שתף קטע נבחר

חיים את התנ"ך: "התגשמות חזון הנביאים - בימינו"

"יש היום חזרה גדולה למקורות גם בלי קשר לעניין הדתי": מורים לתנ"ך ולתורה שבעל-פה לצד נוער חובב תנ"ך, פנסיונרים לצד אנשי ונשות קריירה. 26 שנים מציין כנס לימוד התנ"ך הגדול בגוש עציון, וגם השנה - זו השנה התשיעית - נביא מבחר מהשיעורים של טובי המרצים בתחום

 

אלפי אנשים נוהרים בימים אלה לגוש עציון במטרה אחת: ללמוד תנ"ך. זה כבר 26 שנים ש"מפעל התנ"ך" הגדול שייסדה המכללה האקדמית הרצוג מרכז את בכירי הרבנים וחוקרי התנ"ך, ומסיט מעט את הזרקור מלימודי התלמוד שתופסים את מרכז הנפח בבתי המדרש – לספר-הספרים שממנו התחיל הכל. אנו ב-ynet נשדר גם השנה – זו השנה התשיעית – מבחר מהשיעורים.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

בין עשרות השיעורים והמרצים, מוצאים כחמשת-אלפי הלומדים "כוח". או כמו שהגדיר זאת בנימין אפלבוים שעשה את הדרך מפתח תקווה להרי גוש עציון: "זה סוג של אוויר בשגרת היומיום".

 

 (צילום: גבי ניומן) (צילום: גבי ניומן)
(צילום: גבי ניומן)

 

הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר עציון ומבכירי רבני הציונות הדתית, אומר כי "אנו זוכים לכינוס כזה גדול של ציבור שבא ללמוד תורה על חשבון החופשה שלו. בא ללמוד את תורת ה' שנתן לנו. מה יכולה להיות שִמחה יותר גדולה מזו?"

 

"זוכים ללמוד את התנ"ך בארץ התנ"ך"

בקהל אפשר למצוא מורים לתנ"ך ולתורה שבעל-פה שהגיעו להשתלם, לצד נוער חובב תנ"ך. פנסיונרים לצד אנשי ונשות קריירה. "יש היום חזרה גדולה למקורות גם בלי קשר לעניין הדתי", אומר הרב ד"ר יהודה ברנדס, ראש מכללת הרצוג. "אדם יכול למצוא בתהילים, באיוב או במשלי פרקים של חוכמה, חוויה ושל רגש. בספרי הנביאים אפשר לקרוא על עניינים של פוליטיקה ומדינה שקשורים לזמן הזה כמו שהיו בעת ההיא".

 

הרב יהודה טרופר, מפמ"ר תנ"ך חמ"ד, אומר כי אין קשר בין תנ"ך ל"הדתה". "אנחנו צריכים להגיע למצב שבו אנו עוזרים לכל עם ישראל להרגיש את הצורך הפנימי לינוק מהתנ"ך את יסודות הקיום שלנו בארץ. אני פוגש רבים כל כך מציבור שאינו מגדיר עצמו כדתי, שמעוניין ושואף לחזור לינוק מהתנ"ך".

 

במכללת הרצוג – המלווה והיוזמת של הפרויקט זה כבר 26 שנים – רואים בכנס השנתי התגשמות של חזון הנביאים הכתוב בתנ"ך עצמו. " זה דבר שחלמו עליו אבותינו במשך אלפי שנים, ואנו זוכים לו. זוכים ללמוד את התנ"ך בארץ התנ"ך, במשעולים שלה", אומר ד"ר עזרא קהלני, מנכ"ל המכללה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי ניומן
הרב יעקב מדן
צילום: גבי ניומן
מומלצים