם מנהיגים דתיים בפגישת פיוס
  צילום: Quantum Mavericks
  מומלצים