שתף קטע נבחר

"מילצ'ן התעקש שנתניהו יאמר לו שזה חוקי לתת תכשיט לשרה"

מה אירע מאחורי הקלעים לאחר ששרה נתניהו ביקשה לכאורה שהמיליארדר יקנה עבורה תכשיט בשווי 2,500 דולר? בחדשות 2 הובאה גרסת מילצ'ן במשטרה, כפי שסיפר למקורביו: "הוא סירב לתת עד שלא שמע מביבי שזה חוקי לקנות תכשיט במחיר כזה". משפחת נתניהו: "לא נפל דופי"

 

מילצ'ן ובני הזוג נתניהו (צילום: AFP, EPA) (צילום: AFP, EPA)
מילצ'ן ובני הזוג נתניהו(צילום: AFP, EPA)

גרסת מילצ'ן - מאחורי הקלעים: המיליארדר ארנון מילצ'ן סירב לקנות תכשיט בשווי 2,500 דולר לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו עד שלא קיבל אישור מראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא מדובר בעבירה על החוק. כך פורסם הערב (ד') בחדשות 2.

 

בעבר פורסם כי מילצ'ן נשאל במשטרה על התכשיט יקר הערך שקנה לשרה נתניהו. העדות של מילצ'ן במשטרה, כפי שסיפר למקורביו, מתארת לחץ כבד שהפעילה אשת ראש הממשלה על המיליארדר וסביבתו.

 

"הדס קליין (העוזרת של מילצ'ן) פנתה ואמרה ששרה מבקשת תכשיט ליום הולדתה, אבל הוא סירב ואמר שהוא רוצה לשמוע מביבי שזה חוקי שהוא יקנה תכשיט במחיר כזה", כך לפי גרסת מילצן' כפי שסיפר למקורביו. "הדס העבירה את המסר לשרה והיא בתגובה טענה שמבזים אותה. ארנון אמר להדס כי הוא לא מאשר את הקנייה עד שהוא לא שומע מראש הממשלה".

 

בהמשך מסופר כי קליין שוחחה שוב עם שרה נתניהו. "שרה אמרה שביבי אומר שהתייעצו משפטית וזה מותר. הדס עדכנה את מילצ'ן והוא אמר שזה לא מספיק לו", כך לפי גרסת המיליארדר. בהמשך שוחח מילצ'ן עם נתניהו בטלפון והאחרון אישר לו שאין בעיה חוקית. "היה לו חשוב לקבל את האישור כי זה לא כמו סיגרים ושמפניות. זה לא מתכלה והיה נראה שחוצים פה גבול. אין לשרה גבולות", נטען לפי גרסתו מילצ'ן.

 

בהמשך מנסה מילצ'ן להסביר את המוטיבציה הגדולה שלו לרצות את ראש הממשלה ורעייתו, ולתת להם מתנות: "חשובה לו הקרבה לראש הממשלה כי הוא יכול להשפיע על עניינים שקשורים למדינה". בנוגע להסבר על השמפניות שנתן למשפחתו נתניהו אמר במשטרה: "השתייה ניתנה לשרה כדי להרגיע אותה ולתת לביבי שקט ממנה". אחרי כל השיחות מילצ'ן מתרצה, ומאשר לקליין לקנות לשרה תכשיט, בגובה של עד 2,500 דולרים.

 

גורמים בסביבתו של מילצ'ן מספרים כי המתנה נראתה לו דרישה מוגזמת. הם ניסו לדחות את הבקשה, אבל הגברת נתניהו המשיכה להתעקש והיא אף העלתה את הסוגיה הזו בפגישה עם מילצ'ן בביתו בבית ינאי, ואחרי האישורים שקיבל הוחלט שאין ברירה, הוא נענה לבקשתה.

 

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מסיבות מובנות לא נוכל להתייחס לאופן המעוות שבו מוצגים הדברים ולהעמידם על דיוקם. בהתנהלות בני הזוג נתניהו בנושא זה ובכל נושא אחר לא נפל שום דופי. יש להצר כל המשך ההדלפות המגמתיות נגד ראש הממשלה ורעייתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים