שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פורעת חוק? גילה אדרעי שוב יו"ר ועד עובדי הרכבת
  אולי הדמות השנויה ביותר במחלוקת בעשור האחרון בקרב עובדי רכבת ישראל, מי שהודחה מתפקידה כיו"ר הוועד לאחר שנתפסה כאחראית להשבתות פראיות והתנהלות מיליטנטית, חוזרת לתפקידה. גילה אדרעי היא מהיום יו"ר ועד עובדי הרכבת, ומבטיחה להלחם שוב על תנאי עבודתם של יותר מ-2000 איש

  יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, כינס היום (ג') את המזכירות הארצית ברכבת ישראל כדי לבחור את יו"ר הוועד ארצי בחברה. בתפקיד זכתה גילה אדרעי, מי ששימשה כיו"ר ועד עובדי הרכבת בשנים 2012-2011 עד שהודחה על ידי ההסתדרות עצמה ביולי 2012.

   

  השעייתה של גילה אדרעי מתפקיד יו"ר הוועד (ארכיון) 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בין היתר אמרו אז בהסתדרות כי אדרעי "חצתה כל גבול אפשרי המקובל ביחסי עבודה קיבוציים". עוד האשימו בהסתדרות את אדרעי כי לקחה חלק ב"השבתות פראיות ללא אישור ההסתדרות, התנהגה באופן בלתי הולם בפני ערכאות שיפוטיות, התעלמה מהחלטות בית הדין לעבודה וביזתה אותן והתעלמה מהחלטות ההסתדרות". היום כאמור מברכים בהסתדרות על שובה של אדרעי לתפקיד רב ההשפעה.

   

  אדרעי לפני השימוע שהוביל לפיטוריה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אדרעי לפני השימוע שהוביל לפיטוריה(צילום: מוטי קמחי)

   

  בעבר: גילה אדרעי ורכבת ישראל

   

  היסטוריה של קרבות

  גילה אדרעי נבחרה לראשונה לתפקיד יו"ר ועד עובדי הרכבת ב-2010 לאחר שנים ארוכות בחברה, וכהונתה התאפיינה באין-ספור שיבושים מכוונים שנועדו לפגוע בפעולת הרכבת ולהפעיל לחץ על ההסתדרות ומשרד התחבורה. בין היתר יזמה אדרעי השבתות של רכבת ישראל כצעד שהופנה נגד ההנהלה, שביקשה ליישם אז רפורמות שונות. בתחילה זכתה אדרעי לגיבוי ההסתדרות, אך כעבור זמן זיהו את התדמית הבעייתית שנוצרה לחברה עם חילוקי דעות חריפים באשר לדרך התנהלותה.

   

   

  אדרעי עם עופר עיני בבית הדין לעבודה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אדרעי עם עופר עיני בבית הדין לעבודה(צילום: מוטי קמחי)

   

  אדרעי נתפסה בעבר כיושבת ראש ועד שתעשה הכל למען העובדים. ולראיה, לא קדם לה יו"ר ועד אשר העז להלחם כמותה מול ההנהלה אך בעיקר מול משרד התחבורה וכמובן העומד בראשו. בהתאם, המאבקים שניהלה סייעו לעובדי הרכבת לשפר את תנאיהם באופן חסר תקדים וכזה שעורר תרעומת מסביב, אך זכה להערכה רבה בקרב מרבית עובדי החברה.

   

  עם זאת, לא כל העובדים גיבו את התנהלותה של אדרעי כיו"ר הוועד, וגם בקרבם היו מי שטענו כי התנהלותה מזיקה לעובדים עצמם ולנוסעי הרכבת. ביולי 2012, במהלך שהוגדר כחריג, החליטה ההסתדרות להדיח את אדרעי מתפקיד היו"ר. מקורות ברכבת אמרו אז כי "ההחלטה להדיח את אדרעי הייתה צריכה להתקבל כבר לפני יותר משנה. היא הפכה אותנו לעובדים השנואים במדינה, וגרמה לכך שנתבייש ללכת עם מדי הרכבת ברחוב".

   

  גילה אדרעי בהפגנה מול הכנסת (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
  גילה אדרעי בהפגנה מול הכנסת(צילום: נועם מושקוביץ)

   

  אלא שנראה כי השנים שחלפו שינו את דעתם של העובדים. בפברואר השנה קיבל בית הדין לעבודה בחיפה את תביעתם של שמונה מהם - ובהם אדרעי - והורה להסתדרות לקבוע תאריך לבחירת ועד עובדי הרכבת, שבהן כאמור נבחרה היום אדרעי. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר: "העשייה החברתית למען ציבור העובדים היא זכות גדולה ואני מאחל לוועד הנבחר, בראשות גילה אדרעי, לפעול באחריות ובשיתוף פעולה למען חיזוק עובדי הרכבת והישגים חדשים בקידום רווחתם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי הוועד היוצא, ובראשותם ניקה שימחוביץ', על עשייה משמעותית ורבת פעלים".


  פורסם לראשונה 26/09/2017 14:17

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים