שתף קטע נבחר

חרדים מעוכבים בפטרה: "החרימו לנו טליתות ותפילין"

כ-20 חרדים עוכבו במלון ליד פטרה. הם מסרו שהחרימו מהם סממנים דתיים ומנעו מהם לצאת לקברו של אהרון כהן, לרגל ההילולה לפטירתו החלה היום. הם תיארו עוינות רבה מצד השוטרים. "יש הסלמה ועוינות כלפי היהודים מצד השוטרים וזה מורגש", סיפר אחד הנוכחים במקום. משרד החוץ: נמליץ להם להקדים את החזרה לארץ בשל הטיימינג הנפיץ

לא רק צוות שגרירות ישראל נצור בירדן: קבוצה של כעשרים חרדים מעוכבת בבית מלון ליד פטרה, לאחר שביקשו לעלות לקבר אהרן הכהן במקום המכונה "הר ההר". מוקדם יותר דיווחו כי הוחרמו מהם סממנים דתיים כגון כיפות, טליתות ותפילין.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

א' באב החל היום הוא יום פטירת אהרן הכהן, וקבוצת החרדים הגיעה למקום לרגל ההילולה השנתית הנערכת בציון קברו שבפטרה. קבוצות אחרות של מאמינים שהיו באזור הצליחו להגיע לקבר, ובני משפחותיהם של הקבוצה שעוכבה פנו למשרד החוץ. 

 

 

ממשרד החוץ נמסר: "הקונסול דיבר איתם וביקש מהם להוריד פרופיל ולהישמע להוראות המשטרה. כמו כן, הקונסול ימליץ להם להקדים את החזרה לארץ בשל הטיימינג הנפיץ כרגע. עולה מהדברים שהחרימו להם כל סממן דתי".

 

חברים בקבוצה תיארו עוינות גבוהה וייחסו אותה לתקרית בשגרירות. לדבריהם, נשלחו אליהם שוטרים בדרגים בכירים ואלה נהגו בהם בצורה שלילית וערכו חיפושים מדוקדקים בכליהם בחיפוש אחר סממנים יהודיים. "יש הסלמה ועוינות כלפי היהודים מצד השוטרים וזה מורגש", סיפר אחד הנוכחים במקום.

  

חבר בקבוצה אחרת, ששבה כבר לישראל, סיפר כי הירדנים אוסרים להכניס למדינה סממנים יהודיים "על רקע ביטחוני". אין זו הפעם הראשונה שבה מדווחים ישראלים על החרמה של חפצים דתיים. לפני כשנתיים גורשה משפחה ישראלית מהמדינה לאחר שבמסוף הגבול חטפו הירדנים את הכיפות מעל ראשי האב וילדיו. במשרד החוץ אמרו אז כי מדובר ככל הנראה ב"יוזמה מקומית, מוטעית כמובן".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים