שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוג'ר ווטרס מציג: שיר נגד החלטת טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל

  בשיר החדש Supremacy עם הרכב העוד הפלסטיני לה טריו ג'וברן, ווטרס ממשיך במדיניותו האנטי-ישראלית ומקריא שיר של מחמוד דרוויש במחאה על הכרתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל

  המוזיקאי רוג'ר ווטרס ממשיך במדיניותו האנטי-ישראלית. הפעם הוא הקליט את עצמו מדקלם שורות משירו של המשורר הפלסטיני השנוי במחלוקת מחמוד דרוויש "הנאום הלפני אחרון של האינדיאני לאדם הלבן" כמחאה על החלטתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, להכיר בירושלים כבירת ישראל. הקטע שהקליט והלחינו חברי הרכב העוד הפלסטיני לה טריו ג'וברן, נקרא Supremacy (עליונות).

   

   

  "חברי לה טריו ג'וברן ואני חברנו יחד לביצוע קטע מתוך שירו האדיר של המשורר הפלסטיני הגדול מחמוד דרוויש", כתב איש להקת פינק פלויד בעמוד הפייסבוק שלו. "על פניו, הוא מתאר את דבריו האחרונים של האינדיאני (יליד אמריקני) לאדם הלבן, אך הוא פונה גם לעם הפלסטיני האהוב של דרוויש וילידיו, ולמעשה לכל קורבנות הקולוניאליזם בכל מקום באשר הוא". חברי ההרכב עצמם אמרו למגזין הרולינג סטון כי הם "מופיעים בכל העולם כבר 15 שנה עם העוד, ולוקחים איתנו חתיכה מפלסטין מעיר לעיר".  

   

  לה טריו ג'וברן ורוג'ר ווטרס - Supremacy

   

  "זמן רב יעבור עד שההווה שלנו יהפוך להיסטוריה" כך נפתח השיר שכתב דרוויש ותרגם המשורר הפלסטיני-אמריקני פאדי ג'ודה עם ווטרס. השיר של ווטרס והלהקה יוצא נגד החלטתו של הנשיא טראמפ לשבור את המדיניות המוסכמת של הממשל האמריקני מזה שנים בחודש דצמבר האחרון, ולהכריז על ירושלים כבירתה של מדינת ישראל. הכרה זו הביאה ביקורת רבה כלפי טראמפ, בטענה כי ירושלים הייתה ועודנה עיר במחלוקת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים