שתף קטע נבחר

לא תאמינו כמה זמן נדרשה בת ה-3.5 לחכות לבדיקת אקו לב

בדיקה שעברה ארין בת השלוש וחצי העלתה חשד להתפתחות חריגה של כלי דם באחת הריאות, וההמלצה הייתה לבצע בדיקת אקו לב. בביה"ח "שניידר" קבעו לארין תור לעוד שנה. בעקבות פניית ynet קופת החולים תיאמה עבורה תור השבוע ל"איכילוב"

בחודש שעבר עברה ארין בת השלוש וחצי מפתח תקווה בדיקת רנטגן בעקבות חשד שחלתה בדלקת קרום המוח. הבדיקה שללה הידבקות במחלה, אך העלתה חשד כי ארין סובלת ממום בריאה – מלפורמציה וסקולרית – התפתחות א-נורמלית של כלי דם, שבהיעדר מעקב עלולה לגרום לבעיות רפואיות.

 

עוד בנושא:

למה מבוטחי "כללית" בדרום מטורטרים למרכז לבדיקות MRI

יצאנו לבדוק: כמה זמן תאלצו לחכות בכל חדר מיון

דו"ח: על איזו קופת החולים מתלוננים הכי הרבה?

 

המלצת הרופא הייתה המשך בירור במרפאת ריאות וביצוע בדיקת אקו לב. אימה של ארין, פאינה, פנתה אל סניף קופת החולים "כללית" שבה היא חברה וביקשה הפניה לבדיקה. במכון הלב של בית החולים לילדים "שניידר" קבעו לארין תור לחודש דצמבר 2018.

 

לחכות שנה זה לגמרי אבסורד. ארין בת ה-3.5 ( ) ( )
לחכות שנה זה לגמרי אבסורד. ארין בת ה-3.5

במרבית המקרים, מלפורמציה וסקולרית היא מצב רפואי שאינו מהווה סכנה לחיי המטופל, אך בהחלט מצריך בירור ומעקב. ההתפתחות החריגה של כלי הדם עלולה לפגוע בתפקוד האיברים הסמוכים ולגרום לכאבים, בדומה להשפעה של גידול שפיר על הגוף.

 

"אני מודעת לכך שהבעיה הרפואית שחושדים שיש לבת שלי היא לא הבעיה הכי דחופה בעולם. לא מדובר בחשד למשהו קיצוני, אבל בכל זאת הרופאה שלחה אותנו להמשך בירור. גם אם ההפניה שלי פחות דחופה מהפניות אחרות אני לא חושבת שזה סביר לחכות שנה לבדיקה", אומרת פאינה.

 

"הרבה יכול להשתנות אצל ילד בשנה"

האם מוסיפה ומתארת כי "שנה בחיים של ילד זו תקופה לא קצרה בכלל. לחכות מספר שבועות ואולי אף חודשים לבדיקה זה לא דבר רצוי, אבל איכשהו סביר. לחכות שנה זה לגמרי אבסורד. כל כך הרבה דברים יכולים להשתנות בחיים של ילד בשנה, בטח כשמדובר בבדיקה של איבר חיוני כמו הלב".

 

בעקבות פניית ynet לקבלת תגובת בית החולים "שניידר" ו"כללית שירותי בריאות", הוקדם התור של ארין ותואמה עבורה בדיקה השבוע. הבדיקה שנקבעה לארין לא נערכה בבית החולים שניידר, אלא במרפאה אחרת.

 

"זה יפה מאוד שהם מצאו לנכון להקדים את התור של הבת שלי, אבל אני בספק גדול אם זה מה שהיה קורה אם לא הייתי פונה לתקשורת", אומרת פאינה. "אסור שיהיו בארץ ילדים שימתינו שנה בשביל בדיקה חשובה".

 

שניידר: "הביקוש גבוה, צריכים לתעדף"

בקופת חולים "כללית" הפנו אותנו לבית החולים "שניידר" לקבלת תגובה. מבית החולים "שניידר" נמסר: "מרכז שניידר לרפואת ילדים הינו מרכז רפואי שלישוני. מכון הלב הפועל בבית החולים מטפל בילדים מכל רחבי הארץ, ביניהם המקרים הקשים והמורכבים ביותר. הביקוש למכון הלב גבוה מאוד, לפיכך מתבצע תעדוף על ידי רופא ועל פי הדחיפות המשתקפת מההפניה. במקרה הנדון ההפניות מצביעות כי אין דחיפות רפואית ולפיכך תואם תור בהתאם לזמינות המיועדת האפשרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
"לא סביר שפעוטה תחכה שנה לבדיקה". ביה"ח שניידר
צילום: צביקה טישלר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים