שתף קטע נבחר

בלי שירים מקפיצים: רזאל על הבמה - בעיניים פקוחות

לקול תשואות סוערות של מאות נשים, רק שעות ספורות לאחר פרסום התמונות שחוללו סערה - עלה יונתן רזאל על במת אולם בנייני האומה בירושלים קצת נרגש ומעט נסער. רזאל שינה במעט את התוכנית וקטעי ההופעה שלו כללו בעיקר שירים שקטים. בין הנוכחות במופע השנוי במחלוקת - דעות חלוקות: מ"הרגשתי מושפלת", עד "כל הכבוד לו". צפו בקטעים מהמופע שאחרי הסערה

 

 

שעות ספורות אחרי שהסעיר את המדיה עם התמונות שלו מופיע בכיסוי עיניים - עלה יונתן רזאל שוב על בימת "בנייני האומה" בירושלים. הפעם עם עיניים פקוחות לרווחה - גם לקהל הנשי שהציף זה הערב השני את ההיכל, במסגרת אירועי "צמאה" המובילים את "שבוע החסידות", וגם להד הציבורי שהתעורר בעקבות המחווה השנויה במחלוקת מן הערב הקודם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

מיוחד ל-ynet: אברהם פריד, ישי ריבו, יונתן רזאל, נאור כרמי ואריאל זילבר - ביחד

 

"זה לקח דקות ספורות בלבד", סיפרו מוקדם יותר נשים שנכחו במופע שנערך בערב הקודם (יום א'). "רזאל פשוט תלש מסקינטייפ שחור והדביק ספונטנית על העיניים לאחר שנשים החלו לרקוד בחזית האולם, קרוב לבמה. חשבנו שזה חצי בצחוק. שתי דקות אחר כך הוא הוריד את זה והמשיך בהופעה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

מקורבים לזמר מסרו כי לא שיער את גודל הסערה, ומקורות בהפקה סיפרו כי "מיד לאחר האירוע התבקש הזמר לבחור בצורה אחרת להתמודד עם מבוכה שיש לו תוך כדי האירוע, ואכן מצא את הדרכים הנוספות והפחות מרעישות". כל זה לא מנע מרזאל לעלות על הבמה בשתי ההופעות שתוכננו לו אתמול (יום ב'). בראשונה הוא רקד עם בתו, ובשנייה - התקבל בתשואות סוערות על ידי הקהל הנשי שמילא את האולם.

 

הלקח: בעיקר שירים שקטים

רזאל היה נראה נרגש, מעט נסער אפילו, ואף שינה במעט את התוכנית כלקח מאירועי היום הקודם. קטעי ההופעה שלו כללו בעיקר שירים שקטים, שירי נשמה שסחפו את הצופות אך השאירו אותן ישובות במקומותיהן. במהלך השיר "קטונתי" הצטרף אליו אברהם פריד לדואט יפהפה שבסופו העניק לרזאל, לבקשתו, "ברכת כהן". צפו בקטעים מן ההופעה.

 

 (צילום: לירון נגלר-כהן) (צילום: לירון נגלר-כהן)
(צילום: לירון נגלר-כהן)

 

הרבה אנרגיות חיוביות היו אתמול ב"בנייני האומה" במהלך הופעה שכללה את גדולי הזמר היהודי-חסידי. את ההופעה פתחה להקת רקדניות, ולצד פריד ורזאל הופיעו גם ישי ריבו ואריאל זילבר, בליווי נאור כרמי והלהקה. רזאל עזב את הבמה בתום החלק שלו, ואת חתימת המופע שהיה גם שיאו, וכלל מחרוזת ניגונים חסידיים מקפיצים - עשו חבריו.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה מופיע רזאל בכיסוי עיניים בפני קהל נשי, מה שנקרא גם "שמירת העיניים". באותה ההופעה לפני כשנתיים כיסה בחלק מן הזמן את עיניו בכובע שחבש. בהופעה שנתן בשילה הקדומה לפני כשנה, כיסה את פניו בז'קט שלבש.

 

מביקורת קשה - עד הזדהות מלאה

התגובות מצד הצופות השבוע היו מעורבות והסעירו גם את הרשת החברתית. היו מי שביקרו אותו נחרצות: "אם יש לו בעיה להופיע מול נשים, שלא יעלה על הבמה", כתבה אחת הנוכחות. "אני אישית נעלבתי מזה". אחרת שנכחה באירוע כתבה: "הרגשתי מושפלת". 

 

 

 

מצד שני כתבה צופה: "שיהיה ברור הדבר נעשה באופן מאוד מכובד, לא הרגשנו זלזול ולהיפך, מעדיפה שלא יסתכלו עליי מאשר גברים אחרים שמסתכלים וגורמים לך להרגיש אובייקט, על כל המשתמע מכך. לא בכול דבר צריך לחפש ולמצוא איפה דופקים אותנו. יצא מפרופורציה", ואחרת כתבה: "זה היה אחד הדברים שהכי הקסימו אותי בערב הזה, כי זה הגיע מתוך כבוד אלינו... נתן לנו את הבמה ואת הזכות לרקוד ולהשתכר מהשמחה שהייתה שם".

 

בכך נחתם החלק הנשי של אירועי "צמאה", ששיאם ב"חג החסידות" - חג הגאולה החב"די שיחול ביום ה', י"ט בכסלו, וכללו גם מופעי זמרות, התוועדויות עם רבניות ובהן ימימה מזרחי - ותערוכות סביב עולם החסידות. היום עוד ינכחו נשים בפסטיבל היהודי במסגרת המופע המעורב היחידי באירועים, וביומיים הבאים יתחיל החלק המיועד לגברים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לירון נגלר-כהן
"ברכת כהן". פריד ורזאל על הבמה
צילום: לירון נגלר-כהן
מומלצים