שתף קטע נבחר

כחלון: רק היועמ"ש יקבע אם יוגש כתב אישום

שר האוצר הבהיר בקולו כי בכוונתו להמתין להכרעת מנדלבליט בתיקי נתניהו. הוא שב וקרא לחדול מהפעלת לחצים על מערכת אכיפת החוק. בהמשך: מנדלבליט צפוי להתייחס גם הוא להמלצות

 

 

שר האוצר משה כחלון התייחס הערב (יום ה') לראשונה בקולו להמלצות המשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000 ו-2000 והבהיר כי "יש אדם אחד שהחוק הסמיך אותו לקבוע אם יוגש כתב אישום או לא יוגש כתב אישום. האיש הזה הוא היועץ המשפטי לממשלה". היועץ המשפטי עומד להתייחס הערב גם הוא להמלצות המשטרה, בנאום שיישא באירוע של אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב.

 

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את נתניהו על שוחד בתיקים 1000 ו-2000

נתניהו: צל כבד מעל ההמלצות,  אמשיך להנהיג

לראיות יש חוקים משלהן / פרשנות

לפיד על עדותו בתיק 1000: סירבתי להעביר את חוק מילצ'ן - למרות הלחצים

 

השר משה כחלון באירוע בחיפה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השר משה כחלון באירוע בחיפה(צילום: אביהו שפירא)

 

כחלון, שנשא דברים בכנס ה"אקוסיסטם" הראשון של חיפה בהשתתפות כ-400 נציגים של חברות סטארט-אפ בעיר, אמר: "אני סומך על היועץ המשפטי, על יושרו על מקצועיותו בדיוק כפי שאני סומך על משטרת ישראל, על יושרה, על מקצועיותה, על הפרקליטות ועל יתר מנגוני אכיפת החוק".

 

כחלון הוסיף: "אני חוזר ומבקש מהצד הימני והשמאלי של המפה הפוליטית, לחדול מהתקפות על מערכת השלטון. תאפשרו להם לעשות את העבודה. אם תאפשרו להם לעשות את העבודה בלי לחצים מכל צד, הם יעשו את עבודתם בצורה הכי טובה".

 

פעילים למען איכות הסביבה הפסיקו את דבריו של כחלון ומחו על זיהום האוויר כתוצאה מפעילות בתי הזיקוק: "כל המשפחה שלי חולת סרטן בגלל זה", אמרה אחת המפגינות. כחלון השיב שיבדוק את הנושא ביום ראשון.

 

 

נתניהו: "דו"ח ההמלצות - מסמך מחורר כמו גבינה שווייצרית"

אתמול, בבוקר שאחרי פרסום המלצות המשטרה, אמר נתניהו: "אחרי שקראתי את דו"ח ההמלצות, אני יכול להגיד שזה מסמך מוטה, קיצוני, מחורר כמו גבינה שווייצרית ולא מחזיק מים". ראש הממשלה הוסיף: "אני רוצה קודם כל להרגיע אתכם - הקואליציה יציבה", הבהיר ראש הממשלה בפתח דבריו. "אין לאף אחד, לא לי ולא לאף אחד אחר, תוכניות ללכת לבחירות. נמשיך לעבוד יחד איתכם למען אזרחי מדינת ישראל - עד סוף הקדנציה".

 

לדברי ראש הממשלה, מסמך ההמלצות "מתעלם ומטשטש חברות קרובה מאוד של קרוב ל-20 שנה בין ארנון מילצ'ן לביני ובין המשפחות שלנו - חברות שהיו בה אגב מתנות הדדיות, עוד בתקופה שהייתי אזרח פרטי והרבה לפני שנכנסתי לתפקיד".

 

"שנית, המסמך מנפח את הסכומים עד לבלי הכר - הוצאות ענק, שכלל לא קשורות אליי, הכול במטרה להגיע למספר הכסף. שלישית, הוא פשוט מתעלם משתי עובדות מוחצות שהבאתי אתמול ושידועות - שלא פעלתי עבור מילצ'ן, אלא נגדו. ראשית, כששברתי את המונופול שלו, במה שקרוי מכשירי תנועה, ייבוא כלי רכב וזה היה שווה הון עתק, זה הלך. שנית, כשפעלתי לסגור את ערוץ 10 שבבעלותו ואז המניות שלו היו שוות כלום - שום דבר, אפס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
כחלון באירוע בחיפה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים