שתף קטע נבחר

בדרך אל השפע: כך תסירו את החסימות

לרצון שלנו יש המון כוח והוא פועל כמו מגנט חזק, אבל לפעמים מולו יש כוחות חזקים יותר שמתנהלים בתוכנו, כמו הרצון להיות פרקטיים, מה שעלול לבטל את החלומות שלנו - כי מי יכול להבטיח שנרוויח מספיק כסף אם נעשה את מה שאנחנו רוצים. מיכל פולת מסבירה איך מקשיבים לכל הצדדים ומביאים את השפע אל חיינו

רובנו צריכים כסף כדי שתהיה לנו קורת גג, כדי לקנות אוכל ובגדים, כדי לשלם חשבונות, ואפילו כדי ללמוד וליהנות מהחיים. מעבר כך, אנחנו חיים בעולם של חומר, והמשמעות של כך היא לחוות את הדברים ברמה הפיזית.

הפרקטיקה מבטלת את השאיפות שלכם? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הפרקטיקה מבטלת את השאיפות שלכם?(צילום: shutterstock)
 

לכן גם באופן לא מודע, אנחנו שואפים שהרצונות שלנו יקבלו מימוש מוחשי, ולא יישארו רק ברמת הרוח. אז השאיפה לפרקטיות היא טבעית וחשובה. אבל פעמים רבות היא דווקא חוסמת שפע מלהגיע אלינו.

 

כשהשאיפה לפרקטיות מנהלת אותנו, בכל פעם שמתחיל לצוף לו רצון פנימי, מיד עולה בנו תהייה, כמו "איך אפשר להפוך את זה למקצוע?" או "איך אפשר לעשות בזה כסף?". כשהתשובה לא עולה מיד, אנחנו הודפים את הרצון חזרה למקום שהגיע ממנו.

 

כך בעצם אנחנו לא מעזים לרצות באמת, ולא מעזים לחלום. ואז אנחנו מפסידים פעמיים: אנחנו נשארים בתחושה שאנחנו לא יודעים מה החלומות שלנו, ואנחנו מונעים שפע מלהגיע אלינו.

 

לרצון שלנו יש המון כוח; הוא פועל כמו מגנט חזק. כשאנחנו מביעים רצון - אנחנו מתחילים באופן לא מודע למשוך לחיים שלנו אנרגיה והזדמנויות שנועדו לעזור לממש את הרצון הזה. כך מתחיל כל תהליך של יצירת מציאות. לא כל רצון שלנו מתממש. יש מספר פרמטרים שצריכים להתקיים בשביל שרצון יהפוך למציאות. התנאי הראשון הוא שהרצון נמצא במסגרת האפשרויות של התסריט הנשמתי שלנו.

 

התסריט הוא תכנית חיים שנבחרה על ידי הנשמה שלנו, וכוללת טווח רחב מאוד של אפשרויות ופוטנציאלים של דברים שאנחנו יכולים לחוות פה. תסריט החיים שלנו כולל את כל מה שדרוש כדי לממש אותו בצורה הטובה ביותר. כמו שלפני שיוצאים למסע מכינים תקציב ואורזים תרמיל עם כל הציוד הנדרש, כך אנחנו מגיעים למסע החיים בכדור הארץ מצוידים במה שיעזור לנו להצליח בתסריט שלנו: יכולות אישיות, קשרים, כישרונות, ניסיון חיים (כולל מגלגולים קודמים), אנרגיה, הזדמנויות ועוד.

 

יש דברים בתוכנית הנשמתית שלנו שנחווה בכל מקרה – כמו להיוולד למשפחה מסוימת, להיפגש עם אנשים מסוימים, להגיע למקומות מסוימים, ולחוויות חוויות מסוימות. אבל יש הרבה אפשרויות נוספות, שהמימוש שלהן תלוי בהבעת הרצון ובבחירות שלנו.

 

הרצונות העמוקים שלנו הם איתות מהנשמה לתסריט החיים שבחרנו בו. כשאנחנו נותנים מקום לרצונות העמוקים האלו ומהדהדים אותם, אז אנחנו מתחילים למשוך לחיים שלנו את המימון האנרגטי שהכנו לעצמנו לצורך ההגשמה שלהם. האנרגיה הזו מתבטאת בתחושות פנימיות של חיוניות, יכולת להתמודד, ורוח גבית מאחורינו. היא יכולה לבוא לידי ביטוי גם בכסף – למשל, מלגות או כספים שמגיעים ממקומות לא צפויים כאשר אנחנו צועדים בנתיב שלנו ומתפתחים.

 

כדי שהתמיכה שהכנו לעצמנו תגיע, אנחנו צריכים להביע את הרצון שלנו, וברוב הפעמים גם להתחיל לעשות צעדים בכיוון. אפשר לחשוב על תסריט החיים שלנו כמו על שביל שאנחנו אמורים לצעוד בו, כאשר בצד השביל יש עצים, דוכנים של פירות, ואנשים טובים שמחכים מעבר לצומת. כל הדברים הנפלאים האלו שם, זמינים לנו, אבל אנחנו צריכים ללכת בדרך כדי לפגוש אותם.

 

כאשר השאיפה לפרקטיות מפריעה לנו לזהות את הרצונות העמוקים שלנו, אנחנו לא מהדהדים אותם ולא עושים צעדים בכיוון להגשמתם. כך למעשה אנחנו לא מושכים את האנרגיה שזמינה עבורנו להגשמה שלהם. זה כמו שבעת רעב, נשב בצד הדרך במקום לקום ולעשות הליכה של 50 מטר מעבר לעיקול ולגלות שם את דוכן הפירות.

אל תבטלו את החלומות שלכם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אל תבטלו את החלומות שלכם(צילום: shutterstock)

לפעמים נראה לנו שאנחנו לא יודעים מה הנתיב שאנחנו באמת רוצים לצעוד בו - מה החלום שלנו. אבל לרוב, זה לא שאנחנו לא יודעים מה אנחנו באמת רוצים, אלא אנחנו לא יודעים איך נעשה את זה.

כשאנחנו לא רואים מיד את ה'איך', הרבה פעמים אנחנו חוסמים את ה'מה' מלעלות. אבל אנחנו לא תמיד יכולים או צריכים לדעת איך נגשים את הרצון שלנו, ואנחנו בטח לא תמיד יכולים לדעת את זה מיד כשהרצון מתחיל לעלות.

 

איך מבינים את ה'איך'?

כדי להבין את ה'איך', קודם כל צריך לתת לרצון האמיתי להתבהר. צריך להסכים רגע להיות בחוסר וודאות, ולאפשר לעצמנו לחלום ולרצות את מה שהכי מלהיב אותנו. אחרי השלב הזה, יש מקום לחשיבה פרקטית, אבל חשוב קודם לאפשר לעצמנו לפגוש את הרצון הכי עמוק שלנו.

 

לרוב, אחרי שנגיע לעומקו של הרצון שלנו, יתחילו גם לעלות לנו בראש רעיונות לאופן המימוש שלו. לפעמים זה יהיה מיד, ולפעמים זה ייקח זמן. אנחנו גם יכולים לשבת עם עצמנו באופן יזום, להגמיש את המחשבה ולחשוב על דרכים יצירתיות בהן נוכל לממש את הרצון שלנו. אפשר גם להתייעץ עם חברים או אנשי מקצוע שיעזרו לך לחשוב על דרכים יצירתיות ופרקטיות להגשמה.

 

פעמים רבות, מעצם זה שנהדהד את הרצון האמיתי שלנו, יתחילו להגיע לחיים שלנו הזדמנויות מפתיעות שיעזרו לנו להגשים אותו. למשל, הצעות עבודה או הצעות לשיתופי פעולה שלא יכולנו לדמיין, מודעות על קורסים שלא ידענו על קיומם קודם לכן, או אנשי מקצוע ש"פתאום" נשמע עליהם ויכולים לעזור לנו בדרך.

השפע יגיע אם תשחררו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
השפע יגיע אם תשחררו(צילום: shutterstock)
  

אז לפני שממהרים לחשיבה על אפשרויות המימוש, חשוב לתת לרצון העמוק לעלות. כדי לעשות את זה, בפעם הבאה כשעולה בכם רצון, ואתם מזהים שעולה בכם מחשבה כמו "זה לא פרקטי", "אי אפשר לעשות בזה כסף", "אני לא אצליח לעשות את זה", או "אין לי את מה שדרוש" - עצרו. שאלו את עצמכם מה הייתם רוצים במידה ולא היו מגבלות, ובמידה והיו מבטיחים לכם שזה יצליח.

 

אם, למשל, אתם מחפשים את הכיוון המקצועי שלכם, שאלו את עצמכם מה הייתם רוצים לעשות גם בלי קשר למקצוע או קריירה - מה אתם נהנים ואוהבים לעשות. תרפו לרגע מהרצון שמיד זה יכניס כסף.

 

לפעמים אנחנו מתחילים לעסוק במשהו כתחביב, ואז הדברים מתבהרים, והזדמנויות מתחילות להגיע. הדרך של התסריט שלנו מובילה אותנו לכל מיני מקומות שאנחנו לא יכולים לצפות מראש. התפקיד שלנו הוא להישאר קשובים לנשמה שלנו, שמכוונת אותנו בין היתר דרך הרצונות העמוקים שלנו – ולצעוד בדרך, צעד אחרי צעד, ולהגשים חלום אחר חלום.

 

מיכל פולת , יועצת ומלווה תהליכי שינוי והגשמה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לגעת בשפע שלכם
צילום: shutterstock
צילום: מאיה חבקין
מיכל פולת
צילום: מאיה חבקין
מומלצים