שתף קטע נבחר

"מעל לדרך הטבע": המנהיג שמאחורי העולם החרדי

הוא בן 104, מאושפז במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ (ולא בפעם הראשונה) - אך יש כבר מי שמדבר על חזרה הביתה. הרב אהרן לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, מעורב בכול מה שקורה בעולם היהודי: מקרב את יהדות התפוצות ומעורב במשבר הרכבת. בבית החולים מגדירים אותו: "עולם אחר במושגים רפואיים"

 

עם כל הכבוד למשבר עבודות הרכבת בשבת, העיניים בציבור החרדי נשואות היום לבית החולים "מעייני הישועה", שם מאושפז הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, במצב קשה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

לכאורה, הרב בן ה-104 פחות מוכר בציבור הישראלי הכללי, שלא כרב עובדיה שהיה מדבר ישירות עם הציבור החילוני, ולא כרב אלישיב שהוגדר כ"פוסק הדור". אבל משקלו של הרב שטיינמן בציבוריות הישראלית גדול בהרבה מההיכרות הציבורית עמו. אף שסיעתו היא הקטנה ביותר בקרב הסיעות החרדיות – לעומת זו של ש"ס או הסיעה החסידית ב"יהדות התורה" – הרי שהוא זה שקובע את הטון בעניינים שבמחלוקת. לדוגמה, משבר הרכבת.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

כך, אתמול (יום ד'), עם היוודע חומרת המצב, הופסק סדר הלימוד בכול הישיבות – גם הספרדיות - לאמירת תהילים לרפואתו, תחנות הרדיו החרדיות הפסיקו את שידוריהן ופתחו ב"גל פתוח", ומחוץ לבית החולים ולביתו של הרב התגודדו חסידיו לצד סקרנים.

 

"הרב משמעותי מאוד לעם ישראל בכלל ולציבור החרדי בוודאי", אומר קובי רוזנשטיין, המקורב לבית הרב, בראיון לאולפן ynet. "מדובר באדם שמנהיג את העולם החרדי בשנים האחרונות, שעולם התורה מסתכל עליו. מעבר לנושאים הפוליטיים - אנחנו מאמינים באמונה שלמה שעצם היותו בריא ושלם וחי, ושאנחנו חיים בדור שהוא חי בו, זו זכות גדולה שמגינה על עם ישראל. אדם שאכפת לו מעם ישראל כמו הרב, זה משמעותי מאוד עבורנו".

 

 

רוזנשטיין מספר כי משבר הרכבת התחולל בעת שהרב כבר היה מאושפז בבית החולים, ולדבריו, הוא אף עקב אחריו. "הרב כואב מאוד את חילולי השבת המתרבים לאחרונה. את הנושאים הפוליטיים אנחנו משאירים לפוליטיקאים, אבל הכאב גדול מאוד".

 

"יום דרמטי"

לאחר שבצהריים דווח על "החמרה משמעותית" במצבו של הרב המאושפז בבית החולים מאז יום ב' השבוע, חלה במהלך הערב הטבה מסוימת במצבו, ומהמרכז הרפואי "מעייני הישועה" נמסר כי הרב לא נמצא בסכנת חיים מיידית, אף שבעיית הכליות שממנה הוא סובל עדיין קיימת.

 

לדברי פרופ' אייל סורקין אמש, "כשאנחנו מתייחסים לרב שטיינמן ולרבנים גדולים כמוהו, מאוד קשה להתייחס במובן של רפואה קונבנציונלית. התגובות שלהם, לטובה, הן בלי שום קשר לגיל שלהם. זה עולם אחר לחלוטין במושגים רפואיים".

 

"במהלך אתמול היה יום מאוד דרמטי פה בביה"ח ובכלל בעולם החרדי-יהודי", אומר רוזנשטיין. "מדובר ביהודי בן למעלה ממאה, שבגיל שמונים החל לנסוע בכול העולם - מרוסיה ועד אירופה וארה"ב - כדי לחזק יהודים ולקרב אותם לאביהם שבשמיים.

 

"כפי ששמענו פה מפרופ' סורקין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ב'מעייני הישועה', שהרב הוא מעל לדרך הטבע והטיפול בו מעל לדרך הטבע, ורואים את התפילות על הרב. אנחנו מתפללים עם כל עם ישראל שהרב יאריך ימים בבריאות איתנה".

 

בשנה האחרונה אושפז הרב שטיינמן מספר פעמים, בדרך כלל סביב החורף, אך מצבו היום ואתמול הוא החמור מכולם. ובכל זאת, יש כבר מי שמדבר על שחרורו הביתה, אולי עוד כמה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים