שתף קטע נבחר

תשע שנים אחרי הטבח: נתניהו ומוישי בביקור מרגש בבית חב"ד

ראש הממשלה נתניהו ומוישי הולצברג, שהוריו נרצחו בפיגוע במומבאי לפני תשע שנים, ביקרו היום בבית חב"ד בעיר. "המקום מסמל שילוב של שנאת ואהבת ישראל. שנאת ישראל של המחבלים, מול אהבת ישראל בלתי נלאית של החב"דניקים שמפיצים אור בעולם"

 

נתניהו עם מוישי הולצברג בבית חב"ד במומבאי (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
נתניהו עם מוישי הולצברג בבית חב"ד במומבאי(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שנמצא בביקור מדיני בהודו, ערך היום (ה') ביקור מרגש בבית חב"ד במומבאי שבהודו, שבו אירע לפני כתשע שנים הטבח הנורא שבו נרצחו שליחי חב"ד, הרב גבי ורבקי הולצברג וארבעה יהודים נוספים. בנם מוישי, שניצל מהפיגוע, הגיע למקום יחד עם נתניהו. "המקום הזה מסמל שילובים של שנאת ישראל ושל אהבת ישראל. שנאת ישראל של המחבלים, מול אהבת ישראל בלתי נלאית של החב"דניקים שמפיצים אור בעולם", אמר ראש הממשלה.

 

במהלך הטקס ביקש נתניהו מסנדרה סמואל ההודית - העוזרת שחילצה מתוך התופת את מוישי הולצברג - ילדם של בני הזוג הולצברג - לעמוד על רגליה, תוך שהקהל מריע לה. "יש כאן את סנדרה שמסמלת גם היא את אהבת ישראל שטבועה באנשים". בהמשך אמר נתניהו: "עם ישראל עבר משברים קשים לכל אורך הדרך וצלח אותם, וכך גם כאן".

 

נתניהו והולצברג מול לוח הזיכרון בבית חב"ד (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
נתניהו והולצברג מול לוח הזיכרון בבית חב"ד(צילום: אבי אוחיון לע"מ)
את האירוע פתח שליח חב"ד בעיר, הרב ישראל קוזלובסקי - ממלא מקומו של הרב גבי הולצברג ז"ל. השליח הראשון של חב"ד במזרח, רבה של תאילנד הרב יוסף חיים קנטור, אמר כי בית חב"ד לא יכול להיות מקום של צער ובכל מקום בעולם הוא נועד לסמן תחיה. "גם בית חב"ד במומבאי, למרות הטבח הנורא שאירע בו ושקירותיו מעידים על כך, ימשיך להוות מקום בולט של תחיה יהודית, ללא הפסקה", אמר הרב קנטור

 

עם סיום דבריו של נתניהו, נשא דברים הילד מוישי הולצברג בן ה-11, שניצל מהטבח בבית חב"ד במומבאיי כשהיה בן שנתיים: "אני שמח מאוד לחזור למקום הזה שבו נולדתי וגדלתי. מהסיפורים אני יודע שהייתה לי כאן ילדות מאושרת, שאבא ואמא השקיעו בי את כל כוחם. תודה רבה לראש הממשלה שזכר לקחת אותי לכאן, ברוך שומר הבטחתו למוישי. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולברך בשם ובמלכות 'ברוך שעשה לי נס במקום הזה', ואני רוצה לברך גם את סבי וסבתותי שמלווים אותי מאז ועד היום. אני רוצה גם לומר תודה רבה לרב ישראל וחיה קוזלובסקי - השליחים שמפעילים כיום את בית חב"ד וממשיכים את דרכם של הורי בצורה הטובה ביותר".

 

לקראת סיום הטקס העניק מוישי לראש הממשלה דגם של יריעת ספר התורה שנמצאה במקום לאחר הטבח, כשהמילים "אחרי מות קדושים" מחוררות מכדורי המחבלים. לאחר הטקס שליחי חב"ד במקום ומשפחות הולצברג ורוזנברג ערכו סיור לראש הממשלה ורעייתו בקומות העליונות של בית חב"ד, סיור שהיה סגור לכלי התקשורת ולציבור האורחים. במהלך הסיור ראה נתניהו את תוכנית 'זיכרון למען החיים' - שיפוץ בית חב"ד בעלות של שישה מיליון דולרים, שאמור להסתיים עד ליום השנה העשירי לרצח - בעוד כשנה. נתניהו גם הסיר את הלוט מלוח הזיכרון שעליו נכתבו בעברית ובאנגלית הפסוקים "אש תמיד תוקד על המזבח לא תכבה", "נהרות לא ישטפוה חושך ושאול לא יבבוה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו ומוישי הולצברג בבית חב"ד
צילום: רויטרס
מומלצים