שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים אישרה את המיזוג בין הוניגמן לקיווי

בצלאל בן שלום, בעלי קיווי, שילם 6.4 מיליון שקל עבור רכישת 39 סניפים שברובם שייכים למותג הוניגמן קידס וחלקם שייכים להוניגמן נשים ו-TNT. שתיים מהחנויות של TNT מבוקשות כעת שוב על ידי המציעים החדשים

רשות הגבלים עסקיים, בראשותה של מיכל הלפרין, אישרה את המיזוג בין הוניגמן לחברת אבני שוהם אופנה, בעלת מותג הילדים קיווי.

 

הצעה מפתיעה לרכישת הוניגמן נשים ו-TNT; המציעים: רוכשי רשת האופנה מישמיש

רגע לפני סוף הקפאת ההליכים של הוניגמן: זכיינים של TNT במגעים לרכישתה

המשבר בענף האופנה: צו כינוס נכסים לבעלי רשת הוניגמן

 

במסגרת המהלך בצלאל בן שלום, בעלי קיווי, שילם 6.4 מיליון שקל עבור רכישת 39 סניפים שברובם שייכים למותג הוניגמן קידס וחלקם שייכים להוניגמן נשים ו-TNT. סכום זה כולל בתוכו גם 600 אלף פריטי מלאי. בראיון בלעדי ל"כלכליסט" אמר בן שלום כי בכוונתו להמשיך להפעיל את רשת הוניגמן קידס כמותג נפרד מקיווי.

  

שתיים מהחנויות של TNT - בכרמיאל ובנצרת - מבוקשות כעת שוב על ידי המציעים החדשים, שהגישו הצעות רכישה לנאמני הוניגמן עבור המותג TNT . המציעים, זכייני TNT וחברת זיקו סקיי בע"מ שרכשה את מותג הילדים מישמיש מהקפאת הליכים ומעוניינת במותג TNT והוניגמן נשים, טוענים כי מדובר בשני סניפי דגל של TNT.

 

דו"חות הנאמנים אינם מגלמים את ערך המלאי שנמכר

בתוך כך, נאמני הוניגמן, עו"ד קרן רייכבך סגל, פיני יניב, ובועז גזית, ביקשו ביום חמישי האחרון מהשופט חגי ברנר להאריך בשבועיים את הקפאת ההליכים של הוניגמן על מנת למצות את המשא ומתן עם שתי המציעות שעומדות על הפרק. הנאמנים לא ציינו את סכומי ההצעות והעדיפו להגיש אותן במעטפה סגורה לעיניי השופט בלבד.

 

השופט ברנר הורה לכונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי להגיש את עמדתה ביחס לבקשה עד היום, ולאחר מכן הוא צפוי לאשר את המשך ההקפאה. לדברי הנאמנים, לא צפויה פגיעה כלשהי בנושים כתוצאה מהארכת ההקפאה מאחר שתזרים ההפעלה הוא חיובי. כלומר, לשיטתם הרשת לא מפסידה כספים כתוצאה מההפעלה אלא רווחית.

  

אלא שכפי שנחשף ב"כלכליסט", מדובר במצג מטעה וגם בדיון בבית המשפט טענו כמה נושים כי ההפעלה היא גירעונית ואין כל משמעות לדו"חות הנאמנים של הכנסות והוצאות, שאינם מגלמים בתוכם את ערך המלאי שנמכר ומתייחסים אליו בערך אפס. כך שמובא תזרים חיובי לבסוף, מבלי לקחת בחשבון שהכסף שנכנס לקופה מקורו במכירת מלאי שעלה לרשת כספים - נוצרת תמונה לא משקפת את המציאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים