שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חפץ בעדותו: יאיר ושרה היו משנים את דעת נתניהו; רה"מ: הוא ממודר לחלוטין שבע שנים
  ל-ynet נודע כי כבר ביום שישי, בזמן שבנימין נתניהו נחקר במעונו, ידעו במשטרה כי חפץ עומד להפוך לעד מדינה - כפי שנחשף ב-ynet. בין היתר העביר חפץ מידע על ההשפעה של רעייתו ובנו על קבלת ההחלטות. מטעם נתניהו נמסר: "ניר חפץ ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני כבר שבע שנים"

   

  הפך לעד מדינה. ניר חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הפך לעד מדינה. ניר חפץ(צילום: רויטרס)

  ידעו מראש: חוקרי המשטרה, שחקרו ביום שישי האחרון את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לתיק 4000 (פרשת בזק), עימתו אותו עם חלק מהדברים שמסר להם ניר חפץ - מי שהפך היום (ב') לעד מדינה בפרשות שבהן נחקר נתניהו. עם זאת, ל-ynet נודע כי כבר באותו יום ידעו במשטרה כי חפץ עומד להפוך לעד מדינה, משום שהגיעו למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים כשהם מצויידים בחומרים שסיפק להם יועצו לשעבר של נתניהו. חפץ סיפר בין היתר על הסיבות שהביאו אותו לדבר לאור מה שהתרחש בבית ראש הממשלה. "ההחלטות שמתקבלות שם הם הזויות. בניגוד לדעות של דרגים ביטחוניים הוא היה מגיע הביתה, יאיר ושרה היו משנים את דעתו".

   

  מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הדברים שיוחסו לניר חפץ ביחס לשרה ויאיר נתניהו הם שטויות. כבר למעלה משבע שנים שניר חפץ ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני, ומקבלת החלטות בתחומים אלה. לכן הדברים שיוחסו לו משוללים כל יסוד".

   

  כפי שנחשף ב-ynet, ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה בפרשת בזק והוא מצטרף בכך לשני עדי מדינה קודמים מהכוורת של ראש הממשלה - ארי הרו ושלמה פילבר. חפץ קיבל חסינות מלאה - הוא לא יישלח לכלא ולא ישלם קנס. בין היתר הוא יעביר למשטרה מסרונים שברשותו.

   

  כחלק מתהליך החתימה מסר חפץ "עדות ניקיון". כלומר, מדובר במסירת כל המידע שבידיו, מבלי שהדבר יכול לשמש כחומר מפליל נגדו. במסגרת ההסכם שנחתם עמו יפליל חפץ את נתניהו בתיקים שבהם נחקר ראש הממשלה. לנוכח ההתפתחויות, הודיע עו"ד ירון קוסטליץ, שייצג את חפץ, על התפטרותו.

   

   
  מוקדם יותר היום הוקפץ חפץ למשרדי להב 433 בלוד ונפגש עם חוקרי המשטרה וחוקרי רשות ניירות ערך, פחות מיממה לאחר ששוחרר למעצר בית. חפץ נפגש עם החוקרים לראשונה לאחר שנחשפו ב-ynet המגעים לקראת הסכם עד מדינה איתו.
   

  בהודעה משותפת של רשות ניירות ערך והמשטרה נמסר בעניין תיק 4000: "אמש נחתם הסכם עד מדינה בין מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך והיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במשטרת ישראל לניר חפץ".

   

  מסביבתו של ראש הממשלה נתניהו נמסר כי  "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".

   

  "לא יהיה כלום". נתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "לא יהיה כלום". נתניהו(צילום: רויטרס)

  התפטר מייצוג חפץ. עו"ד ירון קוסטליץ ()
  התפטר מייצוג חפץ. עו"ד ירון קוסטליץ

   

  הארכות המעצר והערוץ החשאי של החוקרים עם חפץ

  חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, היה עצור שבועיים במסגרת תיק בזק והכחיש את כל החשדות נגדו. הוא יוצג לאורך כל הפרשה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, שאף הופיע אתמול בבית המשפט וסיכם עם נציגי המשטרה ורשות ניירות ערך על שחרורו של חפץ למעצר בית. הסנגור קוסטליץ היה זה שגם ייצג את חפץ בדיונים השונים, ואף הגיש ערעור על הארכת מעצרו של חפץ בבית המשפט המחוזי.

   

  אלא שבינתיים היחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך פעלו בערוץ חשאי ומקביל להליך הפלילי. באמצע השבוע שעבר הוקפץ ללהב 433 עו"ד אילן סופר, שמחזיק שם בקשרים מצוינים, והיה למעשה אדריכל הסכם עד המדינה שהצליח להשיג למיקי גנור בפרשת הצוללות. הוא נפגש בשמו של חפץ כמה פעמים בשבוע שעבר עם בכירים בלהב, ודן איתם על התנאים.

   

   

  בשנים האחרונות נחשב חפץ לאחד מאנשי האמון של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ולא אחת התייצב להגן על המשפחה בתקריות שונות בתקשורת. הוא שימש בשנים 2014‑2017 יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ובעיקר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

   

  ביום שישי האחרון היה חפץ אחד מששת הבכירים שנחקרו בו זמנית בפרשת בזק, ביחד עם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, וכן איתן צפריר, לשעבר בכיר במשרד התקשורת. חפץ שוחרר למעצר בית והורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה. בנוסף, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים