שתף קטע נבחר

החשד בתיקי נתניהו: שוחד, מרמה והפרת אמונים

המשטרה מרחיבה את איסור הפרסום על החקירות הנוגעות לנתניהו: הוטל צו איסור פרסום על המגעים עם ראש הסגל לשעבר של רה"מ, ארי הרו. ממסמך משפטי עולה כי החשד הנחקר נגד נתניהו הוא שוחד. נתניהו: "מסע הציד נידון לכישלון"

 

 

יומיים לאחר שהוטל צו איסור פרסום על פרטי עדותו של עד המדינה בפרשת הצוללות, המשטרה מרחיבה את איסור הפרסום על החקירות הנוגעות לראש הממשלה בנימין נתניהו: לאחר פרסום ב-ynet על המשא ומתן עד העונש שצפוי לארי הרו, מי שהיה ראש הסגל של ראש הממשלה, אישרה שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, עינת רון, את בקשת המשטרה להטיל צו איסור פרסום על כל פרט מהליך המשא ומתן המתנהל עם הרו ועם בא כוחו, ועל תוכן הדברים שנמסרו במהלך המגעים להיותו עד מדינה. איסור הפרסום לא מכסה את הפרטים שכבר פורסמו.

 

במסגרת בקשת הצו, נחשף כי החשד העיקרי נגד נתניהו הינו שוחד. השופטת כתבה: "היום הופיע בפניי סנ"צ שלמה משולם, במסגרת תיק חקירה ופרשיות המכונות '1000' ו-'2000' שעניינן חשד לביצוע עבירות של שוחד ומרמה והפרת אמונים". 

 

בהקשר למו"מ עם הרו, הצו שהוצא חל גם על פרשות 1000 (טובות ההנאה) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס). נכון לעכשיו, תוקפו של הצו שהוצא עד ל-17 בספטמבר. מוקדם יותר הבוקר התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למגעים שמנהלת המשטרה עם הרו, לשעבר ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו, באשר לחתימת הסכם עד מדינה. "אנחנו מתקדמים ועובדים בשיתוף פעולה עם המשטרה בעניין", אמר מנדלבליט.   

ארי הרו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ארי הרו(צילום: ירון ברנר)

 

במשטרה כינו את הרו בעבר "שר האוצר" של סביבת משפחת נתניהו וסבורים שיש בידו מידע על הוצאות ראש הממשלה ורעייתו בנסיעותיהם בחו"ל. הרו אף עשוי לספק מידע מסוים גם על פרשת הצוללות. חוקרי המשטרה ביקשו לדעת אם אנשי עסקים זרים מימנו את הוצאות משפחת נתניהו, ואם כן - מי מהם.

 

בידי החוקרים היו עדויות שהרו היה גם מעורב בכספים הקשורים להוצאות המשפחה, בעיקר במהלך נסיעות לחו"ל, ומלבד זאת גם ידע על ה"מתנות" שקיבלה המשפחה - הסיגרים והמשקאות. עורך דינו של הרו מסר לפרקליטות כי הוא נכון לדבר על הנושאים הללו, שעליהם נשאל במשטרה, וזאת בתמורה להגעה להסכם עד מדינה.

הרו ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות") (צילום: אלכס קולומויסקי
הרו ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות")
  

שלשום הוציאה השופטת רון צו איסור פרסום אחר, ולפיו ייאסר מעתה פרסום פרטים על עדותו של עד המדינה מיקי גנור בפרשת הצוללות. השופטת רון כתבה בהחלטתה: "למרבה הצער אכן רבו הפרסומים באמצעי תקשורת שונים בפרשה זו באופן שיש בו כדי לפגוע בהמשכה של החקירה באופן ממשי. על כן אני מורה על איסור פרסום".

 

הצו, שגם תוקפו שלו הוא עד 17 בספטמבר, כולל כל פרט הקשור או עולה מעדותו של גנור בפרשה או מההליכים שקדמו לחתימת הסכם עד המדינה. בנוסף, אסור יהיה לפרסם פעולות חקירה שייגזרו מעדותו של גנור כולל עדויות עתידיות או חקירות. בחלק הזה מתייחס הצו לפרסום חקירות של אישים שגנור עשוי להפליל במסגרת עדותו. המשטרה ביקשה להוציא את צו איסור הפרסום מבית המשפט באמצע חקירתו של גנור, שחתם על הסכם עד מדינה לפני כשבועיים ובמסגרתו הוא ירצה שנת מאסר בפועל וישלם קנס בסכום של 10 מיליון שקלים.

 

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה לפרסומים: "אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות שמושמעות נגד ראש הממשלה. מסע הציד להחלפת השלטון נמצא בעיצומו, אבל הוא נידון לכישלון, מסיבה פשוטה: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
ארי הרו ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות"
מומלצים