שתף קטע נבחר

נתניהו: "ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירותיי"

בפוסט בפייסבוק כתב ראש הממשלה כי מפקד יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן, היה צריך להשעות את עצמו מחקירותיו - לאחר שנודע כי עורכי דינו של ריטמן רמזו שנתניהו שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו. הוא הוסיף כי חוקרי המשטרה שעסקו בחקירותיו "האמינו בתיאוריית קונספירציה הזויה"

"היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה". ניצב ריטמן ונתניהו (צילום: צביקה טישלר, רויטרס) (צילום: צביקה טישלר, רויטרס)
"היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה". ניצב ריטמן ונתניהו(צילום: צביקה טישלר, רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב היום (ו') בעמוד הפייסבוק שלו כי מפקד יחידת להב 433, ניצב רוני ריטמן, "היה צריך להשעות את עצמו מחקירותיי". זאת לאחר שנודע כי עורכי דינו של ריטמן רמזו במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי נתניהו שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית. נתניהו הוסיף כי חוקרי המשטרה שעסקו בחקירותיו "האמינו בתיאוריית קונספירציה הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים".

 

נתניהו התייחס בפוסט לטענותיו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, בריאיון ל"עובדה" ביום רביעי האחרון, ולפיהן "גורמים בעלי השפעה" אספו חומרים על חוקרים שמעורבים בתיקי נתניהו. בתשובה לשאלה אם חוקרים מנסים לאסוף מידע על קציני משטרה, ענה אלשיך: "אמרתי שאלו גורמים רבי כוח, מפני שבסוף אנחנו יודעים מי הגורמים האלה וככל הנראה מישהו צריך לשלם להם. לכן זה מאוד הפריע לנו". הוא אישר כי מדובר בגורמים שמעורבים בתיקי ראש הממשלה.

נתניהו המשיך בפוסט: "כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי? אנו נדהמים לגלות שזה בדיוק מה שקרה בחקירות ראש הממשלה.

 

"ראשית נחשפנו למכתב מטעמו של ראש היחידה החוקרת ריטמן ליועץ המשפטי וינשטיין, שבו רמזו עורכי דינו של ריטמן שראש הממשלה שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית. באותו רגע ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה.

 

"כעת אנו מגלים שהחוקרים עצמם האמינו גם בתיאוריית קונספירציה נוספת ולא פחות הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים. תחליטו אתם: מה זה אומר על טוהר החקירה ומה זה אומר על טיב ההמלצות".

 

 

מאז שידור תוכנית "עובדה" תקף נתניהו כמה פעמים את המפכ"ל על טענותיו. אתמול כתב נתניהו בפוסט בפייסבוק: "דמיינו איך הייתם מרגישים אם חוקרי המשטרה שמנהלים חקירה נגדכם היו טוענים שהפעלתם חוקרים פרטיים נגדם ונגד משפחותיהם. האם חוקרים שחושבים שהנחקר עוקב אחריהם, או שולח מתלוננת על הטרדה מינית כנגד ראש היחידה שלהם, יכולים לעשות את מלאכתם באופן אובייקטיבי? ומה זה אומר על ההמלצות שלהם?".

 

גם חבריו של נתניהו לסיעת הליכוד לא נותרו אדישים לדברים שהשמיע אלשיך. ח"כ מיקי זוהר אמר בריאיון לאולפן ynet: "אנחנו מאוד מוטרדים מאמירה מהסוג הזה, כי איך יגיעו עכשיו להמלצות אם אנחנו יודעים שהופעל על החוקרים לחץ? איך הם יוכלו להגיש את ההמלצות בצורה אובייקטיבית? ואולי הלחץ יעשה את הפעולה ההפוכה ויכריח את החוקרים כן להגיש המלצות - ובלבד כדי לספק את כל מי שרק רוצה?".

 

יו"ר הקואליציה ויוזם חוק ההמלצות, דודי אמסלם, היה יותר תקיף. "אני לא זוכר מפכ"ל משטרה ולא רמטכ"ל שנתנו ריאיון כזה ומהסוג הזה. בהתחלה חשבתי שהוא רץ בפריימריז וזה הדהים אותי", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, רויטרס
ריטמן ונתניהו
צילום: צביקה טישלר, רויטרס
מומלצים