שתף קטע נבחר

ברמת אביב חוגגים: "אל תגידו לנו איך להיות יהודים"

שבת אחרי שבת הם מפגינים ליד מרכולים ודורשים את פתיחתם של עסקים בשבת. השבוע חגגו פעילי קואליציית "פתוח בשבת" את בג"ץ המרכולים עם תושבי רמת אביב. העובדים חגגו קצת פחות

 

 

ברמת אביב חגגו את בג"ץ המרכולים והפסק להתיר את פתיחתם בשבתות. כלומר, התושבים חגגו. העובדים קצת פחות. "בשבילי שבת זה יום מנוחה", אומר דניאל צפע העובד באחד המרכולים בשכונה. "בשבת אני מעדיף להיות בחופש כמו כולם. אם הבוס יגיד לי לעבוד בשבת - אני אאלץ לעבוד בשבת".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

אבל התושבים החילונים שעימם דיברנו – רובם ככולם – מסתובבים עם תחושת ניצחון בעקבות פסיקתה המהדהדת של נשיאת בית המשפט העליון היוצאת, מרים נאור, המצדדת בזכותן של עיריות לחוקי עזר עירוניים המתירים פתיחת עסקים בשבת. בקבוצת "פתוח בשבת" - קואליציה של ארגונים חילוניים הפועלת בעיקר סופי השבוע ליד מרכזי קניות הפתוחים בשבת - ממשיכים לחלק לתושבי השכנה סלי קניות מבד עם הלוגו "פתוח בשבת".

 

 (צילום: אסף קמר) (צילום: אסף קמר)
(צילום: אסף קמר)

 

רוני שפירא, פעיל בקבוצה, טוען כי מטרתו להראות לצד השני "שיש ציבור חילוני שרוצה לעשות מה שבא לו בשבת". לדבריו, "בעקבות הפעילות שלי נגד כפייה דתית קיבלתי איומים על חיי, אבל אני לא מפחד. שהם יפחדו".

 

"אני לא דתי, לא מאמין ולא שומר שבת, ואני לא מבין למה אני צריך לחיות לפי תכתיבים של אנשים אחרים", אומר גם גל יקותיאל, תושב רמת אביב. ודניאל פישר שבאה לתמוך בפעילים, מוסיפה: "כשסבא שלי הציוני עלה ארצה בשנת 1928 הוא היה יהודי חילוני. הוא לא צריך שאף יהודי אורתודוכס יגיד לו איך להיות יהודי".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף קמר
משכנעים (את המשוכנעים)
צילום: אסף קמר
מומלצים