שתף קטע נבחר

דרעי: "אני עם ליברמן גמרתי. הוא דרס את השבת"

מלחמת השבת מובילה לעימות חזיתי בין שניים מראשי סיעות הקואליציה. לאחר ביקור יו"ר ישראל ביתנו באשדוד בשבת, אמר דרעי: "זו חציית כל קו, אפילו לפיד האב לא העז לעשות זאת". הרב של צפת, שהורחק מטקסי צה"ל ביחד עם הרב הראשי לאחר שקרא לרמטכ"ל להתפטר: "ליברמן משקר ומסית"

 

 

הקרב על השבת מתלהט, והופך לעימות חזיתי בין שניים מראשי סיעות הקואליציה. חצי יממה לאחר שיו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הגיע בבוקר שבת לאשדוד כדי לתמוך במאבק החילונים והודיע כי החליט להרחיק את הרבנים שתקפו את הרמטכ"ל מאירועים של צה"ל, הגיב בחריפות לכך יו"ר ש"ס אריה דרעי.

 

"אני עם אביגדור ליברמן גמרתי", אמר דרעי למקורביו במוצאי שבת. "ליברמן דרס את השבת ברגל גסה וזו חציית כל קו. אפילו לפיד האב, מגדולי שונאי הדת, לא העז לעשות. יש דברים שהם מעבר לכל ידידות אישית". ליברמן הודיע בביקור באשדוד כי הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, הרב של צפת שמואל אליהו והרב שלמה אבינר - מהבולטים ברבני הציונות הדתית - יורחקו מאירועים רשמיים של צה"ל, בעקבות המתקפות על הרמטכ"ל גדי איזנקוט.

השרים ליברמן ודרעי (צילום: אוהד צויגנברג, אבי רוקח) (צילום: אוהד צויגנברג, אבי רוקח)
השרים ליברמן ודרעי(צילום: אוהד צויגנברג, אבי רוקח)

ליברמן ולנדבר באשדוד, הבוקר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ליברמן ולנדבר באשדוד, הבוקר(צילום: רועי עידן)

בעקבות זאת הגיב לכך הרב של צפת, שמואל אליהו. "ליברמן מסית ומשקר במודע. צה"ל הוא לא חברה פרטית של אביגדור ליברמן. אם הוא לא יתנצל ויבטל את הוראתו הוא יצטרך לעמוד מול תביעות משפטית, גם על שקריו", איים הרב של צפת.

 

הרב אליהו אמר כי "הרבנים מעודדים את תלמידיהם להתגייס ליחידות היותר מובחרות. הרבנים קוראים להם לא להשתתף ביחידות השדה המעורבות שבהם מורידים את הרף הצבאי בשביל לקדם אג'נדות פולטיות. רק במשטרים חשוכים אסור לבקר את הצבא. אנחנו חיים במדינת ישראל". הרב הוסיף ואמר שליברמן טועה ומטעה כאשר הוא קישר את הוויכוח למפקדת טייסת התעופה הראשונה, מאחר שלדבריו הוא כלל לא דיבר עליה אלא על הירידה במוטיבציה של הגיוס לצה"ל".

הרב שמואל אליהו. מאיים בתביעה נגד ליברמן (צילום: עמנואל מימון) (צילום: עמנואל מימון)
הרב שמואל אליהו. מאיים בתביעה נגד ליברמן(צילום: עמנואל מימון)

מפקדת הטייסת הראשונה. הרב אליהו טוען שלא התייחס אליה בדבריו (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מפקדת הטייסת הראשונה. הרב אליהו טוען שלא התייחס אליה בדבריו(צילום: דובר צה"ל)

בדבריו הבוקר באשדוד, לשם הגיע כדי לתמוך במחאת החילונים בקרב השבת, אמר ליברמן: "לא הרב הראשי, לא הרב אבינר ולא הרב אליהו ישתתפו בטקסים של צה"ל וממשלת ישראל - עד שלא יחזרו בהם. כך הנחיתי. זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית".

 

מוקדם יותר השבוע קרא הרב שלמה אבינר, מהחשובים והבולטים בציונות הדתית, כי "עד שלא תהיה הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים בצה"ל - אסור להתגייס". הרב אליהו, רבה של העיר צפת, אמר כי האמירה הקשה של הרב אבינר מראה כי "המצב קשה באמת", ודרש מהרמטכ"ל איזנקוט להתפטר.

 


פורסם לראשונה 20/01/2018 20:14

 

יצחק טסלר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צוינברג ומוטי קמחי
השרים דרעי וליברמן
צילום: אוהד צוינברג ומוטי קמחי
מומלצים