שתף קטע נבחר

אל מול המצלמות: יהודי הותקף באכזריות בלוס-אנג'לס

לאור יום, ברחוב ראשי בלוס-אנג'לס, הותקף יהודי מבוגר חובש כיפה ששב מתפילת שחרית. המשטרה החלה במצוד אחר החשוד, ובשכונה בטוחים: מדובר בפשע שנאה. "הוא פשוט אדם טוב שהלך לתפילה בבוקר והוכה בלי שום סיבה - מלבד היותו יהודי"

 

התקיפה האלימה תועדה: הרב פרקובסקי, יהודי מבוגר ששב מתפילת שחרית אתמול (יום ב') הוכה באכזריות על ידי תוקף אלמוני לאור יום, ברחוב ראשי בלוס-אנג'לס. לפי רשת ABC7 שדיווחה על האירוע, המשטרה עדיין חוקרת - אך תושבים באזור משוכנעים: מדובר בפשע שנאה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

מעט לאחר השעה שמונה בבוקר נראה אדם מבוגר בלבוש חרדי, חובש כיפה שחורה, צועד ברחוב דטרויט פינת שדרות אוקווד שבמחוז פאיירפקס. בצילומי האבטחה נראה אדם אחר ניגש אליו ודוחף אותו. הוא תוקף את האדם המבוגר שוב ושוב, מכה בו באגרופים ובועט בו מספר פעמים גם לאחר שהוא נופל.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

התוקף תועד עוזב את המקום לאט וכמעט כבדרך אגב, בעוד שהיהודי המבוגר שוכב פצוע והמום, מתפתל מכאבים, עד שעובר אורח ניגש להעניק לו עזרה. במצלמת אבטחה אחרת נראה התוקף כשהוא מתרחק מהמקום ומניף אצבע לשמים.

 

"מעולם לא פגע בזבוב"

קצין המשטרה, אהרן שפירו, אמר לרשת ABC7 כי "מדובר בשכונה מאוד רגועה. לקבל פה תלונה על אדם חף מפשע שהוכה – זה בהחלט הלם". במשטרת לוס-אנג'לס הודיעו כי הודיעו כי היהודי, שסובל מחתך בשפה, יהיה בסדר וכי אין להם מושג מהי הסיבה לתקיפה האלימה, אם כי ברור שלא מדובר במקרה שוד.

 

התוקף נוגח ביהודי במפתיע והכיפה נופלת ()
התוקף נוגח ביהודי במפתיע והכיפה נופלת

הוא ממשיך להכות בו באגרופים ()
הוא ממשיך להכות בו באגרופים

 

"אין עדות כרגע שזה פשע שנאה", הוסיף שפירו, "אך כפי שאמרתי, החוקרים שלנו עדיין עובדים על החקירה". מאז אתמול מסתובבות בשכונה ניידות משטרה בחיפושים אחר התוקף.

 

עם זאת, מכריו של הנפגע טוענים כי מדובר בסבא טוב ואיש אהוב בקהילתו, ומייחסים את התקיפה לפשע שנאה בשל אמונתו. "הוא מעולם לא פגע בזבוב", אמר שכנו, מלכיאל גריידן. "הוא פשוט אדם טוב שהלך לתפילה בבוקר, והוכה בלי שום סיבה - מלבד היותו יהודי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים