שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה עושה ליצנית בבית ספר?
  פעמיים בשבוע עומדת חנה שמידט בכניסה לבית הספר ומחייכת למורים ולתלמידים. היא לא תלמידה ולא מורה במוסד החינוכי, אלא הליצנית החינוכית הראשונה בישראל


  פעמיים בשבוע עומדת חנה שמידט בכניסה לבית הספר אורט חולון ומחייכת למורים ולתלמידים. בהפסקות היא נוהגת לשוטט ברחבי בית הספר ולשוחח עם תלמידים ומורים, אלא ששמידט היא לא תלמידה ולא מורה במוסד החינוכי, אלא למעשה הליצנית החינוכית הראשונה בישראל. "אנחנו יכולים לרקוד ולספר סיפורים על החיים", מספרת שמידט לאולפן ynet על התקשורת עם התלמידים והמורים בבית הספר.

   

  בישראל יש כיום רק שלושה בתי ספר שפועלים בהם ליצנים חינוכיים בחודשים האחרונים. הליצנים הרפואיים הפכו לחלק בלתי נפרד ממחלקות הילדים בבתי החולים וכעת מסמנת טליה ספרא, שעומדת בראש התכנית לליצנות רפואית בסמינר הקיבוצים את היעד הבא - בתי הספר.

  ליצנית חינוכית ( )
  ליצנית חינוכית

   

  קראו עוד בערוץ הורים:

  "בגיל 40 הפכתי לאם יחידנית ולא קשה לי"

  כשהכול השתבש בחופשה המשפחתית

  כועסים על כל דבר? כך זה משפיע על ילדכם

   

  "גם מערכת החינוך זקוקה למתווכים לא קונבנציונליים שיעזרו לתלמידים לעבור את התקופה המאוד תוססת הזו בחיים שלהם", היא מספרת ומעדכנת כי בשנה הבאה צפויה להיפתח התכנית לליצנות חינוכית.

   

  "כשילד לא מוצא את עצמו חברתית או במקרים כשיש מתח בכיתה ליצן חינוכי יכול לשפר את האווירה. הילדים נפתחים עם הזמן, אפילו כאלו שמתביישים בהתחלה. התלמידים והתלמידות נמצאים בשלב בחיים שבו הם לא כל כך לא יודעים מי הם ומחפשים את הזהות שלהם. זה קשר ממקום אחר. לכל מי שמגיע בבוקר - מורים, מנהלים, רכזים וכמובן תלמידים - מנהלים דיאלוג כלשהו עם הליצן. המפגש הזה יכול לשנות מאוד את המשך היום שלהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים