שתף קטע נבחר

כחלון צייץ: "עכשיו בדיוק הזמן להמשיך בכל הכוח"

שר האוצר פרסם בטוויטר סרטון שבו מנה את הישגיו בייצוב המשק ושוק הנדל"ן. זאת בסיומו של שבוע רווי חקירות, שבו התרבו סימני השאלה בנוגע למהלכיהן של השותפות הקואליציוניות של נתניהו

 

 

 

"למי שעוד היה ספק, עכשיו זה בדיוק הזמן להמשיך בכל הכוח. שבת שלום". כך צייץ הבוקר (יום ו') שר האוצר משה כחלון, ורמז כיצד לדעתו יש לנהוג נוכח החקירות המרובות שבהן מעורבים ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשיו. לציוץ התלווה סרטון שמונה את הישגיו של כחלון עד כה בייצוב המשק הישראלי. הפרסום מגיע בסיומו של שבוע רווי חקירות, מעצרים וגם גיוס של עד מדינה חדש - מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר - שיעיד נגד מקורבו לשעבר, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

אמש פרסם ראש הממשלה סרטון ובו התהדר בהישגיו בתחומי הביטחון והכלכלה: "התחלתי את השבוע בוועידת הביטחון העולמית במינכן, ראיתם אותי שם מציג הוכחות לתוקפנות האיראנית, אבל אני חייב להגיד לכם שהרגע המרגש ביותר היה כשאני וחברי המשלחת שרנו את התקווה באנדרטה לזכר 11 ספורטאינו שנרצחו במינכן. רגע מצמרר. חזרתי לארץ, טיפלנו בסידור מעמד הקייסים, המנהיגים הרוחנים של העדה האתיופית, סוף סוף צדק לאתיופים. המשכנו בייצוא הגז למצרים, עסקה אדירה שתכניס מיליארדים לכם, אזרחי ישראל לקופת המדינה. אני זכור את כל הספקנים וכל הפופוליסטים שאמרו 'זה לא יהיה'. טוב, אתם מוזמנים לאכול את הכובע". 

 

עוד סיפר נתניהו על חנוכת האגף החדש והממוגן של בית החולים ברזילי באשקלון, "בשורה אדירה לכל תושבי האזור. הוא ציין כי השבוע נועד עם ראש המועצה לביטחון לאומי הבריטי, "אני לא יכול לספר לכם מה היה בשיחות האלה אבל דבר אחד אני יכול להגיד לכם - איראן הייתה במוקד. פגשתי מנהיגים נוצרים אוהבי ישראל, פגשתי מנהיגים יהודים מארה"ב אוהבי ישראל, את ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים בארה"ב, ופגשתי שלוש משלחות של סנאטורים וחברי קונגרס, רפובליקנים ודמוקרטים, אהדה אדירה לישראל. ישראל חזקה בעולם". בסיום הסרטון התלוצץ נתניהו ש"מצא בעיה בתפקוד" והדליק את המנורה בחדר. 

 

על נתניהו עבר שבוע לא פשוט. ביום ראשון זומנו לעדות שני בכירים לשעבר בלשכתו, במסגרת פרשת בזק. עוד באותו יום הוארך מעצרם של שאול אלוביץ' בעל חברת בזק, ושל ניר חפץ, לשעבר יועץ התקשורת של נתניהו. גורמים המעורים בתיק מעריכים כי גם נתניהו ייחקר בפרשה. ביום שלישי השבוע הודיעו המשטרה ורשות ניירות ערך כי החשודים בפרשת בזק "פעלו באופן בוטה לשבש הליכי חקירה". עוד פורסם כי חפץ והיועץ האסטרטגי אלי קמיר פנו לשופטת הילה גרסטל והציעו לה את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה, בתמורה לכאורה לסגירת תיק נגד שרה נתניהו. 

 

בסרטון שפרסם נתניהו על רקע ההתפתחויות בתיקי בזק וההצעה לשופטת גרסטל, הוא תקף: "זו שערורייה, חלק ממסע רדיפה. מייצרים תיק בכל שעתיים - ומיד יש מבול של הדלפות כוזבות". 

 

אתמול הוארך מעצרו של חפץ החשוד בשתי פרשות: תיק 4000 ותיק 1270. בפרשה הראשונה ("פרשת בזק"), שעיקרה סיקור אוהד למשפחת נתניהו באתר "וואלה" תמורת הטבות לבזק במשרד התקשורת, קבעו השבוע המשטרה ורשות ניירות ערך שהחשודים בפרשה, ובהם חפץ, "פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה". בצהריים הוארך עד יום שני מעצרם של בעלי חברת בזק שאול אלוביץ', רעייתו איריס ובנו אור. תיק 1270 נוגע להצעה המדוברת לשופטת גרסטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה ושר האוצר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים