שתף קטע נבחר

בתו של הרב עובדיה: "אם זה תלוי בי, ש"ס תיעלם"

עם ביקורת קשה על מנהיג התנועה שהקים אביה - הרבנית עדינה בר-שלום, כלת פרס ישראל, לא עושה הנחות לש"ס, ומגלה שהיא שותפה לתנועה פוליטית חדשה חוצת מגזרים. בכנס ארגון גשר אמרה: "דרעי ידע לתווך ולחבר בין העולמות, אדם משכמו ומעלה. חבל שנכנס לבית הסוהר והתקלקל לגמרי"

 

 

הבת של "מרן" מייחלת להתרסקות ש"ס: הרבנית עדינה בר-שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף, אומרת כי ככל שהדבר תלוי בה, היא הייתה רוצה שהתנועה שאביה ייסד והיה מנהיגה הרוחני תימחק. בכנס השנתי של בוגרי מכון "גשר" למנהיגות, גילתה בר-שלום כי היא שותפה בקבוצה של אנשים מכל חלקי החברה הישראלית שמתכוונת להקים מפלגה חדשה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

"דרעי מאוד השתנה מאז שנכנס לכלא", אמרה בצער על יו"ר ש"ס, מי שעמדה בראש מועצת הנשים של התנועה בבחירוות 2015. "לפני כן הוא ידע לתווך ולחבר בין העולמות, אדם משכמו ומעלה. חבל שנכנס לבית הסוהר והתקלקל לגמרי". המראיינת, העיתונאית איילה חסון, שאלה אותה האם ש"ס היא היסטוריה – ובר-שלום השיבה: "אם זה תלוי בי, אז כן".

 

ביקורת קשה על דרעי: "מאוד השתנה מאז הכלא" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ביקורת קשה על דרעי: "מאוד השתנה מאז הכלא"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

"מתנפלים על החרדים"

על התנועה הפוליטית החדשה שהיא מקימה, אמרה מי שהייתה כלת פרס ישראל: "המפלגה שלנו מורכבת מחרדים, חילונים ודתיים וגיבשה לעצמה ערכים משותפים, שזה לא דבר של מה בכך". עם זאת, הבהירה: "אני לא רוצה להיות חברת כנסת, אלא רק מהאבות המייסדים"

 

בהתייחס לסגירת המכללה החרדית פורצת הדרך שהקימה, ושנסגרה – הביעה את אכזבתה העמוקה מיו"ר ש"ס שלא התגייס לדבריה, לסייע לה. "אני פגועה מאוד מאוד", אמרה. "זו פגיעה איומה... כשר הפנים אני מאמינה שהוא היה יכול לעשות הרבה מאוד אם היה רוצה".

 

בר-שלום דיברה בדאגה על יחסי דתיים-חילוניים בישראל, ואמרה: "הקטע של ההתנפלות על החרדים לוקח אותי למקום שמושכים ליהודים בזקנים בשואה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עם דרעי בזמנים אחרים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים