שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסתמן: ראש הממשלה ייחקר ביום ו' בתיק 4000
  נתניהו, ששמו נקשר בתיק בזק, יחקר בסוף השבוע. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה". הוא צפוי להעיד גם ב"פרשת הצוללות"

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר ביום שישי הקרוב, בתיק 4000. ככל הנראה באזהרה. הוא צפוי להעיד בתיק 3000 - המכונה "פרשת הצוללות".

   

  תיק 4000 - התפתחויות אחרונות:

  קמיר שוחרר בתנאים בתיק "מינוי תמורת זיכוי" - ונעצר בתיק בזק

  מנכ"ל וואלה העיד 8 פעמים, האזנות הסתר סיבכו את המעורבים בתיק 4000

  "הקלטת הלוהטת" בתיק 4000 - וההאזנות לחשודים

   

  חוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה בדצמבר האחרון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  חוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה בדצמבר האחרון(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  כבר בשבוע שעבר העריכו גורמים המעורים בתיק 4000 כי לא יהיה מנוס לחוקרי המשטרה לזמן אתן נתניהו לחקירה בפרשת בזק. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה".

   

  מי שבדק את הקשרים בין נתניהו לחברת בזק, שבבעלות שאול אלוביץ', הוא מבקר המדינה שפרסם דו"ח בנושא ביולי אשתקד. המבקר השופט בדימוס יוסף שפירא, שהתייחס לניגוד העניינים של נתניהו, כתב בדו"ח כי "היה על משרד המשפטים למצות את בדיקותיו בנוגע לשאלה אם לפני גיבוש הסדר ניגוד העניינים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' דנו בנושאים שבתחום אחריותו של משרד התקשורת ושל השר העומד בראשו. בלא מיצוי הבדיקה, לא הוסר החשש שהם דנו בנושאים אלה, ולא ניתן היה לבחון את השלכות הדבר על החלטות שבהן היה מעורב ראש הממשלה במסגרת תפקידו כשר התקשורת לפני גיבוש ההסדר".

   

  המבקר גם בדק את ניגודי העניינים של נתניהו במסגרת תפקידו כשר התקשורת, והוא מתייחס לקשריו עם ידידו האישי אלוביץ', בעל השליטה בבזק ויו"ר החברה. בפרק אחר הוא מתייחס ל"פגמים יסודיים בהליך קבלת ההחלטות" של משרד התקשורת והמנכ"ל שלמה פילבר, שמונה על-ידי נתניהו, בנוגע להקלות שניתנו לחברת בזק בהקשר למיזוג עם yes.

   

  החקירה הגלויה בתיק 4000 נפתחה בהוראת יו"ר הרשות ביוני 2017, לאחר חקירה סמויה. במהלך החקירה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכללן עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט. החקירה נגעה להתנהלות חשודה של בכירים בחברות בזק, יס וחלל, וכן של כמה עובדי מדינה הקשורים מתוקף תפקידם בממשקי עבודה מול חברת בזק.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מסתמן: ראש הממשלה ייחקר ביום ו' בתיק 4000"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים