שתף קטע נבחר

כחלון: "אני לא אפרק את הממשלה על מס דירה שלישית"

שר האוצר אמר את הדברים בכנס שמאי המקרקעין שמתקיים היום באילת. לגבי זמן ההמתנה הארוך לדירה בתוכנית מחיר למשתכן אמר "אנשים שמחכים עושים נכון" והוסיף "משבר של שנה לוקח 12 שנים לפתור"

"יש עוד בעיות קואליציוניות ואני מקווה שחוק מיסוי דירה שלישית יעבור בסוף. כרגע החרדים ומפלגת העבודה מתנגדים, אבל אני מאמין בחוק הזה וצריך למצוא את הדרך איך להעביר אותו. להגיד לך שאני אפרק את הממשלה על מס דירה שלישית? אני לא אגיד". כך הצהיר היום (ג') שר האוצר משה כחלון, בכנס השנתי ה-32 של לשכת שמאי המקרקעין המתקיים במלון דן אילת.

 

כחלון בכנס השנתי (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
כחלון בכנס השנתי(צילום: יאיר שגיא)

 

הגרלה נוספת של מחיר למשתכן: אלו היישובים שבהם תוכלו להשיג דירה במחיר מופחת

מחיר למשתכן בגליל ים: ביהמ"ש דחה את עתירת הזוכים לעצור את הפרויקט

כחלון על ביטול מס דירה שלישית: "עשרות אלפי זוגות צעירים מאוכזבים"

 

שר האוצר התייחס בדבריו לכך שהשפעת פעולות הממשלה אינן ניכרות עדיין במחירי הדיור. "תהליכים של ירידת מחירים לוקחים זמן אבל קורים פה דברים ענקיים שלא קרו בעבר, פדיון קרקע, ותמ"לים (קידום מתחמים מועדפים לבנייה) וקיצורי הליכים מטורפים", אמר. "אני חושב שבסוף התהליך, למחיר למשתכן תהיה השפעה דרמטית על השוק. כרגע התוכנית משפיעה על חלק מהאזורים, כאשר במקומות שיש בהם מסות קריטיות של בנייה, יש גם ירידות מחירים. אני בטוח שנמשיך את זה ובסוף זה ישפיע על כל השוק".

 

בתגובה לטענה על ביקושים כבושים, לפיה תוכנית מחיר למשתכן גורמת לרוכשים רבים להמתין על הגדר, אמר כי "אני חושב שזה פרויקט אדיר שלא היה בסדר גודל שלו, והאמון בתוכנית יוצא דופן בעוצמתו. יש לנו קרוב ל-100 אלף איש שמחכים בתור כי הם רואים את עשרות האלפים שזכו, וכבר 17 אלף דירות בתהליכי בנייה. אנשים רואים את המנופים בשטח".

 

 

 

"אנשים שמחכים עושים נכון"

"האנשים שמחכים עושים נכון. כולם יקבלו דירה ואנחנו עובדים בשקיפות מלאה", הוסיף. "הקבלנים משנים אינטרסים, אם פעם היה אינטרס למשוך את זמן הבנייה, היום יש אינטרס להתקדם כמה שיותר מהר".

 

כחלון התייחס גם להיעדר פתרונות למשפרי דיור ואמר כי "למשפרי דיור אנחנו נותנים בפריפריות קצת יותר. יש תמהיל, ואי אפשר לפתור הכל במכה. משבר של שנה לוקח 12 שנים לפתור אם פותרים טוב. אז לא ביקשתי 144 שנה אבל ביקשתי קצת סבלנות. באמת אכפת לנו מהצעירים. כולם מגויסים לעניין הזה ואנחנו בדרך הנכונה".

 

עוד אמר, כי "אצל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אין במקלדת מינוס. מה שלא יהיה המחירים עולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים