שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת בזק: המשטרה תבקש להאריך מעצרם של בכירי בזק ומקורבי נתניהו
  אחרי גל המעצרים, אחר הצהריים יתקיים דיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. המשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרם של חמישה חשודים, בהם בכירים בחברת בזק ומקורבים לראש הממשלה נתניהו

   

  שני הבכירים לשעבר מגיעים למשרדי רשות ניירות ערך (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
  שני הבכירים לשעבר מגיעים למשרדי רשות ניירות ערך(צילום: אוראל כהן)

  בבית משפט השלום בתל אביב יתקיים אחר הצהריים (א') דיון הארכת מעצר בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של חשודים שנעצרו מוקדם יותר הבוקר בגין מעורבותם בפרשת בזק החדשה הנחקרת במשטרה וברשות לניירות ערך. לפחות חמישה חשודים יובאו להארכת מעצר, בהם בכירים בבזק ושני מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  שני המקורבים הגיעו היום למשרדי רשות ניירות ערך בתל אביב לתת עדות בפרשת בזק. השניים כיהנו בתפקידים בכירים ביותר בלשכה בעבר ושמו של אחד מהם כבר נקשר לפרשה פלילית אחרת שנחקרת במשטרה.

   

  עדות השניים מגיעה לאחר גל המעצרים שביצעה המשטרה במסגרת חקירה חדשה שלה בשיתוף עם רשות ניירות ערך, שהעלתה חשדות לעבירות נוספות. בין החשודים שנעצרו נמצאים נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק ושני אישים המקורבים מאוד לנתניהו. פרקליטו של שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, אמר כי מרשו הוא אחד החשודים שנעצרו.

   

  כמו כן, הבוקר מסרו עדות מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה, העורך אבירם אלעד ועורך האתר לשעבר ינון מגל. הם מסרו עדות על הטענות כי הופעל עליהם לחץ מצד אלוביץ' וסביבתו בנוגע לנושאי סיקור, בהם זה של ראש הממשלה. השלושה אינם מוגדרים חשודים.

   

  חברת בזק הודיעה הבוקר לבורסה על החקירה המחודשת. בהודעה לא מפורט מעבר להודעה שפרסמה המשטרה.

   

  מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ' ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. בעוד שטענה כוזבת זו זוכה לכותרות ענק בתקשורת, כמעט שאין אזכור בתקשורת לפעולתם של עשרות חברי כנסת לטובת החוק לסגירת עיתון ישראל היום, תמורת סיקור אוהד ומלטף מנוני מוזס. איזו צביעות".

   

  בנובמבר האחרון הודיעה רשות ניירות ערך כי מצאה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של בעלי בזק שאול אלוביץ' ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. הרשות המליצה גם להעמיד לדין את בנו של אלוביץ' אור; מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר; מנכ"ל yes, רון אילון; סמנכ"ל הכספים של yes, מיקי ניימן ומזכירת בזק, לינור יוכלמן.

   

  אותה יוכלמן קיבלה בשורות רעות היום לאחר שהחברה הודיעה כי היא הודחה מתפקידה כמזכירת החברה לאחר שחקירה פנימית שהתנהלה גילתה חשד שהיא האזינה לדיונים בדירקטוריון על אף שאין לה סמכות לכך. בבזק הודיעו כי הועברה מתפקידה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים