שתף קטע נבחר

החרדים הכריעו: נתמוך ברב דוד לאו כרב הראשי

מנהיג הציבור הליטאי העניק את ברכת הדרך לרב העיר מודיעין, דוד לאו, ו"יהדות התורה" צפויה לפעול לבחירתו. על אף זיהויו כ"חרדי" מקובל הרב לאו על ציבורים שונים - דתיים וחילונים - בעירו מודיעין. ההחלטה מחזקת אותו במירוץ מול הרב דוד סתיו

רב העיר מודיעין, הרב דוד לאו , הוא המועמד הרשמי של החרדים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי - כך הכריע בצהריים מנהיג הציבור הליטאי, הרב אהרן לייב שטיינמן . לאו, בנו של הרב הראשי לשעבר, ישראל מאיר לאו, הגיע בשעה האחרונה לביתו של הרב שטיינמן בבני ברק, כדי לקבל את ברכת הדרך להתמודדות לקראת הבחירת שייערכו בחודש הבא. התמודדותו מחלישה את סיכוייו של יו"ר "צהר", הרב דוד סתיו, בהיותו מקובל על זרמים נרחבים בחברה הישראלית - דתיים, חרדים וחילוניים כאחד.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית: 

 

בשבועת האחרנים "התחרו" שלושה רבנים על משבצת מועמדי החרדים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי: חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק, נראה היה כבעל הסיכויים הגבוהים ביותר להיבחר - אך הוא הודיע השבוע כי אינו מעוניין להצטרף למירוץ. כעת גבר הרב לאו על המועמד השלישי, ראש ישיבת מרכז הרב הציונית-דתית, הרב יעקב שפירא, שביקש לגייס גם את תמיכת החרדים.

 

כעת צפוי הרב שטיינמן להורות לחברי סיעת "יהדות התורה" לפעול לבחירתו של לאו.

 

קרב הרבנים: מלחמת הכל בכל

על אף זיהויו כ"חרדי", מכהן הרב דוד לאו כרב העיר מודיעין החילונית, מאז היווסדה, ונחשב כמקובל על הציבורים השונים בעיר. הוא אף שירת בצבא, ואחת הדמויות המרכזיות הפועלות לבחירתו הוא ראש העיר מודיעין מטעם "הליכוד", חיים ביבס, שהבטיח לגייס גם את תמיכתו השקטה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

מועמדים נוספים לתפקיד הרב האשכנזי, מלבד הרבנים לאו ושפירא - הם יו"ר ארגון "צהר", הרב דוד סתיו,

וחבר בית הדין הרבני הגדול הרב אליעזר איגרא. יו"ר "צהר" נחשב ל"סדין אדום" בציבוריות החרדית, ואף כונה על ידי הרב עובדיה יוסף "רשע", אך הוא זוכה לתמיכת רוב סיעות הקואליציה, ואילו הרב איגרא נחשב כבעל הסיכויים הנמוכים ביותר להיבחר.

 

המתמודדים העיקריים על הרבנות הראשית הספרדית, נכון לעכשיו, הם רב העיר צפת, שמואל אליהו הציוני-דתי, ומועמד ש"ס שצפוי להיות אחד מבניו של הרב עובדיה יוסף: אברהם, רב העיר חולון; יצחק, ראש ישיבת "חזון עובדיה" - או דוד, רב שכונת הר נוף בירושלים.

 

שמות נוספים המוזכרים כ"ראשון לציון" הבא, הם חבר בית הדין הרבני הגדול, הרב ציון בוארון; רב העיר באר שבע, יהודה דרעי (אחיו של יו"ר ש"ס), ורבה של קריית אונו, רצון ערוסי הציוני-דתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דוד לאו
באדיבות עיריית מודיעין
מומלצים