שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תובעת מיליונים: "הרופאים החזירו את הביציות שלי לאישה אחרת"
  ס' עברה טיפולי הפריה חוץ גופית בביה"ח ברזילי בהם נשאבו מגופה ארבע ביציות. הרופאים החזירו בשוגג את הביציות המופרות למטופלת אחרת. בהמשך אף שלח ביה"ח דרישת תשלום בגין ההליך. כעת היא תובעת מיליונים ומתארת: "חוששת כי אפסו סיכויי להביא ילד". ברזילי: התנצלנו על האירוע
  הביציות הוחזרו למטופלת הלא נכונה

  הביציות הוחזרו למטופלת הלא נכונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  בחודש ינואר האחרון עברה ס', תושבת הדרום בראשית שנות ה-40 לחייה, טיפולי הפריה חוץ גופית בבית החולים "ברזילי" באשקלון. רופאי בית החולים החדירו בשוגג את הביציות המופרות שלה במטופלת אחרת. בית החולים פרסם הודעה על אודות השגיאה, ואף התנצל בפני ס'. כעת ס' ובן זוגה תובעים מיליונים מ"ברזילי" ומציינים בתביעה כי בית החולים שלח להם דרישת תשלום בגין ההליך הרשלני.

   

  עוד בנושא:

  הפריות מבחנה בישראל: תוך שנתיים - זינוק של 42%

  טיפולי פוריות: כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

  מחקר קובע: החזרת עובר אחד בלבד בהפריה - מגדילה סיכוי להריון

   

  הזוג מתאר בכתב התביעה, אשר הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, כי בתחילת השנה נשאבו ארבע ביציות מרחמה של ס', וזאת לאחר שני סבבים עקרים של הליך הפריה חוץ גופית.

   

  הביציות הופרו באמצעות הזרע של בן זוגה של ס', אלא שבמקום להחזיר את העוברים לגופה של ס', הרופאים החדירו בשוגג את הביציות המופרות לגופה של מטופלת אחרת.

   

  משהתגלתה הטעות הוצאו הביציות של ס' מרחמה של המטופלת האחרת באופן שלא מאפשר את החדרתן בשנית.

   

   

  הרופאים שגו ובית החולים שלח חשבון (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  הרופאים שגו ובית החולים שלח חשבון(צילום: רועי עידן)

   

  בתביעה, אשר הוגשה באמצעות עו"ד דורון וימר ממשרד עורכי הדין של רובין-וימר, טוען הזוג כי רופאי ברזילי התרשלו, בין היתר, משום שלא וידאו את הפרטים המזהים של המטופלת בטרם ההליך.

   

  "רשלנות בית החולים ומחדליו זועקים לשמים נוכח העובדה כי טכניקה פשוטה כמו וידוא פרטיהם של המגיעים להליכים רפואיים, שוודאי הייתה אפשרית, ובוודאי הייתה מונעת את נזקיהם של הקשים של התובעים", נכתב.

   

  עוד מתואר בתביעה כי ס' ובן זוגה מנסים זה זמן רב להעמיד צאצאים ולהקים משפחה. התובעת מתארת את הייסורים שעברה במהלך טיפולי הפוריות וכן את מפח הנפש האדיר שנגרם לה כשגילתה כי ההליך היה לשווא.

   

  "הפחד האמיתי שמלווה את התובעים הוא שמא הם פספסו את ההזדמנות להבאת ילד לעולם", מציין הזוג בתביעתו.

   

  "דרישת התשלום העלתה מחדש את הטראומה"

  לאחרונה, כך מתארים התובעים, נגרמה להם עוגמת נפש נוספת כשקיבלו לתדהמתם דרישת תשלום מבית החולים בעבור הטיפול הרשלני. "דרישה זו העלתה בתובעים את הטראומה הקשה אותה חוו והכאב פעם נוספת", מפורט בתביעה.

   

  ס' ובן זוגה תובעים מברזילי יותר מ-2.5 מיליוני שקלים. לדבריהם, הרשלנות של רופאי ברזילי הסבה להם נזק ממוני, אך עיקר הפיצויים שהם דורשים הוא בגין הנזקים הנפשיים שנגרמו להם.

   

  הדיון בתביעה צפוי להיפתח בחודש ספטמבר.

   

  המטופלת אשר לרחמה הוכנסו ולאחר מכן הוצאו העוברים שאינם שלה מתעתדת גם היא להגיש בימים הקרובים תביעה נגד בית החולים באמצעות עורכת הדין גלית קרנר. לטענת האישה, הנזק שנגרם לה כתוצאה מהשגיאה הוא אובדן האפשרות להרות בסבב הטיפולים במסגרתו התרשלו הרופאים.

   

  בנוסף, מהתביעה עולה כי ב"ברזילי" מסרבים לבצע בדיקה לזיהוי העוברים שלכאורה מוגדרים כשלה, שעדיין מוחזקים בבית החולים. עו"ד קרנר, המייצגת את המטופלת, מפרטת כי "למטופלת ולבן זוגה נגרמו נזקים נפשיים קשים כתוצאה מהשגיאה של בית החולים".

   

  בכתב התביעה מתארת המטופלת כי הליך המתת העוברים הינו "הליך שאינו פשוט פיזית ובעיקר נפשית המתבצע לזוג המייחל בכל ליבו ומאודו להביא ילדים לעולם". ההליך, כך נכתב בתביעה, "הותיר את התובעת כאובה, המומה ובוכיה לבדה בחדר השירותים, כשאין אף איש צוות רפואה תומך ומסייע לה בטראומה שעברה בגין רשלנותם".

   

  מבית החולים ברזילי נמסר בתגובה: "הגבנו תגובות אינספור על הטעות שאירעה לצערנו בבית החולים. התנצלנו, תחקרנו, הסקנו מסקנות ודיווחנו למשרד הבריאות כנדרש. הצענו אף לטפל בנשים. את שאר התייחסותינו ניתן במהלך בירור תביעתן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  בית החולים ברזילי באשקלון
  צילום: רועי עידן
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים