שתף קטע נבחר

תיק 4000: במשטרה נערכים לגבות עדות משרה נתניהו

במשטרה נערכים לגבות עדות מאשת ראש הממשלה בשל קשריה עם רעיית הבכיר בבזק. בידי חוקרי המשטרה יש הודעות SMS, מיילים וגם הקלטות של חלק מהמעורבים בפרשה - שנעצרו אתמול ומעצרם הוארך בין ארבעה לחמישה ימים

לאור מערכת היחסים שנחשפה לעיני החוקרים בין רעיית ראש הממשלה לבין אשת הבכיר בבזק, נערכים במשטרה לגבות עדות משרה נתניהו. אתמול פרסמנו כאן כי ייתכן שהמשטרה תזמין לחקירה גם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

בידי חוקרי המשטרה יש הודעות SMS, מיילים וגם הקלטות של חלק מהמעורבים בפרשה - שנעצרו אתמול ומעצרם הוארך בין ארבעה לחמישה ימים. צו איסור פרסום הוטל על שמות החשודים ועל העבירות שעל-פי החשד הם ביצעו. צו איסור הפרסום יפוג בחצות.

 

החשודים שנעצרו בתיק 4000 ()
החשודים שנעצרו בתיק 4000

 

במקביל, מתברר כי במשטרה וברשות לניירות ערך ממשיכים לעבות את העדויות סביב הפרשה על ידי עדים רבים, שהיו עדים למערכת היחסים בין נתניהו, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ. גם שמו של יועץ התקשורת אלי קמיר עלה היום והוא אף מסר עדות מפורטת שנמצאת בידי החוקרים.

 

מוקדם יותר היום הגיב אלוביץ' להתפתחויות בתיק 4000. מטעמו נמסר כי הוא "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה".

 

הפרשה, שבה נעצרו אתמול שבעה מעורבים - בהם בכירים מאוד בבזק ויועץ תקשורת המקורב לראש הממשלה - עוסקת ביחסי הגומלין בין סביבתו של נתניהו לבין בכירי חברת "בזק" ופורטל "וואלה", ובאפשרות שבין השאר ניתן סיקור מפרגן לראש הממשלה ומשפחתו תמורת קידום אינטרסים כלכליים של החברות.

 

אתמול עצרה המשטרה שבעה חשודים, בהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק ושני אישים המקורבים לנתניהו. השניים כיהנו בעבר בתפקידים בכירים ביותר בלשכת ראש הממשלה - אחד מהם יועץ תקשורת בכיר והשני כבר נקשר לפרשה פלילית אחרת שנחקרת במשטרה. חברת בזק הודיעה לבורסה על החקירה המחודשת אך לא פירטה מעבר למה שנכתב בהודעת המשטרה.

 

פרקליטי החשודים בפרשה מעריכים כי המשטרה מחזיקה בעדות דרמטית שמהווה "שובר שוויון" - וזאת הסיבה לכך שרובם העדיפו לא להילחם בבקשת להארכת המעצר, והסכימו לחמישה ימים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
שרה נתניהו
צילום: דנה קופל
מומלצים