שתף קטע נבחר

סער: "מפלגה שלמה מושחתת? תתבייש". גבאי: "מנהיגות מחייבת להגיד - עד כאן"

השר לשעבר מהליכוד תקף את יו"ר המחנה הציוני על דבריו באולפן ynet: "באמת תרצה שנתקוף את מפלגתך בגין חשדות נגד בכירים מטעמה - גם בימים אלה?". גבאי ענה: "אלטרנטיבה ליכודית אמורה לשנות את התרבות המושחתת, לא להגן עליה"

 

תגובות נסערות בליכוד לדבריו של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, היום (ג') באולפן ynet. "'מפלגה שכולה מושחתת''? אבי, איך אתה לא מתבייש לנסות להכפיש מפלגה שלמה, הגדולה בישראל ואנשים טובים?" כתב בתגובה השר לשעבר גדעון סער.

 

גבאי התייחס בריאיון לחשדות נגד יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן מהליכוד: "הסיפור האמיתי זה לא ביטן, הסיפור האמיתי זה תרבות שחיתות שמובלת על ידי הממשלה הזאת. זוהי מפלגה שכולה מושחתת. הסיפור הוא התרבות". הוא הוסיף כי "במקרה כזה של חקירת משטרה בהחלט יש מקום שראש הממשלה יאמר לעצמו - האם זה יו"ר הקואליציה שאני רוצה? לבסוף ראש הממשלה צריך להחליט שהוא מעביר מסר של מלחמה בשחיתות. עד היום הוא מעביר מסר של להילחם באלה שמטפלים בשחיתות".

גדעון סער ואבי גבאי. "טרמפיסט שהחליף שתי מפלגות בחצי קדנציה" (צילום: אסף מגל, אבי מועלם) (צילום: אסף מגל, אבי מועלם)
גדעון סער ואבי גבאי. "טרמפיסט שהחליף שתי מפלגות בחצי קדנציה"(צילום: אסף מגל, אבי מועלם)
 

סער ענה לגבאי בפוסט בפייסבוק: "האם באמת תרצה שנתקוף את מפלגתך בגין חשדות נגד בכירים מטעמה (גם בימים אלה)?" בדבריו אלה התכוון לראש עיריית ראשון לציון, דב צור. "כטרמפיסט שהחליף שתי מפלגות בחצי קדנציה אצה לך הדרך. קבל, איפוא, בידידות, שלוש עצות: למד לכבד. הימנע מהתנשאות. שמור על צניעות".

 

גבאי השיב לו בטוויטר וכתב: "גדעון, אלטרנטיבה ליכודית אמורה לשנות את התרבות המושחתת, לא להגן עליה ולא להתעטף בשתיקה מפחד חברי המרכז. לא הכל פוליטיקה קטנה. מנהיגות אמיתית מחייבת לדעת להגיד: עד כאן".

 

וסער המשיך בדו-קרב: "יש לי רקורד אמיתי (שחסר לך) בנושא מלחמה בשחיתות וטוהר המידות, גם בשירות המשפטי הציבורי וגם בפוליטיקה. אצלי זה לא נושא לסיבוב מפלגתי. כך או אחרת: בפעם הבאה שאתה עושה סיבוב פוליטי על פרשייה כלשהי, תשתדל שזו לא תהיה אחת שבה חשודים גם בכירים ממפלגתך (שגם להם חזקת חפות)".

 

גבאי: "לא שמענו את קולך בנוגע למתווה הגז המושחת ולא כשנתניהו מינה שר ביטחון שהליכוד אמר עליו שהוא לא יכול להיות אפילו פרשן צבאי".

 

סער: "מדוע נשארת בממשלה אחרי החלטה 'מושחתת' לשיטתך? ואם לליברמן אחרי שנים בקבינט אין לשיטתך מספיק ניסיון להיות שר הביטחון, איך אתה (!) מתיימר לראשות ממשלה?"

 

מוקדם יותר נמסרה ממפלגת הליכוד התגובה החריפה הזו: "אבי גבאי מיידה אבנים נגד הליכוד מתוך בית הזכוכית שלו. רק החודש החליטה הפרקליטות להעמיד לדין את שמעון בטאט, מנהל הקמפיין של בוז׳י הרצוג, בעבירות של מימון מפלגות. 

 

"גבאי לא קורא לפיטוריו של בוז׳י מראשות האופוזיציה, אז שלא יטיף לנו מוסר. ההתחסדות של אבי גבאי, שמכיר את חוקרי המשטרה מקרוב ואף ישב בעצמו במעצר בית של חמישה ימים, היא חגיגת צביעות פתטית והציבור לא קונה אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף מגל, אבי מועלם
גדעון סער ואבי גבאי
צילום: אסף מגל, אבי מועלם
מומלצים