שתף קטע נבחר

מכתב הרבנים: להט"בים יאמצו ילדים? זה נגד המוסר האנושי

לקראת הדיון מחדש בתשובת המדינה לבג"ץ, קוראים בכירים בציונות הדתית לשרת המשפטים שקד שלא לשנות את העמדה העקרונית לפיה אימוץ על ידי בני זוג מאותו המין פוגע בילד: "נעמוד על המשמר לחיזוק ערכי המשפחה ושמירת המרחב הציבורי"

 

פרסום ראשון: רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים לשרת המשפטים, איילת שקד, שלא לשנות את עמדת המדינה שהוצגה לבג"ץ, ולפיה אין לאפשר לזוגות הומואים או לסביות לאמץ ילדים. לקריאת המכתב המלא - היכנסו .

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

על רקע הסערה הציבורית סביב הודעת היועמ"ש לבית המשפט בנושא, ולקראת הדיון הנוסף במשרדי המשפטים והרווחה שצפויה בעקבותיה - מחשקים הרבנים את בכירת "הבית היהודי": במכתב ששיגרו אליה הם משבחים אותה על תפקודה בפרשה, ומעודדים אותה לדבוק בעמדה העקרונית לפיה אימוץ על ידי בני זוג מאותו מין עלול לפגוע בילד.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • חרדים בפטרה: "החרימו לנו טליתות ותפילין"

   

  "בימים אלה בהם עולים קולות המבקשים לשנות את מנהג המדינה, באופן המנוגד למוסר האנושי שמקורו בתורתנו הקדושה", כתבו הרבנים,"אנו מחזקים את ידיה של שרת המשפטים, איילת שקד, על שמירתה את ערכי ישראל ועל עמידתה האיתנה לשמירת התא המשפחתי, המסורתי והערכי, כראוי לנציגת המפלגה הציונית-דתית בכנסת ישראל".

   

   

  בשל רגישות הנושא בציבור הדתי, נמנעים הרבנים מאיזכור מפורש שלו, ומסתפקים ברמזים עבים: "תורתנו הקדושה מהווה מגדלור ומצפן מוסרי לעם ישראל ולעולם כולו", כתבו. "על כן ראוי שבמדינת ישראל נעמוד על המשמר לחיזוק ערכי המשפחה ושמירת המרחב הציבורי המכבד את ערכי המוסר האנושי והיהדות. אנו מחזקים את כלל נבחרי הציבור הפועלים בדרך זו".

   

  עשרות רבנים חתמו על מכתב הגיבוי והחישוק לשרת המשפטים. הבולטים שבהם הם הרב חיים דרוקמן והרב דב ליאור, ממנהיגי ו"זקני" הציונות הדתית, רב העיר צפת שמואל אליהו, רב השומרון אליקים לבנון, ראש המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי הרב אלי סדן, ועוד רבני יישובים וקהילות, ראשי ישיבות ואנשי חינוך.

   

  "בואו לדבר איתנו. לא עלינו"

  תגובת הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, העורכים את מצעד הגאווה בעיר בשבוע הבא: "הרבנים החתומים על המכתב התעלו על עצמם שוב והחליטו שזכותם וביכולתם להגדיר מהו המוסר האנושי. בעוד הרוב השפוי מחזיק בדעה כי מוסר אנושי משמעותו כבוד הדדי, הכלה והתנהגות נאותה, סבורים הם שהרצון לשלול זכויות בסיסיות מבני ובנות אדם הוא המוסר בפני עצמו".

   

  הם מוסיפים כי "מכתב הרבנים ראוי לכל גינוי. השנאה, הבורות והחושך ניכרים מכל מילה בו", וקוראים לשרה שקד "ולשאר חברי הממשלה לפעול נגד קריאות מסיתות אלו, ולאפשר לכלל הקהילות בישראל שוויון זכויות מלא".

   

  הם חתמו את דבריהם בתקווה כי "בשנים הבאות, כשייעשה הצדק עם הקהילה הגאה בישראל, חברי הממשלה הנוכחית יהיו בצד הנכון של ההיסטוריה בכל הנוגע לזכויות להט"ב במדינת ישראל, ומזמינים אותם לצעוד איתנו במצעד הגאווה בירושלים".

   

  מארגוני הקהילה הדתית הגאה נמסר בתגובה למכתב הרבנים: "ימים אלה, בין המיצרים, שבהם אנו נוהגים אבלות לזכר תקופה קשה... תקופה שבה המוסר האנושי נדחק לקרן זווית ונרמס ברגל גסה מתוך תפיסת עולם החרדה לטהרת כלים יותר מלשפיכות דמים, הם ימים של חשבון נפש והזדמנות לבנות גשרים של מחלוקת לשם שמים.

   

  "עיר הקודש שוקקת אירועים ובהם דוברים ודוברות, יחד שבטי ישראל ואפילו מצעד אחד הקורא לאהבת חינם וסובלנות ומוקדש כולו לעיסוק ביחס שבין להט''ב לדת. תהא עמדתכם אשר תהא, בואו לדבר איתנו. לא עלינו.

   

  "במצעד שיתקיים בעוד כשבוע בירושלים יתנוססו דגלי חברותא ובת-קול, ארגוני הקהילה הדתית הגאה, המייצגים אנשים ונשים המבקשים דרכים לחיי דת ומסורת, לחיים של דבקות בה' ולחיי משפחה יהודית-ערכית".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמנואל מימון
  הרב שמואל אליהו
  צילום: עמנואל מימון
  מומלצים