שתף קטע נבחר

בני המשפחות הצטלמו עם הלהט"ב הדתיים: "אנחנו פה וכבר לא לבד"

סבתא ונכד, דוד ואחיינית, אח ואחות, החברים הכי טובים: עשרות להט"ב דתיים הצטלמו עם בני משפחותיהם ובני קהילותיהם בהצהרה גלויה - "אנו בשר מבשרה של הקהילה הדתית". הלן אלבום, שהצטלמה עם בן הזוג של בנה, אומרת: "העולם יהיה יותר טוב כאשר הורים יקבלו את ילדיהם כמות שהם"

 

עוד שלב בדרך לקונצנזוס: עשרות להט"ב דתיים ובני משפחותיהם נחשפים היום (ה'), במסגרת קמפיין חדש: "הפנים היפות של אוהבינו ואהובינו, נשים ואנשים מבקשי טובתנו עם לב אוהב, שחיבקו חזק כשסיפרנו להם מי אנחנו".

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

בין המצולמים: סבתא ונכד, דוד ואחיינית, אח ואחות, החברים הכי טובים. צמדים של להט"בים ואנשים היקרים להם. הקמפיין, לקראת מצעד הגאווה באוגוסט בסימן "דת ולהט"ב", יכלול שלטי חוצות ובהם תמונות של המשתתפים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"העולם יהיה יותר טוב כאשר הורים יקבלו את הילדים שלהם כמות שהם", אומרת הלן אלבום - אמו של חיים, הומו דתי – שבחרה להצטלם עם בן-זוגו, יאיר שטראוס. "הקדוש ברוך-הוא ברא אותם כך ועלינו להאמין בו ולקבל את זה באהבה. כי הכל מאת ה’ והכל לטובה".

 

"העולם יהיה יותר טוב כאשר אנשים יעדיפו סבתות על פני אידיאולוגיות". אליק ויפה אוסטר (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)
"העולם יהיה יותר טוב כאשר אנשים יעדיפו סבתות על פני אידיאולוגיות". אליק ויפה אוסטר(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

 

"העולם יהיה יותר טוב כאשר החברה תבין שהקדוש ברוך-הוא לא עושה טעויות - כולנו נבראנו בצלמו, וגם אנחנו רוצים חיים של אמת ושמחה מתוך אמונה שהקב”ה אוהב אותנו", משלים שטראוס.

 

"הרבה בזכותה אני דתי היום"

את הקמפיין בהפקת דניאל בוקובזה, יזמה עמותת "חברותא" בשיתוף ארגוני הקהילה הדתית הגאה: "בת-קול", שב"ל וכרצונו - וכן הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים. הוא בנוי משאלות ותשובות זהות, ומהווה המשך ישיר לקמפיין "הפנים שלנו" מלפני כשנה ומחצה, אז נחשפו לראשונה הלהט"ב הדתיים בפניהם ושמותיהם.

 

הלן ויאיר. חמותו - חתנה (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)
הלן ויאיר. חמותו - חתנה(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

 

"לא אשכח אף פעם את: עוגת השמרים הטעימה שהוא הביא לי, כשהגיע עם חיים לשבת בפעם הראשונה", אומרת הלן אלבום. "רציתי לומר לו ש: אני מאוד שמחה שהוא בן הזוג של הבן שלי, כי אני רואה את החיבור הטוב שביניהם ואני מאושרת בשביל שניהם".

 

דרך ארוכה עברו הלהט"ב הדתיים מחוסר הכרה והתכחשות – ועד ליציאה האמיצה של בני המשפחות מארון הקודש: "אולי אני לא מספיק אוהבת להכריז על אהבתי, אבל חוץ מזה אני אומרת מה שאני רוצה", מצהירה יפה אוסטר, שהצטלמה עם נכדה, אליק.

 

"הרבה בזכותה אני דתי היום", אומר אוסטר, פיזיקאי. "הסיפורים של סבתא הפכו להיות חלק מהסיפור שלי, וככה הם מחברים אותי גם לסיפור הגדול, של עם ישראל. העולם יהיה יותר טוב כאשר אנשים יעדיפו סבתות על פני אידיאולוגיות".

 

 (צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)
(צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי)

 

"אנחנו בשר מבשרה של הקהילה הדתית"

דניאל יונס, יו"ר עמותת "חברותא - הומואים דתיים", אומר כי "הקמפיין הזה הוא שלב נוסף בהכרה בנו - להט"ב דתיים. באנו להראות שיש לנו תמיכה הולכת וגוברת בקרב המשפחות והקהילות שבהן אנו חיים".

 

הוא מוסיף כי "גם אם אלינו אפשר היה להתכחש - מהמשפחות שלנו, לחברים לסובבים אותנו אי אפשר להתעלם, ואנחנו בשר מבשרם - בשר מבשרה של הקהילה הדתית". הוא מוסיף כי נושא מצעד הגאווה השנה, הוא "ההזדמנות לשוב ולקרוא בקול גדול - אנחנו פה, וכבר לא לבד!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי
יבניה ועינה. דוד ואחיינית
צילומים: דור לובטון, הילה שילוני ואלומה משולמי
מומלצים