שתף קטע נבחר

דו"ח התפילין: ראש העיר התנצל - והעביר מכתב לרבי

שלושה ימים לאחר הדו"ח בסך 730 שקלים בגין הפעלת דוכן תפילין בהרצליה - הגיע ראש העיר עם כמה מחברי המועצה למשרדו של רב חב"ד ישראל הלפרין לפגישת "סולחה". במכתב לרבי בכתב ידו, הוסיף: "אני מברך את המשך פעילות חב"ד ברחבי העיר כמו עד עתה"

ראש העיר, מלווה בחברי המועצה, הניח תפילין עם רבה של חב"ד בהרצליה, ישראל הלפרין ()
ראש העיר, מלווה בחברי המועצה, הניח תפילין עם רבה של חב"ד בהרצליה, ישראל הלפרין

התנצלות, תפילין ו"מכתב לרבי": שלושה ימים לאחר הקנס על הפעלת דוכן תפילין – ראש עיריית הרצליה הגיע להתנצל באופן אישי בפני נציגי חב"ד, ואף כתב "מכתב לרבי": "הנני משה בן טוני פדלון, ראש העיר הרצליה, להודיע לכ"ק האדמו"ר מלך המשיח כי לצערי הייתה אי הבנה בעניין דוכן התפילין". עם זאת, לא ברור האם הקנס יבוטל. 

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

ביום שישי נקנס יוסף יצחק אמיתי, פעיל חב"ד מקומי, בסך 730 שקלים באשמת הפרעה לציבור ו"הטרדת עוברי אורח" לאחר שהציב כמנהגו מדי יום שישי, דוכן ברחוב סוקולוב, שאליו נקראו אנשים להניח תפילין ולקחת נרות שבת.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

הרצליה: הפעיל דוכן להנחת תפילין - וחטף דו"ח

 

הדו"ח עורר סערה, ובתנועת חב"ד טענו כי "קשה להאמין שמכל המקומות בעולם בהם יציעו שליחי חב"ד ליהודים להניח תפילין ולהתחבר למסורת אבותיהם, דווקא במדינת היהודים יגרור הדבר דו"ח או העמדה למשפט. לא בניו-יורק, לא בכיכר האדומה, לא בלונדון ולא למרגלות מגדל אייפל. רק בהרצליה, עיר ואם בישראל".

 

מכתב לרבי מראש העיר

רבה של התנועה בהרצליה, ישראל הלפרין, הדגיש כי הופתע מהדו"ח, והגדיר אותו "אבסורד": "יש צילום של ראש העיר מניח תפילין בדוכן, אז למה עכשיו זו בעיה? במקרה הזה בכלל לא היה לנו דוכן, אז השתמשנו, תוך בקשת רשות, בשולחן של בית קפה שהשולחנות שלו על המדרכה".  

 

 

אתמול (יום ב') כאמור הגיע ראש העיר, משה פדלון, למשרדו של הרב הלפרין עם כמה מחברי מועצת העיר, לפגישת "סולחה" שבה התנצל על מה שהגדיר "אי הבנה בעניין דוכן התפילין". גורמים בתנועת חב"ד פרסמו תמונות המראות כי הניח תפילין – ואף מסר "מכתב" לרבי מחב"ד, שבו נכתב:

 

 

"הנני משה בן טוני פדלון, ראש העיר הרצליה, להודיע לכ"ק אדמו"ר כי לצערי הייתה אי הבנה בעניין הדוכן תפילין, מביע את צערי ומודיע כי אני מוקיר את פעילות חב"ד שבנשיאות כבוד קדושתו, ומברך את המשך פעילות חב"ד ברחבי העיר כמו עד עתה... ומבקש מכבוד קדושתו ברכה להצלחה ולשנה טובה ומתוקה ובעתי על החתום בהכנעה, משה בן טוני פדלון".

 

ראש העיר הניח תפילין גם בדוכן שנקנס, בעבר
ראש העיר הניח תפילין גם בדוכן שנקנס, בעבר

 

בדו"ח שכתב הפקח, ציין, בין היתר: בין היתר: "הנ"ל התבקש לפנות את השולחן מספר פעמים, אך לא הסכים להתקפל מהמקום, כמו כן, מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין". למקום אף הוזעק שוטר לאחר שלדברי הפקחים סירב החסיד להציג להם את תעודת הזהות שלו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים