שתף קטע נבחר

ארדן: גיבוי למשטרה, לא ישן טוב אחרי דברי המפכ"ל

השר לביטחון הפנים השיב בכנסת להצעה לסדר בעניין דברי מפכ"ל המשטרה על כך שעקבו אחר חוקרים שהיו מעורבים בפרשת נתניהו: "קורא ליועמ"ש לא להשאיר את הסוגיה בחלל האוויר". קודם לכן היו חילופי דברים קשים שבמהלכם תקפה סגנית השר חוטובלי את יאיר לפיד והמשטרה: "משטרת ישראל עושה שימוש ציני באדם שרוצה להחליף את ראש הממשלה"

 

 

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בצהריים (יום ד') במליאת הכנסת על רקע ההמלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מגבה את משטרת ישראל". עם זאת הדגיש כי יש להמתין להכרעת היועץ המשפטי לממשלה: "לנתניהו מגיעה חזקת החפות".

 

שוחד, מרמה והפרת אמונים - המלצות המשטרה נגד נתניהו

נתניהו: "מסמך ההמלצות מחורר כמו גבינה שווייצרית"

בנט תוקף את נתניהו: "קבלת מתנות בהיקף כזו לא עומדת בציפייה מרה"מ"

לראיות יש חוקים משלהן / פרשנות

התקדימים: המלצות המשטרה בעניין ראשי הממשלה

וכיצד סיקרו את המלצות נתניהו ברחבי העולם?

 

ארדן השיב במליאת הכנסת להצעה לסדר בעניין דברי מפכ"ל המשטרה על כך שעקבו אחר חוקרים שהיו מעורבים בפרשת נתניהו, ואמר כי הוא מצפה מהיועץ המשפטי לממשלה לבדוק נושא זה. "אני לא ישן מזה טוב בלילה. אני קורא מכאן ליועץ המשפטי לממשלה לא להשאיר את הסוגיה הזו בחלל האוויר".

 

השר ארדן והמפכ"ל אלשיך (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השר ארדן והמפכ"ל אלשיך(צילום: אביהו שפירא)

  

קודם לכן אמר השר ארדן בכנסת כי "סיכומי המשטרה נמסרו בהקשר של חקירות ראש הממשלה ותפקידה של המשטרה בהקשר הזה למעשה הסתיים. לא הציבור הוא זה שיכריע, לא העיתונאים, לא הפוליטיקאים והאמירות שלהם הם אלה שיכריעו, אלא במקרה של נבחרי ציבור רק עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא זו שקובעת אם יש די ראיות להגיש כתב אישום".

 


"אני מציע להפסיק עם כל הלחצים, עם כל המתקפות ועם כל האשמות - מכל הצדדים. כפי שאמרתי, אני מגבה את משטרת ישראל ואני מגבה את כל גורמי אכיפת החוק. ויחד עם זאת, אני גם מגבה את ראש הממשלה כי עמדת המשטרה היא לא העמדה הקובעת לפי החוק במדינת ישראל.

 

"העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה. גם ראש הממשלה כמו כל נבחר ציבור כאן וכמו כל אזרח ברחוב יש לו את חזקת החפות. הוא צריך להמשיך לנהל את מדינת ישראל באחת התקופות הכי קשות, הכי מאתגרות והכי מורכבות והוא עושה את זה בהצלחה רבה. ובינתיים, עד שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך, יחליט - אני מציע לכולנו לנהוג באיפוק ובסבלנות".

 

 

"אלשיך היה צריך להתפטר למחרת הריאיון ב'עובדה'"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), תקף את המפכ"ל אלשיך על רקע הדברים שאמר לתוכנית "עובדה": "זו חציית קווים אדומים ובמדינה דמוקרטית מפכ"ל לא יכול היה להמשיך ככה, רק במדינה דיקטטורית. מפכ"ל המשטרה היה צריך להתפטר למחרת הריאיון. אלשיך לא יכול להישאר מפכ"ל, הוא לא יכול".

 

על הטענות שהשמיע אלשיך בדבר מעקב אחר חוקרי נתניהו, אמר ח"כ גפני: "למה לא חקרת מאיפה הגיעו החוקרים האלה? ואם לא חקרת - מה אתה אומר את זה בציבור? המשמעות של העניין היא שיש לך אג'נדה ושאתה רוצה לפגוע במעמדו של ראש הממשלה".

 

ח"כ גפני: "במדינה דמוקרטית מפכ"ל לא יכול היה להמשיך ככה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ גפני: "במדינה דמוקרטית מפכ"ל לא יכול היה להמשיך ככה"(צילום: גיל יוחנן)

 

קודם לכן תקפה סגנית השר ציפי חוטובלי מהליכוד את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, שהוא אחד העדים בפרשה 1000: "אתה מגויס על ידי משטרת ישראל לשמש כעד, באיזה עולם משפטי תקין, ואני אדם עם השכלה משפטית, הדבר הזה נראה לך סביר? היית שר אוצר. אם חשבת שהחוק (חוק מילצ'ן) לא תקין - למה לא דיווחת עליו בזמן אמת? המציאות הזו שבה משטרת ישראל עושה שימוש ציני באדם שרוצה להחליף את ראש הממשלה ועושה את זה באופן הזה היא דבר לא ראוי, פשוט לא ראוי. אם הייתה בך טיפת יושרה, אתה היית אומר את זה".

 

ח"כ מיקי לוי מיש עתיד הטיח בה: "תתביישי, אין לך דרך ארץ, אין לכם מוסר". חוטובלי השיבה: "אני רוצה להגיד לכם, חבריי באופוזיציה. יש לכם תפקיד חשוב, יש לכם תפקיד חשוב להציב אלטרנטיבה שלטונית לעם בישראל. אין לכם תפקיד ללחוץ על היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום בכל מחיר. אני אומרת - בואו נחכה ליועץ המשפטי לממשלה. אתם מזמינים, אתם מגבים הפגנות מדי שבוע. זה נראה לכם שלטון חוק? זה לא שלטון חוק. אני מציעה לכל מי שרוממות שלטון החוק בגרונו שיכבד את החוק הישראלי, שלא יחרוץ דין ולא יחליף שלטון מכהן על פי רצון העם בדרך כזאת לא לגיטימית. לא מחליפים ראש ממשלה ככה, אתם יודעים את זה. תחכו לעמדת היועץ המשפטי לממשלה ותכבדו את החוק הישראלי בנושא הזה". 


ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) תקפה במליאת הכנסת את ראש הממשלה על המתקפות מצדו נגד המשטרה: "זה השלב שבו הוא צריך לצאת לנבצרות. הוא בקרוב ישתלח בפרקליטות וביועץ המשפטי לממשלה. שייצא לנבצרות ולבחירות ואז נראה אם יקבל את המנדט בחזרה"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השר גלעד ארדן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים