שתף קטע נבחר

אין סיבה לנפוש במדינה שיורקת לכם בפרצוף

"מעבר לכך שאני מפחד לנסוע לטורקיה, אני גם לא מוצא שום סיבה לנסוע למדינה ששליטה יורק לכם ולי בפנים, יום יום ושעה שעה. אין לי שום סיבה להשקיע את כספי בכלכלה הטורקית". דני שדה בטור מיוחד בעקבות תחילת הזליגה בחזרה של ישראלים למדינת הקלאבים ודברי ארדואן השבוע. ומה דעתכם? הצביעו

נשיא טורקיה ארדואן קרא השבוע באחד מנאומיו ההזויים לכל העולם המוסלמי, וגם לטורקים, לעלות למסגד אל אקצה "כי זו הייתה מצוותו של הנביא מוחמד". העובדה שהמסגד נבנה כ-70 שנה לאחר מותו של מוחמד, ממש לא הפריעה לו. בדיוק כמו שהוא מתכחש לשואה הארמנית, למעצרם של אלפי אזרחים, כליאתם לשנים רבות עם עבודת פרך, או הוצאתם להורג בדרך זו או אחרת.

ארדואן. אתם באמת מתכוונים לממן את הקלאבים שלו? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ארדואן. אתם באמת מתכוונים לממן את הקלאבים שלו?(צילום: EPA)

אבל האמת היא שארדואן ממש לא מעניין אותי. מה שמעניין יותר זו הזליגה, שלא לומר הזינוק במספר הישראלים שיצאו בשבועות ובחודשים האחרונים לבלות באתרי הנופש, ה"קלאבים-הכל-כלול" באנטליה, כמו גם גלי הפרסומים בכלי התקשורת שמציגים לנו, עם ישראל, את כל הטוב, היפה והמפואר שיש להם להציע שם, בטורקיה.

קלאבים באנטליה. תחשבו היטב אם אתם רוצים לנסוע לשם (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
קלאבים באנטליה. תחשבו היטב אם אתם רוצים לנסוע לשם(צילום: דני שדה)

נכון, גם אני נהגתי לנסוע לחופשות בטורקיה, לפני אירוע המרמרה וגם אני כתבתי לא אחת על החופשות האלה שהן התמורה הטובה ביותר לכסף. נסעתי לשם גם אחרי אסון המרמרה כאשר נראה היה כי מתחילים צעדי פיוס בין נשיא טורקיה לבין מדינת ישראל, ושוב כתבתי על מה שיש לטורקים להציע.

 

עדכונים נוספים גם בפייסבוק ynet חופש

 

אבל כמו שרבים בישראל טעו, גם אני טעיתי. נשיא טורקיה לא השתנה, ואין שום פיוס בינו לבין עם ישראל. בכל הזדמנות שניתנת לו לתקוף את ישראל או לנסות להתערב בענייניה הפנימיים - הוא עושה זאת בשמחה גדולה, ומציג את עצמו כמנהיג המוסלמי החשוב בעולם.

 

לפני שבועיים, הסבירו משפחות ישראליות בכתבה ששודרה בטלוויזיה כי הן נסעו לאנטליה מחוסר ברירה. "פשוט לא היה מקום ביעדים אחרים שרצינו לנסוע אליהם ולכן נסענו לאנטליה", אמרו בסוג של התנצלות מזויפת. תירוץ קצת עלוב ותשובה הזויה לשאלה למה בכלל נוסעים לטורקיה?

 

לכסף אין ריח 

אישית, אני לא אגיע לשם כל עוד הרודן יושב על כסאו, וגם לא אסע אם מחליפו יהיה ממשיך דרכו. האמת? אני מפחד לנסוע לשם. בכל פעם שעולה על הפרק נסיעת עבודה לטורקיה אני מסרב בנימוס. בראשי צצות תמונות מהסרט "אקספרס של חצות", ואני ממש לא רוצה לתעתע במזל שלי.

"לא אקרא להחרים את חברות הנסיעות, לכסף אין ריח" (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
"לא אקרא להחרים את חברות הנסיעות, לכסף אין ריח"(צילום: דני שדה)

אבל מעבר לפחד, אני גם לא מוצא שום סיבה לנסוע למדינה ששליטה יורק לכם ולי בפנים, יום יום ושעה שעה. אין לי שום סיבה להשקיע את כספי בכלכלה הטורקית.

 

אני לא מוביל דעת קהל ואני גם לא אקרא לאף אחד להחרים את טורקיה ולא לנסוע לשם אם זה מה שהוא רוצה. אני גם לא אקרא להחרים את חברות הנסיעות שמוכרות חבילות נופש לטורקיה. לכסף, כידוע, אין ריח.

 

אבל אני מקווה, שאם חלילה יקרה משהו בטורקיה, יזכרו כל אלה שנוסעים לשם ומתעלמים מההסתה של ארדואן, שיש אזהרת מסע מפני נסיעה לארצו של הרודן. אם חלילה יקרה משהו, ואני מקווה שלא יקרה, שלא יקראו לממשלת ישראל לבוא ולחלץ אותם. ברוח ימים אלה, כשאין מציל בים, לא נכנסים למים.

דני שדה
דני שדה
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
ארץ הקלאבים, אנטליה
צילום: דני שדה
מומלצים