שתף קטע נבחר

השרה גמליאל נגד השרה רגב: "השוואה אומללה"

ממלאת מקום רה"מ, שהשוותה בין "שומרי הסף" לבגתן ותרש שנתלו, הותקפה על ידי חברתה לשולחן הממשלה שאמרה באולפן ynet: "אני לא השתתפתי במשתה, ואני לא מחלקת ציונים". על מיעוט הזוכות בפרס ישראל: "אחת זה לא ייצוג מספק ל-52% מהאוכלוסייה"

 

 

המתקפה הישירה על "שומרי הסף" של שרת התרבות, המשמשת כממלאת מקום ראש הממשלה בעת מסעו לארצות הברית, הובילה לביקורת נגדה מתוך הממשלה. השרה גילה גמליאל התייחסה בריאיון באולפן ynet להשוואה שערכה השרה מירי רגב בין שומרי הסף לבין בגתן ותרש שנתלו, ואמרה: "זו השוואה אומללה".

 

היא הוסיפה: "אני לא השתתפתי לאותה חגיגה, למשתה. אני ביליתי בפורים עם הבנות שלי ובעלי, בחיק המשפחה המורחבת. כבר בתחילת הקדנציה שלי החלטתי שאני לא מחלקת ציונים".

 

על העובדה שפרט לאחת כל זוכי פרס ישראל הם גברים אמרה גמליאל, השרה לשוויון חברתי: "זה לא ייצוג מספק ל-52 אחוז מהאוכלוסייה. אנחנו עוד רגע מציינים את יום האישה הבינלאומי והייתי מצפה לראות את כלות פרס ישראל בהמוניהן. לצערי זה לא בנמצא".

 

 
בנוגע למשבר בקואליציה, שמקרב מערכת בחירות חדשה, אמרה השרה גמליאל: "אין ספק שלמצוא פתרון לחוק הגיוס בתוך שבוע זה דבר שהוא לא ריאלי ולא ישים. אם ירצו להגיע ממקום טוב לפתרונות יצטרכו לנסות להגיע למצב שבו מתקדמים רק בשלב ראשון ושאר השיח יהיה רק לאחר אישור תקציב המדינה. לא ניתן יהיה להעביר את חוק הגיוס בשלוש קריאות לפני התקציב".
 
-האם את משוכנעת שראש הממשלה מעוניין לפתור את המשבר הזה?
"אין סיבה לצאת לבחירות כשמדובר על עוד שנה וחצי. אני חושבת שזאת הקואליציה הטובה ביותר שהייתה מאז שאני נמצאת בכנסת ישראל ואין מקום לפרק אותה על מחלוקות. הסיעות החרדיות לא נותנות את האמון בסיעות הקואליציה, ולטעמי יש מקום לנהל שיח רציני ולמצוא פתרון. לסוגיה של הגיוס אפשר למצוא פתרונות יצירתיים שלא קשורים רק לגיוס לצבא. אפשר למצוא, כמו שעשינו בחברה הערבית, סיטואציה של שירות לאומי ושירות קהילתי, על מנת לדאוג למצב שבו יש חובות ויש זכויות".
"לא ריאלי למצוא פתרון לחוק הגיוס בתוך שבוע". השרה גמליאל (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
"לא ריאלי למצוא פתרון לחוק הגיוס בתוך שבוע". השרה גמליאל(צילום: מאיר אוחיון)
גמליאל התייחסה גם לחשיפת ynet בדבר מגעים מתקדמים להפיכת ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, לעד מדינה. לדברי גמליאל, צעד זה לא משנה דבר בהיערכות לבחירות אפשריות: "אני לא חושבת שיש לזה משקל, כי השיקולים שיעמדו לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה יהיו שיקולים משפטיים, ולא תהליך בחירות כזה או אחר או שיקול פוליטי כזה או אחר. יש מסדר של עדי מדינה, הפסקנו כבר להתרגש מעדי המדינה בהליך הפלילי".
 
-והנה, אחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו עתיד לחתום על הסכם עד מדינה.
"זה הי די צפוי שכמה שיותר אנשים סביב ההיבט הזה כן יחתמו עדי מדינה, אבל כאן אין לזה שום משקל ראייתי בעת הזאת. המשקל של עד מדינה הוא יחסית נמוך ראייתית ביחס לעד רגיל שהוא לא עד מדינה ועל כן צריך לראות את המכלול, צריך להמתין בסבלנות, ולחכות שהיועץ המשפטי לממשלה יראה את כל מכלול השיקולים אל מול עיניו ורק לאחר מכן נוכל לקבל תמונה מדויקת יותר".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם, ירון ברנר
השרות גמליאל ורגב
צילום: עופר עמרם, ירון ברנר
מומלצים