שתף קטע נבחר

סערת הקריקטורה של יאיר נתניהו

בנו של ראש הממשלה שיתף בפייסבוק קריקטורה, תחת הכותרת "שרשרת המזון", שבה נראים בין היתר המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס, אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי עם חמגשית. ברק: "לממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד"

 

יאיר נתניהו (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
יאיר נתניהו(צילום: צביקה טישלר)

הסערה החדשה של בנו של ראש הממשלה: בקריקטורה ששיתף היום (שבת) יאיר נתניהו בפייסבוק וכותרתה "שרשרת המזון" נראה המיליארדר היהודי-הונגרי ג'ורג' סורוס, לצד איש-לטאה ודמות נוספת. לצדם, בהמשך "שרשרת המזון", נראים ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כששטר לצדו, וכן שניים ממארגני המחאה הקבועה בפתח תקווה - אלדד יניב ומני נפתלי (שמשמש גם עד בתיק המעונות), כשלצדו "חמגשיות".

הקריקטורה ששיתף נתניהו הבן ()
הקריקטורה ששיתף נתניהו הבן
 

הפוסט הוביל לסערה ולתגובות רבות ברשתות החברתיות. אהוד ברק צייץ בתגובה: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד".

 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי צייץ: "יום עצוב במיוחד לכל עם ישראל, כשמבית ראש הממשלה של מדינת היהודים יוצאת קריקטורה שראש ה-KKK מסכים לה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, כתבה בטוויטר: "נתניהו גדל על ברכי אידיאולוגיה רוויזיוניסטית. היום המוטיבים במשפחת נתניהו אנטישמיים פר-אקסלנס. כמה תלולה ומבהילה ההידרדרות. איזה שפל".

 

ח"כ מרב בן ארי מסיעת "כולנו" החברה בקואליציה כינתה זאת "פוסט עלוב". "רק אל תבלבלו לי ותגידו לי שאני שמאלנית אם גיניתי את הפוסט העלוב הזה", כתבה ח"כ בן ארי.

 

פעיל הימין הקיצוני בארצות הברית דיוויד דיוק, שמוכר כמכחיש שואה ובעבר שימש כמנהיג הקו קלוקס קלאן (KKK), צייץ כי "בנו של נתניהו פרסם פוסט המרמז כי סורוס שולט בעולם"

 

לפני כחודש תקפו בניו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט את יאיר נתניהו, בתגובה לדברים שכתב עליהם. "מה עם איזה תחקיר על 'הבן של כולנו' של ראש הממשלה אולמרט, יחסיו המעניינים עם פלסטיני והמשמעויות לביטחון המדינה?", כתב יאיר נתניהו בתגובה לתחקיר של ארגון "מולד" בעניין התבטאויותיו והשפעתו על אביו. הבנים אריאל ושאול כינו אותו בתגובה "גזען, הומופוב, בריון, פאשיסט".

 

כמה ימים לפני כן נאלץ יאיר נתניהו להגיב על פוסט שפרסמה גולשת בפייסבוק, שבו טענה כי הוא סירב לאסוף את צואתה של כלבת המשפחה קאיה בגינת הכלבים שבה טייל איתה, וכי כשביקשה ממנו לעשות זאת - הניף לעברה אצבע משולשת. יאיר נתניהו דחה אז בתוקף את הטענות ומסר בתגובה: "מדובר באישה שכדרך קבע - בכל פעם שהיא רואה את יאיר נתניהו או בן משפחה אחר מטיילים עם הכלבה קאיה - פונה אליהם ללא כל סיבה ומטרידה. יאיר כלל אינו יודע אם קאיה עשתה את צרכיה כטענת האישה, שכן היה עסוק בשיחת טלפון במכשיר הסלולרי כאשר היא פנתה אליו באגרסיביות כהרגלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקריקטורה ששיתף יאיר נתניהו
מומלצים