שתף קטע נבחר

נתניהו: "לחץ בריוני על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו"

בערב הרמת כוסית בגני התערוכה בתל אביב לקראת פסח תקף ראש הממשלה את מתנגדיו בפני שרים, חברי כנסת ואלפי הפעילים: "מכיוון שאי אפשר לנצח אותנו בקלפי, מפעילים לחץ בלתי פוסק על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו בדרכים אחרות". לדבריו, הכלל המנחה הוא "לא ביבי, לא נוגעים"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (יום ה') בנאומו בפני אלפי פעילי ליכוד, שרים וח"כים כי יש בציבור תחושה של "אי-צדק, משחק מכור, ממש ציד מכשפות". באירוע הרמת כוסית של המפלגה לכבוד חג הפסח הוא האשים את מתנגדיו, שאינם יכולים להפילו בקלפי באופן דמוקרטי, בכך שהם "מפעילים לחץ בלתי פוסק, לחץ בריוני, על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו בדרכים אחרות". לדבריו, "יש כלל פשוט - לא ביבי, לא נוגעים".

 

האירוע התקיים בגני התערוכה בתל אביב. נתניהו אמר בפתח דבריו כי נשאל כשהגיע לאירוע "'מאיפה יש לך כוח להתעסק עם כל השטויות האלה וכל הרדיפה הזאת?'. הנה התשובה: אתם הכוח שלי. אתם הכוח שלנו. אני נפעם כל פעם מהתמיכה בי, בשרה, במשפחה שלנו ובדרך שלנו. הדרך שלנו היא דרך הליכוד, הדרך הנכונה של ישראל שמוכחת כל הזמן בקלפי".

בנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי)
"לחץ בריוני על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו". נתניהו בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

הוא הוסיף: "אתם זוכרים שבפעם הקודמת שנפגשנו אמרתי לכם מה זה 30 מנדטים? 40. יהיו יותר ויותר. זכרו, יהיו יותר. היום כולם רואים את זה - הליכוד היא התנועה הגדולה והחזקה בישראל. יחד נוסיף להנהיג את ישראל עוד שנים רבות".

 

בהמשך דבריו סיפר נתניהו: "לפעמים אני שובר את הפרוטוקול ומכריח את אנשי הביטחון שלי לתת לי לעצור באיזשהו מקום לקנות פלאפל, לאכול סטייק. אתה נכנס לשם, אף אחד לא מתכונן לזה, ואנשים באים ואומרים ראש הממשלה אנחנו איתך, אנחנו עם הדרך שלך, תמשיך לחזק את המדינה, תמשיך לשמור עלינו. ואתם יודעים הם אומרים לי - עוד דבר חשוב מאוד. הם אומרים 'ראש הממשלה, טוב לנו במדינת ישראל, טוב לנו'. הם רואים את ההישגים הכבירים שלנו בביטחון, כלכלה, יחסי חוץ וחברה.

 

"כמה אפשר להסתיר? אפילו אם התקשורת מנסה, בסוף רואים. הם רואים. המסעדות מלאות, קניונים עמוסים, מיליונים טסים לחו"ל ואזרחי חו"ל באים לישראל, הם רואים, טוב לנו במדינת ישראל".

 

נתניהו פנה לקהל ברוח החג: "ידידיי, בשבוע הבא נחגוג את חג הפסח, כל העם שלנו זה משפחה אחת גדולה. ואתם יודעים כמו בכל משפחה יש מי שבוחר בחרוסת וזה הרוב, ויש מישהו שבוחר במרור, זה המיעוט. מרור, מרור. אז אוהבי המרור, או לפחות חלק מהם, הם רואים שאזרחי ישראל מדרגים את עצמם פעם אחר פעם במקום גבוה מאוד במדד האושר העולמי.

 

"מעל בריטניה, מעל צרפת, גרמניה, ארה"ב. אז מה אומרים, מה אומרים אוהבי המרור לאוהבי החרוסת? אומרים להם: אתם מזוכיסטים, אתם חיים בגן עדן של שוטים. כך הם אומרים. איזו התנשאות, איזה זלזול. איך אמר דוד אדרי מירוחם? 'אנשים פה מזוכסטים שבוחרים בליכוד פעם אחר פעם? כולם מזוכיסטים? תראו מה אומרים על ביבי והוא עולה בסקרים'".

 

נתניהו הסביר בנאום כי אחת הסיבות לתמיכה היא "תחושת הצדק, תחושת אי-הצדק שהולכת ומעמיקה. רבים רבים בעם ולא רק תומכי הליכוד שומעים מה שעושים לנו בתקשורת והם מרגישים שיש כאן משחק מכור, ציד מכשפות. יש תחושה של אי צדק, תחושה של משהו לא בסדר, הם יודעים שמכיוון שאי אפשר לנצח אותנו בקלפי, אי אפשר לנצח אותנו בצורה דמוקרטית, יש מי שמפעילים לחץ בלתי פוסק ובריוני על גורמי האכיפה להפיל אותנו בדרכים אחרות".

 

בהמשך הציג נתניהו "דוגמה: קבוצה שלמה של חברי כנסת לקחו מהמוציא לאור של ידיעות אחרונות את הצעת החוק של ישראל היום, הם הביאו הצעת חוק לסגור עיתון מתחרה, מה שיכניס לידיעות מיליוני שקלים. הם הכניסו לכנסת, קידמו אותה, קבלו סיקור תקשורתי מלטף בהיקפים עצומים. אני רוצה שתבינו, אני חושב שזה לא נכון להפוך יחסים בין פוליטיקאים לבין עיתונאים ולמו"לים לחקירה פלילית, אבל הנה השאלה שאני שומע מכם: איך ייתכן שאותך, שהתנגדת לחוק לסגור את ישראל היום - פיזרתי את הכנסת, אותי חוקרים ואותם לא? איך זה ייתכן? אומרים שלא חוקרים את זה כי לא התקבלה תלונה רצינית, אבל שמעתי בדרך לכאן שכן התקבלה. הכלל ידוע: לא ביבי, לא נוגעים.

 

"עוד דוגמה: בדרך לכאן שמעתי 'איך לא דורשים לחקור את שרי יש עתיד שנתנו מיליונים מקופת המדינה לידיעות אחרונות בפרסום ממשלתי וקיבלו סיקור מלטף עד היום. אתם יודעים: לא ביבי, לא נוגעים. סיגרים כן - עטים לא.

 

"אני מאמין שלא ירחק היום שבו הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו לצדק ולאמת ויקבעו פשוט: לא היה כלום, ולכן לא יהיה כלום", אמר לקראת סיום דבריו.

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
האירוע הפך למפגן תמיכה. פעילים עם שלטים בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

אלפי פעילי ליכוד הגיעו לאירוע השנתי שהפך גם למפגן תמיכה בראש הממשלה נוכח חקירותיו. הפעילים נושאים שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "תיקי 1,000 לילה ולילה", "העם בוחר, השמאל תופר", "נתניהו שומר ישראל" ו-"חביבי אין כמו ביבי". עם כניסת הזוג נתניהו, קיבל אותם הזמר רגב הוד בשיר "אתה תותח".

 

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם אמר בפתח האירוע וטרם דבריו של נתניהו: "אנחנו נוהגים להיפגש כאן פעמיים בשנה, אבל אנחנו זקוקים לזה השנה, עברנו תקופה לא פשוטה, לפחות אני כראש הקואליציה. שנתיים אתה קם בוקר וערב עם הכפשות בטלויזיה, עליך, על אשתך שתחייה ועל הילדים, אני חושב שזה דבר חסר תקדים ולא הוגן. משהו לא טוב קורה לנו בשנתיים האחרונות".

דוד אמסלם (צילום: מוטי קמחי)
,משהו לא טוב קורה לנו בשנתיים האחרונות". אמסלם בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

אמסלם הוסיף: "כמעט אין ילד בעולם שלא יודע מיהו בנימין נתניהו, אין מנהיג שלא רוצה ללחוץ את ידו. אין ילד בעולם שלא יודע היום מי זה הנשיא טראמפ ומי זה נתניהו. וזה נכס אסטרטגי לישראל כמעט בכל היבט, כלכלי, ביטחוני ועוד".

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו צפוי להיחקר שוב בימים הקרובים במסגרת תיק 4000 (פרשת בזק). זאת לאחר שעד המדינה ניר חפץ סיפר לחוקרים כיצד שיבש את החקירה כשהנחה את בני הזוג אלוביץ' למחוק הודעות סמס שקיבלו משרה נתניהו, כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". במשטרה מעוניינים לחקור את ראש הממשלה, רעייתו שרה ובנם יאיר כדי לברר אם גם הם קשורים להעלמת הראיות.

 

חפץ, על פי החשד, היה האיש שהעביר מסרים והנחיות מראש הממשלה בנימין נתניהו למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ומשם לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ'. במקביל הוא גם היה איש קשר בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ' בנוגע לסיקור של בני הזוג נתניהו באתר וואלה, שבשליטת בזק.

"השמאל והתקשורת מנסים לבצע הפיכה שלטונית". נתניהו בנאום גני התערוכה באוגוסט האחרון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"השמאל והתקשורת מנסים לבצע הפיכה שלטונית". נתניהו בנאום גני התערוכה באוגוסט האחרון(צילום: AFP)

בפעם הקודמת שבה הגיע נתניהו לגני התערוכה, באוגוסט האחרון, התייצבו במקום כ-2,000 פעילי ליכוד מרחבי הארץ למפגן תמיכה נוכח החקירה המשטרתית שהתנהלה אז רק בשתי פרשות - תיק 1000 ותיק 2000 - שבהן כבר הגישה המשטרה את המלצותיה להעמיד לדין את נתניהו, בין היתר בחשד לשוחד.

 

 

"אני אוהב אתכם", אמר נתניהו בפתח נאומו אז. "אחד אמר לי בחוכמה 'הם לא רוצים להפיל רק אותך, הם רוצים להפיל אותנו, את כולנו, את הליכוד ואת המחנה הלאומי'. נתניהו תקף בנאומו את התקשורת ואת השמאל, והאשים: "הם מתגייסים כעת למסע ציד אובססיבי חסר תקדים נגדי ונגד משפחתי במטרה לבצע הפיכה שלטונית".

 

עוד תקף נתניהו בנאומו הקודם בגני התערוכה את ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מבלי להזכיר אותו בשמו: "אמר אותו איש ישן עם זקן חדש? הוא היה פעם ראש ממשלה לזמן קצר, לא מהמוצלחים ביותר. הוא אמר 'הצונאמי המדיני בדרך'. איזה צונאמי, איזה בידוד, איזה שטויות. מדינת ישראל נמצאת בפריחה מדינית חסרת תקדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו בגני התערוכה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים