שתף קטע נבחר

בוטלו מכסי הייבוא על מוצרי הלבשה, חשמל, תמרוקים וצעצועים

במסגרת תוכנית "נטו הוזלות" חתם שר האוצר, משה כחלון, על צווים לביטול מכסים שהוטלו על מוצרים רבים. ביטול המכסים יימשך לפחות עד סוף 2018. הפסד ההכנסות למדינה כתוצאה מהמהלך: כ-543 מיליון שקל

עוד שלב ביישום תוכנית "נטו הוזלות ": שר האוצר, משה כחלון, חתם היום (ב') על הצווים לביטול מכסי הייבוא על מוצרי הלבשה וטקסטיל, מוצרי חשמל (מקררים, מקפיאים, תנורי חימום ובישול ועוד) מוצרי תאורה, תמרוקים, צעצועים ואביזרי ספורט.

 

נטו הוזלות": כחלון הודיע על הפחתת מכסים ב-800 מיליון שקל

כחלון חתם על ביטול מס הקנייה על אלקטרוניקה בידורית

 

הצווים ייכנסו לתוקף בימים הקרובים ויישארו על כנם עד ה-31 בדצמבר 2018. הם נחתמו במסגרת הוראת שעה, שבסופה תיבחן האפקטיביות של הצו ומידת השפעתו, בהתחשב באילוצי השמירה על מסגרת התקציב לשנת 2019.

 

המהלך נעשה כחלק מתוכנית "נטו הוזלות", עליה הכריז כחלון בחודש דצמבר, בהשקעה של 800 מיליון שקל, במסגרתה יבוטלו מסי קנייה ומכסים על מוצרי אלקטרוניקה, ביגוד, תאורה, תמרוקים וצעצועים. הפסד ההכנסות בגין ביטול המכסים עומד על כ-543 מיליון שקל, שמתווספים לביטול מסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה, בהיקף של 245 מיליון שקל, עליהם חתם השר בחודש שעבר.

 

תוכנית "נטו הוזלות" מתאפשרת בשל עודפי גביית מסים בסך כ-18 מיליארד שקל בשנת 2017. "חתימת הצווים והשלמת המהלך הם המשך ישיר של המדיניות שלנו, להפחית מיסים ומכסים, להחזיר את עודפי הגבייה לאזרחים ולהצמיח את המשק", אמר כחלון. "שנת 2018 היא שנת תקציב רביעית ברציפות של הפחתות מיסים ומכסים עבור האזרחים. המהלכים האלו מסייעים גם ליבואנים הקטנים והבינוניים וגם לצרכני הקצה. אנחנו כבר רואים את ההשפעות שלהם בצמיחה, בגידול בצריכה הפרטית ובהוזלות מחירים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים