שתף קטע נבחר

התרסקות האפאצ'י: שיפור במצב הטייס שנפצע

בבית החולים סורוקה משתפר מצבו של הטייס, סגן בשירות סדיר, שנפצע קשה בהתרסקות מסוק האפאצ'י שבה נהרג רס"ן במילואים דודי זהר. הקצין הגיב לראשונה הבוקר והזיז את ידיו ורגליו. בית החולים: "מצבו קשה ויציב"

 

מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל מבקר את הפצוע בבית החולים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל מבקר את הפצוע בבית החולים(צילום: רועי עידן)

שיפור במצבו של הקצין שנפגע בהתרסקות המסוק : הקצין, שמאושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע, הגיב לראשונה הבוקר (ד'). כמו כן הזיז הטייס בדרגת סגן את ידיו ואת רגליו. מדוברות סורוקה נמסר כי מצבו של הקצין עדיין מוגדר קשה ויציב.


נהרג בתאונה: רס"ן דודי זהר ()
נהרג בתאונה: רס"ן דודי זהר

 (צילום: אתר חיל האוויר) (צילום: אתר חיל האוויר)
(צילום: אתר חיל האוויר)
 

 

בתאונה נהרג רס"ן במילואים דוד (דודי) זהר, תושב חיפה בן 43 ואב לארבעה. אתמול הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחיפה. ממצאים ראשונים מהחקירה העלו כי התקלה שעליה דיווחו הטייסים ושגרמה להם לבצע נחיתת חירום אירעה בהיגוי רוטור הזנב של מסוק האפאצ'י. תשע דקות חלפו מהרגע שבו דיווחו הטייסים בקשר למגדל הפיקוח על התקלה עד לרגע ההתרסקות בשטח הבסיס בין המסלולים.

 

גורם בכיר בחיל האוויר אמר כי מדובר בתקלה חמורה שחייבה נחיתה בטוחה במסלול ולא בשטח. "הסיכוי לשרוד נחיתה בשטח בתקלה שכזו הוא נמוך מאוד", אמר. "תקלה מסוג זה לא זכורה במערך האפאצ'י ולפי זיכרוני הייתה תקלה אחת כזו במערך המסוקים בכלל לאורך עשרות שנים. להבי הרוטור של המסוק נמצאו שלמים ומחוברים לחלק האחורי של המסוק שכשל, כך שאין קשר בין הסיבה לתאונה לסיבה שבגינה קורקע המערך לאחרונה".

 

הגורם מחיל האוויר הוסיף כי התקלה הטכנית נחשבת מורכבת מאוד לתפעול: "אנו מתרגלים רבות את ההתמודדות עם תקלה זו בסימולטורים. כעת נבדוק מה השתבש וגרם להתרסקות, ומניסיון העבר חקירה כזו יכולה להימשך חודשים. מפקד חיל האוויר הנחה למצות את החקירה כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. כעת אנו בשלב איסוף הראיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר חיל האוויר
מסוק האפאצ'י
צילום: אתר חיל האוויר
מומלצים