שתף קטע נבחר

מגנום חדש מטורקיה: יותר קטן יותר יקר

גלידת שטראוס השיקה מגנום דאבל שוקולד חדש במשקל 72.5 גרם - כששאר שלגוני מגנום נמכרים ב-90-85 גרם. המוצר המוקטן נמכר במחיר של המגנומים האחרים. למשל, בקפה עלית הוא נמכר ב-11.5 שקל, התייקרות של עד 24%. יוניליוור: "השלגון מיוצר בחו"ל בטכנולוגיה שונה, לכן עלות יצורו גבוהה משלגוני המגנום הקיימים"

בקיץ הזה הצרכנים ישלמו יותר על טעם המגנום החדש: חברת גלידת שטראוס של יוניליוור, החלה למכור מגנום חדש ששמו מגנום דאבל שוקולד - שמשקלו נמוך יותר משאר השלגונים שנמכרים תחת השם מגנום ומחירו – גבוה יותר. גם מדינת הייצור של השלגון השתנתה: מישראל – לטורקיה. שאר שלגוני מגנום יוצרו ומיוצרים בישראל.

 

 

השלגון החדש: הוקטן בכמעט 20% לעומת שלגוני מגנום הקיימים. והמחיר? זינק ()
השלגון החדש: הוקטן בכמעט 20% לעומת שלגוני מגנום הקיימים. והמחיר? זינק

 

אין ספק: מדובר בהתייקרות

השלגון החדש מכיל גלידת שמנת עם שוקולד חלב מצופה בקרם קקאו ובציפוי המכיל שוקולד חלב. ב-2012 יוניליוור, הבעלים של גלידת שטראוס, השיקה בארץ שלגון בשם דומה: "מגנום דאבל שוקולד עם נוגט". בעקבות כניסת השלגון הטורקי לארץ, החברה שינתה השנה את שמו של שלגון זה ל"מגנום דואט". 

 

השלגון, כמו גם המגנום הקלאסי, נמכר במשקל 90 גרם, בעוד שהשלגון החדש, נמכר במשקל חדש: 72.5 גרם. למרות שלא מדובר באותו שלגון בדיוק, החברה נקטה בגילוי נאות לו היא מחויבת כחוק וציינה על גבי האריזה: "סדרה חדשה במתכון חדש. משקל חדש: 72.5 גרם, לעומת מגנום במשקל 90 גרם".

סניף קפה עלית ברכבת. מגנום החדש: 11.5 שקל ()
סניף קפה עלית ברכבת. מגנום החדש: 11.5 שקל

סניף קפה עלית ברכבת. מגנום הישן: 11.5 שקל ()
סניף קפה עלית ברכבת. מגנום הישן: 11.5 שקל

והמחיר? ברשתות השיווק אמרו שיוניליוור, הבעלים של גלידת שטראוס, לא הורידה את מחיר השלגון בהתאם למשקלו המופחת. עקב כך מדובר בהתייקרות.

 

מצאנו את השלגון החדש בסניפים של רשת קפה עלית בתחנות רכבת ישראל. בתחנה אחת מכרו מגנומים בגודל "רגיל" – 90-85 גרם, ובתחנה אחרת מכרו רק את הגודל החדש: 72.9 גרם. המחיר – אותו מחיר לכל המשקלים: 11.5 שקל ליחידה, מחיר גבוה לשלגון ללא קשר להקטנה.

 

כלומר, המחיר ל-100 גרם של מגנום במשקל 90 גרם עמד על 12.7 שקל בקפה עלית והמחיר של המוצר החדש כבר זינק שם ל-15.8 שקל ל-100 גרם - התייקרות של כ-24%. לעומת שלגונים במשקל 85 גרם, השלגון החדש יקר יותר בכ-17%, ברשת זו.

 

זו לא הפעם הראשונה שיוניליוור "משחקת" במגנום. לפני כ-4 שנים היא הקטינה את מאגדת שלגוני מגנום מיני מ-6 יחידות ל-5 יחידות.

מסורת של הקטנה (צילום: שלומי בלבול) (צילום: שלומי בלבול)
מסורת של הקטנה(צילום: שלומי בלבול)

  

יוניליוור: יותר יקר "בגלל הטכנולוגיה"

מיוניליוור נמסר בתגובה: "מגנום דאבל הינה סדרה בינלאומית חדשה שמצטרפת לסדרת שלגוני מגנום הקיימים. שלגוני הסדרה מיוצרים בחו"ל בטכנולוגיה שונה וחדשנית שהושקעו בפיתוחה השקעות כספיות ניכרות, ולכן עלות יצורם גבוהה מאשר שלגוני מגנום הקיימים. כחלק מהשקיפות אל מול צרכנינו, משקל המוצר והשוואתו למשקל מוצרי מגנום האחרים, מצוינים בבירור ובבולטות על גבי האריזות".

 

מרשת קפה עלית נמסר: "היצרן יוניליוור מתמחר את המוצרים באופן זהה עבורנו וההסבר של יוניליוור לכך הוא שונות בחומרי הגלם ובעלויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים