שתף קטע נבחר

הנוצרי שחי למען ישראל: "לא יכולתי להגן על יהודייה אחת - אמי"

עם 71 ספרים ובהם רבי-מכר, פרסי עיתונות וקשרים עם חשובי המדינאים, מייק אוונס, נוצרי אוונגליסט, מצהיר שהוא חי למען מדינת ישראל - ונחשב לאחד הפעילים הבולטים ביותר למענה בעולם. למקום הזה הוא הגיע מילדות קשה של אבא אנטישמי ומתעלל ואמא יהודייה

 

 

הוא נחשב לסופר של רבי מכר, פרשן, זוכה פרסי עיתונות ועומד בראש כמה ארגונים ללא מטרות רווח, ובהם מוזיאון ידידי ישראל בירושלים שאותו ייסד. אבל הדבר החשוב ביותר שלמענו חי ופועל ד"ר מייק אוונס מארה"ב, הוא מדינת ישראל. בראיון מיוחד ל-ynet הוא מספר מה הביא אותו להיות אחד הקולות הרמים ביותר בעד ישראל בזירה הבינלאומית, ולמעשה להקדיש את חייו למען מדינת ישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

71 ספרים כתב אוונס (70), כיום נוצרי אוונגליסט ודמות ידועה בארה"ב. הוא נולד לאם יהודייה ולאב נוצרי – אך ספג מילדות חינוך נוצרי אדוק. לצד זה, ספג גם התעללות מתמשכת מידי אביו האנטישמי.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"אמא שלי הייתה יהודייה מבית אורתודוכסי שהוריה הגיעו ממזרח אירופה ומרוסיה הלבנה", הוא מספר. "סבה היה הרב מיכאל כצנלסון. היא עצמה לא אהבה נוצרים, וכשהייתי בן ארבע היא סיפרה שנוצרים הרגו יהודים, שישו מת ואין צורך להחיות אותו, והאפיפיור וגם היטלר היו נוצרים. אבל היא נישאה לאבי שהיה נוצרי, וילדה לו שבעה ילדים.

 

 

"אבי היה מהדרום השמרן, וגידל אותנו כנוצרים. היה הולך לכנסייה, אבל היה גם צבוע. בשישי בערב הוא היה משתכר, ועם שובו - היה מכה את אמי וצועק עליה שהיא זונה יהודיה, ושאני לא בנו אלא ממזר, בן לא חוקי מיהודי. לכן הוא מעולם לא קרא לי 'בן', מעולם לא אהב אותי או חיבק אותי, ותחת זאת הוא התעלל בי".

 

"הכאב הפך לכוח"

את מערכת היחסים הקשה ביותר ניהל האב עם מייק הצעיר, שחשש לחייו: "מטרתי בחיים הייתה להגיע לגיל 20, כי הייתי בטוח שאבי יהרוג אותי לפני כן. כשהייתי בן 11 הוא ניסה להרוג אותי לאחר שניסיתי להגן על אמי. זו הייתה הפעם היחידה. מעולם לא הגנתי עליה כשהוא הכה אותה. ואילו אז אמרתי לו 'תפסיק את זה', והוא רדף אחרי וחנק אותי, וכשהבטתי בעיניו ידעתי שאני הולך למות. שלעולם לא אהיה בן 20. ידעתי שלא אשרוד את הלילה. הקאתי על עצמי והתעלפתי, וכשפקחתי את עיניי כמה שעות לאחר מכן, כעסתי שאני חי.

 

 

"אני זוכר את הזעם. התפללתי בזעם בחושך: אלוהים, למה נולדתי? זה היה לא הגיוני. הייתי ילד קטן ושבור. ואז ידעתי, ברגע שאמרתי את זה: נולדתי כדי להגן על העם היהודי. באותו הלילה קיבלתי את התובנה הזו".

 

מאז מקדיש אוונס את חייו למען ישראל, ונחשב ללוביסט חשוב בזירה הבינלאומית, שנפגש עם נשיאי ארה"ב, ראשי מדינות ועם האפיפיור. "לא יכולתי להגן על יהודייה אחת, על אמי. נכון שלא יכולתי להגן עליה, אבל הכאב הפך לכוח".

 

מערכת יחסים קשה עם האב (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מערכת יחסים קשה עם האב(צילום: אלי מנדלבאום)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ד"ר מייק אוונס
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים