שתף קטע נבחר

אנגליה: הגננת הואשמה "את חיה בחטא" - ופוטרה

גננת ב"גן מנחם" הדתי שבלונדון עברה שימוע משפיל לאחר שלהורים ולצוות התגלה כי היא חיה עם בן זוגה מחוץ לנישואים. היא פוטרה - ותבעה בגין אפליה על רקע דתי ומיני והטרדה מינית מצד מנהלות בכירות. בית המשפט הבריטי קבע: הגננת הוטרדה על רקע דתי - ותפוצה

זלדה דה גרואן עם בעלה, עוז ועקנין. "הושפלתי" (פייסבוק)
זלדה דה גרואן עם בעלה, עוז ועקנין. "הושפלתי"(פייסבוק)

 

סערה בבריטניה: גננת עברה שימוע משפיל במעון יהודי-דתי בלונדון לאחר שהורים בגן התלוננו שהיא גרה עם בן זוג מחוץ לנישואים. במהלך השימוע טענו המנהלים כי היא "חיה בחטא" – והבהירו כי לא יגלו סובלנות לילדים מחוץ לנישואים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הגננת טענה כי הושפלה, והיא בחרה שלא לשתוק ולתבוע את המוסד בגין אפליה על רקע דתי ומיני, הטרדה מינית מצד מנהלות בכירות במהלך שימוע בעבודה ואפליה גלויה וסמויה. אתמול (יום ב') דווח בעיתונות הבריטית על זכייתה במשפט.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

זלדה דה גרואן (24), שנולדה למשפחה דתית, נשואה כיום לעוז ועקנין, מי שהיה חברהּ בתקופה שבה עבדה במעון הילדים הדתי "גן מנחם" בשכונת הנדון שבצפון לונדון. לפי כלי תקשורת בממלכה, הפרשה החלה כאשר דה גרואן השתתפה במסיבת ברביקיו עם בן זוגה. במהלך האירוע נודע להורים כי הם חיים יחד.

 

הורים איימו: לא נמשיך כאן

קבוצה של חמישה הורים מהמעון לא ראתה בעין יפה את אורח החיים שמנהלת הגננת ועדכנה את המנהלים בדבר. אחד ההורים אף טען כי ישקול אם לשלוח את ילדו לגן אם דה גרואן תמשיך בתפקידה. כחודש לאחר האירוע זומנה במפתיע דה גרואן לפגישה עם המנהלות הבכירות, בזמן עבודתה השוטפת. השימוע הבהול הפך, לטענתה, למתקפה על אורח חייה, ובייחוד על החלטתה לגור עם החבר ללא נישואים.

 

"נאמר לי שאין אישור לגור עם אדם לפני החתונה, ולחיות כך נוגד את מה שמקובל במקום העבודה הזה", סיפרה דה גרואן. "נאמר לי שלהביא ילדים מחוץ לנישואים זו טעות ושהן לא יסבלו זאת. ההערות שלהן על חיי הפרטיים והאופן שבו התבטאו היו משפיל".

 

בכלי תקשורת בריטיים צוין כי תחילה הציעו לה האחראיות עליה לשקר ולהכחיש את הטענות נגדה. משדרשה התנצלות, פוטרה לאלתר.

 

השופטים קבעו: אפליה

הרכב של שלושה שופטים בבית הדין המקומי לעבודה קיבל את טענותיה כי החקירה שעברה הייתה "משפילה, מעליבה ומופרזת". בהחלטתם ציינו השופטים כי התנהגותן של המנהלות הבכירות בשימוע הייתה כשל "אם מגוננת יתר על המידה ואחות גדולה".

 

השופטים ביקרו את ההצעה לשקר, כינו אותה "צביעות" ואיסור עקרוני ביהדות והוסיפו כי "התנהלותו של המעון כלפי הגננת גם לאחר השימוע המשיכה להיות פוגענית ומשפילה באותה מידה". השופטים אף קבעו כי לו היה מדובר בעובד ממין זכר הוא לא היה זוכה ליחס שדה גרואן סבלה וכי קביעותיהן של המנהלות נבעו מפרשנותן הדתית.

 

כעת נותר רק לתהות אם דה גרואן תזכה גם בסכום הפיצויים שתבעה, שלפי אתר החדשות "האינדיפנדנט" עומד על למעלה מ-20 אלף ליש"ט.

פורסם לראשונה 05/12/2017 20:02

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים