שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו ביטל את הצטרפותו לנסיעת ראש הממשלה להודו

בעיצומה של סערת הקלטת ממועדון החשפנות ביטל בנו של ראש הממשלה את הנסיעה להודו. ההערכה היא שביטול הנסיעה קשור לחשיפת הקלטת שבה נשמע מדבר על זונות ועל כך שאביו "סידר לקובי מימון 20 מיליארד דולר" בעסקת הגז

 

יאיר נתניהו. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

יאיר נתניהו ביטל את הצטרפותו לנסיעת ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה להודו, למרות שהיה רשום בפמליה וגם קיבל ויזה להודו. בימים האחרונים היה סימן שאלה סביב הצטרפותו לנסיעה. גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו שיטוס ואולם - בסוף השבוע החליט לוותר על הנסיעה. ההערכה שביטול הנסיעה נובע מהסערה סביב חשיפת הקלטת בחדשות 2. בלשכת ראש הממשלה אישרו שלא יצטרף לטיסה.

 

השבוע אמר ראש הממשלה: "בני יאיר כינה אתמול את דבריו בצדק 'דברי הבל'. הוא עשה את זה תחת השפעת אלכוהול והתנצל על כך. הוא אמר שאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית". שלשום תקף נתניהו את עצם הדלפת הקלטת: "מדובר בחציית קווים אדומים בנושא האבטחה ולא פחות בחציית קווים מבחינה תקשורתית", אמר לאחר שהשרה מירי רגב קראה לפתוח בחקירת ההדלפה.

 

השרה שקד והשר יריב לוין הסכימו שהדלפת הקלטת הייתה בגדר חציית קו אדום והסכימו שיש לבחון חקיקה שתגן על השרים. אליהם הצטרף השר יובל שטייניץ באומרו: "גם על עוזרים ומזכירות אי אפשר לסמוך".

 

 
ביקור ראש הממשלה בהודו אמור להביא לקפיצת מדרגה ביחסים בין המדינות, ובמהלכו ייחתמו תשעה הסכמים בילטראליים ובהם מזכר הבנות בתחום הגז והנפט, הסכם מו"פ תעשייתי, מזכר בתחום הסייבר, קידום השקעות, שדרוג של הסכם התעופה, הפקה משותפת בתחום הקולנוע, הסכם בתחום החלל ועוד. הממשלה החליטה לפני חצי שנה להשקיע 240 מליון שקלים עד 2020 בקידום היחסים עם הודו בשורה של תחומים ובהם תיירות, חקלאות, טכנולוגיה, סייבר, תרבות, מים, חדשנות וטכנולוגיה.

  

בקלטת שהסעירה את הציבור ואת המערכת הפוליטית נשמע בנו של ראש הממשלה אומר לבנו של טייקון הגז קובי מימון, מבעלי מאגר "תמר": "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר".

 

ההקלטות הן מקיץ 2015, בעת בילוי של בנו של ראש הממשלה עם מימון הבן ועם חברו רומן אברמוב - האחרון עובד בחברה של המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר, שמסר עדות בתיק 1000. השלושה יצאו לבילוי במועדון חשפנות ונשמעו מדברים בצורה מבזה על נשים ובין היתר שוחחו על מתווה הגז, שבאותם ימים אישורו עמד בליבו של דיון סוער.

  

יאיר נתניהו נשמע אומר למימון: "אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, אחי. אתה חייב לפרגן לי. אבא שלי נלחם בכנסת בשביל זה, אחי".

מימון: "מה?" 

אברמוב: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?"

אברמוב: "ששינסקי (הוועדה שדנה במתווה הגז. א"א) זה גיהינום".

יאיר: "בזה הוא דפק אותך אבל אחרי זה הוא החזיר לך. הוא דפק עכשיו 20 מיליארד דולר. אתה בוכה לי על 400 שקל, אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה בוכה לי על 400 שקל, יא בן זונה".

אברמוב: "שלא תצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור, אלוהים זה, זה אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום".

 

השלושה כאמור יצאו למועדון חשפנות ונשמעו אומרים דברים מבזים כלפי נשים. בין השאר אמר מימון: "3,000 שקל בזבזתי. בזבזתי 300 ב'קלרה', 400 ליאיר הבאתי לו...". רומן אברמוב הוסיף: "הוא הביא לך 400 שקל גם!". יאיר נתניהו השיב: "לא, זה היה בשביל הזונה". בהמשך הציע נתניהו לחבריו "לסדר" להם צעירה שהייתה עימו במערכת יחסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים