שתף קטע נבחר

"התפללו לרפואתו": הרב שטיינמן מאושפז בטיפול נמרץ

הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, אושפז בטיפול נמרץ בבית החולים "מעייני הישועה", בעקבות "מצוקה נשימתית חריפה". בציבור החרדי - תפילות לרפואתו

 

מתפללים לרפואתו: הרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי, אושפז אמש (מוצ"ש) בטיפול נמרץ, בית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק. היום (א') דווח על החמרה במצבו, ומבית החולים נמסר כי "צוות הרופאים הבכיר מבצעים בדיקות למציאת מקור זיהום שנמצא אצל הרב", וכי "מצבו של הרב יציב".  

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב בן ה-103, בכיר הרבנים בזרם הליטאי וממנהיגי מפלגת "יהדות התורה", פונה לבית החולים בעקבות "מצוקה נשימתית חריפה" - חודש בדיוק לאחר ששוחרר מאשפוז בן שמונה ימים בעקבות דלקת ריאות חריפה. מקורבי הרב מסרו מבית החולים כי "בעקבות מצוקה נשימתית חריפה ממנה סובל מרן ראש הישיבה שליט"א בשעות האחרונות, הוחלט בהתייעצות עם רופאו האישי, פרופ' אברהם וינברגר, לאשפז את מרן באופן דחוף".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

הצצה ראשונה: הסוכנות ממגנת קהילות יהודיות בעולם

 

הם ביקשו מהציבור "להתפלל לרפואתו המהירה והשלמה של רבינו אהרון יהודה לייב בן גיטל פייגא". מקורביו מוסרים כי הוא במצב "קשה אך יציב", וכי הוא בהכרה ונושם בכוחות עצמו.

 

בעל השפעה גדולה

הרב שטיינמן, יליד 1913, מכונה ברחוב החרדי הגראי"ל (ראשי התיבות של תוארו ושמו - הגאון רבי אהרון יהודה לייב) או "ראש הישיבה" (זכר לתקופה שבה עמד בראש ישיבת פוניבז' לצעירים ורמז לעיסוקו העיקרי כמנהיג בענייני חינוך).

 

הוא נחשב למתון ופרגמטי יחסית לקודמיו בעבר, ולמקביליו כיום בנוגע לסוגיות דת ומדינה, יחסי דתיים-חילוניים, היחס להשכלה ולעבודה ועוד. אף שהישראלי הממוצע לא בהכרח יבחין בכך וידמה אותו לחרדי-ליטאי-שמרני טיפוסי, בתוך המגזר יש לכך משמעות רבה.

 

על רקע עמדותיו אלה (תמיכתו בנח"ל החרדי, למשל), קמה לו לפני כשלוש שנים וחצי, לאחר פטירת "פוסק הדור" הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, אופוזיציה קולנית המערערת על מנהיגותו – דבר שלא היה לו תקדים בזמנם של "גדולי דור" קודמים. מתנגדיו המכונים "הפלג הירושלמי", רואים במתחרהו, הרב שמואל אוירבך (הקנאי והנוקשה יותר), את מנהיג הליטאים החדש.

 

מבין 13 חברי הכנסת החרדים של ש"ס ו"יהדות תורה", רק שלושה (משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר) כפופים ישירות לרב שטיינמן, המנהיג את הזרם הליטאי - אך השפעתו על מהלכים משמעותיים של שתי המפלגות גדולה בהרבה ממשקלן היחסי, ובדרך כלל מכרעת.


פורסם לראשונה 28/01/2017 20:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אהרון לייב שטיינמן
צילום: חיים צח
מומלצים