שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "בין העמים ה'יהודי' וה'ערבי', אין סכסוך"
  חליל אליען הוא בעל מוסך בבית צפפא, שם משפחתו מתגוררת תשעה דורות. הוא טוען שהחיכוך בין העם היהודי והעם הפלסטיני מונע בעיקרו מאינטרסים אישיים של מנהיגים משני הצדדים. במסגרת שיתוף פעולה בין ynet מעורבות למרכז הבינתחומי בהרצליה, נביא כאן מדי שבוע סיפורים וקולות של קהילות, שקולן לא תמיד נשמע בחברה הישראלית

  "כשסיימתי את בית הספר, כל החברים שלי לכיתה קיבלו צווי גיוס. והזמינו גם אותי ללשכת הגיוס, לראיון בחיל האוויר", מספר חליל, בעל מוסך המתגורר, כבר תשעה דורות בבית צפאפה. "אז אני הולך לראיון, אומרים לי: 'טוב, איך קוראים לך? אני אומר להם, חליל אליען. אוקיי, בבקשה, שב. אני יושב, בינתיים הוא אומר לי, איך קוראים לאבא שלך? אני אומר לו, מוחמד.

   

  'רק שנייה, רק שנייה. ואיך קוראים לאימא'? אני אומר לו, זינאב. אומר לי: 'רק שנייה, רק שנייה, יש פה משהו לא בסדר'. השאיר אותי בחדר, יוצא בחוץ, לא יודע למי הוא הולך להתייעץ, להיוועד, להתייעץ, להיעזר. חוזר אליי, אומר לי: 'טוב, אנחנו נהיה איתך בקשר, תודה רבה'. עד היום לא התקשרו אליי".

   

  צפו בראיון המלא עם חליל אליען במסגרת פרויקט "מעשה ב-70":

  מעורבות

  מעורבות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  סיפורו של חליל הוא חלק מתמונת הפסיפס של החברה הישראלית, שלעיתים אנו שוכחים לראות את החלקים האנושיים בה, במיוחד אלו הפחות מוכרים. מתוך ההכרה הזו, לכבוד שנת העצמאות ה-70 של ישראל, יצאו כ-150 סטודנטים מכל בתי הספר במרכז הבינתחומי הרצליה, לספר את הסיפור הזה.

   

  סיפורים קודמים שהוצגו בפרויקט:

   

  במסגרת הפרויקט, שנקרא "מעשה ב-70", הם אספו 70 סיפורים אנושיים, אישיים ומרגשים ב-70 סרטונים קצרים, שצולמו באמצעות הטלפונים הסלולריים של הסטודנטים. המיזם נולד כחלום שדחפו ד"ר עדי קול, דיקנית הסטודנטים והבוגרים, ופרופ' אלון רוזן, מרצה וחוקר בבית ספר אפי ארזי למדעי המחשב, בשיתוף עם מיזם 'דיבור אחר'.

   

  מטרת הסרטונים היא לתת במה וקול למגוון רחב של קהילות, אוכלוסיות וזהויות בחברה הישראלית - גם כאלה שבדרך כלל קולן אינו נשמע וסיפורן פחות מוכר. הסרטונים מציגים סיפורים מרגשים ואותנטיים על אזרחים שונים במדינה - יהודים, נוצרים, מוסלמים, מכל חתכי הגיל, המוצא והעדה. המפגש מאפשר לצופים להיחשף לנקודות המבט השונות בחברה הישראלית, להכיר את המרכיבים אותה וליהנות מהפסיפס החברתי המגוון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים