שתף קטע נבחר

מאה שערים: חייל צה"ל הותקף - החסיד הגן עליו בגופו

חייל גולני שיצא לחופשה וביקש לקנות ספרים במאה שערים, הותקף על ידי עשרות חרדים קיצונים, בין היתר גם באבנים. מי שחילץ אותו היה חסיד מפלג אנטי-ציוני, שהוביל אותו לרחוב בטוח: "קשה לי לראות את התמונות הללו", מספר אביו

 

 

כאשר שלמה ליפמן, חייל צה"ל ובן למשפחה חרדית, נכנס לרכוש ספרים במאה שערים - הוא לא שיער לעצמו שחייו יעמדו בסכנה, וכי מצילו יהיה לא אחר מחסיד מהפלג האנטי-ציוני, שיבריח אותו אל מחוץ ל"קסבה" החרדית ירושלמית.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

התמונות הבאות ממחישות במשהו מעט ממה שעובר על חיילים בריכוזים החרדיים חדשות לבקרים. מה שהיה פעם חסימות צירים והפגנות נגד חוק הגיוס, הפך לאחרונה למתקפה כוללת נגד החיילים עצמם, הנתפסים על ידי הקיצוניים כ"סוכני שינוי" המגויסים על ידי הצבא כדי לתת לגיטימציה לגיוס מבפנים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

המראות המתועדים בסרטון עלולים להזכיר מחזות ממקומות אחרים, כפרים פלסטיניים וניסיונות לינץ' על רקע לאומני, ולא פעם מעידים חיילים חרדים כי יצאו בשן ועין. זה מה שעבר על ליפמן, חייל ב"גולני", שהיווה ביום שישי האחרון מטרה לעשרות חרדים זועמים שביקשו לכלות בו את זעמם, פרצו לחנות, איימו עליו ותקפו אותו גם באבנים.

 

"הבן אדם הזה הציל את הבן שלי" ()
"הבן אדם הזה הציל את הבן שלי"

 

במנוסתו מהחנות המתין לחייל חסיד לבוש במדי ה"זברה" של הפלגים הקיצוניים, שמעון דב גולדפרב שמו, שהציע ללוות אותו עד ליציאה מהשכונה. בהמשך מלווים אותו חרדים נוספים שמחלצים את החייל.

 

"המלאך" של החייל

ח"כ לשעבר הרב דב ליפמן, אביו של חייל גולני שהותקף, מכנה את גולדפרב "המלאך". "הבן אדם הזה הציל את הבן שלי", הוא אומר בראיון לאולפן ynet. "קשה לי לראות את התמונות הללו. אני צופה בהן ומתמלא בכעס. אבל אני כן רוצה להתמקד באנשים דוגמת אותו החסיד, שהם המתונים והם הרוב, ובצורך למצוא דרך להנמיך את ההשפעה של הקיצונים הללו".

 

ליפמן מספר כי בנו לא האמין שתרחיש כזה אפשרי. "הוא חשב שיצעקו עליו. זה קורה לצערי גם בבית שמש. צועקים לכיוונו לפעמים חרד"ק. הוא לא ראה את הסרטונים של החודשים האחרונים. אין לו זמן לזה, הוא משרת בצה"ל".

 

גולדפרב עצמו סיפר למקורבים כי הוא חושש להיחשף מפחד ממה שיקרה לו, "וגם זה דבר שצריך להילחם בו", ליפמן אומר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים