שתף קטע נבחר

ארץ נעדרת: הציבור מטומטם אז נחנך אותו

הם היו בטוחים שגאונים שכמותם יפילו את הצופה בבית מצחוק. הרי מה זה תפילין עבורם אם לא "טוי", ואנחנו נקרקר כמו תרנגולת כי הרי הצופה הוא עדר חסר אינטליגנציה. אבל הצופים בבית הם כבר לא הדור של "סלאח", ומבינים כשעושים עליהם סיבוב. "ארץ נהדרת" רמסה ברגל גסה את מה שקדוש לנו

 

 

הגיע הזמן לשים על זה על השולחן ולשחוט פרה קדושה מטעם עצמה: "ארץ נהדרת" – לא מצחיקה. למעשה, היא לא מצחיקה כבר תקופה ארוכה. יתרה מזאת, מתוכנית נשכנית שהפליאה לפני יותר מידי עונות בסאטירה פוליטית וחברתית שנונה ויחסית הוגנת, היא הפכה - אם נצטרך לסכם את מה שזוכרים ממנה בעונה הזו - לגרסה היקרה יותר של "מת להיות", תוכנית החיקויים של מפורסמים שהגיש בעבר דידי הררי. השנה זה גיגים על אופירה וברקוביץ' והנוצות של דנה אינטרנשיונל. איזו עונה גרועה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

אבל מילא החיקויים של מפורסמים שתפסו נפח כל כך גדול העונה (וכבר לא מרגשים אף אחד); הבעיה של "ארץ נהדרת" היא שמתוכנית שהייתה סוג של "מהדורת שבט", היא איבדה את הציבוריות הישראלית.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

באופן חד-צדדי, בולט וללא צבעי הסוואה כל מה ששומעים ממנה זה אנטי דת, אנטי מזרחיים ואנטי ביבי. הציבור מטומטם אז אנחנו ננסה להציל אותו על ידי רמיסה של כל דבר שיש בו ערך יהודי, מסורתי וימני. אנחנו אלה שיושבים על השאלטר, אז תנו לנו לחנך אתכם, לא אתם אותנו.

 

חיים עדיין בעידן של "מסעודה משדרות", רק שלא קולטים שהדור של סאלח כבר חלף מן העולם והנכדים שלו שיושבים בבית כבר מודעים היטב וקולטים טוב-טוב את הסיבוב שעושים עליהם. מבינים היטב שלא צוחקים איתם אלא שצוחקים עליהם וזה כבר לא מצחיק אף אחד.

 

אריה דרעי נגד ארץ נהדרת ()
במקום לגרש את שליחי חב"ד, תתעניינו. זרחוביץ' עם "קוקיות התפילין"

 

והשערורייה התורנית - רצועות התפילין שהפכו במלאכת ארט כל כך מקורית ויצירתית מטעם עצמם, לקוקיות של נטע ברזילי בגילומו של ערן זרחוביץ'. הם הרי היו בטוחים שגאונים כמוהם יפילו את הצופה בבית מצחוק. הרי מה זה תפילין עבורם אם לא "טוי", ואנחנו נקרקר כמו תרנגולת כי הרי הצופה הוא עדר חסר אינטליגנציה. לא מבינים שזה הם שלוקים בדבר הכי בסיסי שיש – אינטליגנציה רגשית, עם כל הכבוד לתעודות ולפרסים שעל הקיר.

 

 

מנותקים מתמיד

כל הסקרים מראים בעקביות כבר שנים שהציבור הישראלי ברובו מסורתי. נתון שהתפרסם אף מצא ש-80% מהציבור היהודי בישראל מאמין באלוהים. אז איך ומי לעזאזל חשב בהפקה הזו שלהפוך רצועות תפילין קדושות לפריט אופנה זה לגיטימי?

 

אם רק עכשיו הם מבינים את האוויליות במעשיהם, זה מעשה מכוער שצריך להדליק להם פרוז'קטור ענק, שיבינו שהיום הם מנותקים יותר מאי-פעם מהעם שהם מתיימרים להצחיק. תפילין זה בסיסי. לא מנהג, לא אמונה מקומית. קדוש. אולי כדאי שיעצרו אצל נציג חב"ד במרכז מיקאדו וישאלו על המצווה הזו, ולא רק יילחמו לגרש אותו משם.

 

התקשורת הישראלית לא מצליחה להבין כיצד היא שוטפת את הציבור הישראלי באג'נדה חילונית ושמאלנית, והציבור (בשפתם) ממשיך לומר "רק ביבי". מנסים להבין איפה הם טועים ולמה זה לא מחלחל. כמו המערכונים הבזויים של שליין על איך אין אלוהים ומי שמאמין בו אידיוט.

 

שעתם הרעה של הסטיריקנים

אז זה פשוט מאוד, אף אחד לא צריך שישטפו אותו והציבור הישראלי מספיק אינטליגנטי כדי להבין בעצמו מה נכון ומה לא. הפרשנים כבר מזמן לא משפיעים. בעידן הרשת הם הפכו אפילו לסוג של בדיחה. זו גם לא השעה הטובה של הסטיריקנים שמובילים את מה שהייתה בעבר ספינת הדגל של ההומור המקומי, כי מה שהם עושים זו כבר מזמן לא סאטירה. עבור רובנו, מה שהם עשו זה ה"צלם בהיכל" וחילול השם גדול ונורא.

 

בליל שבועות, חג מתן התורה, נהוג לומר תיקון. כדאי להם לנצל את ההזדמנות לתיקון פנימי ולחישוב מחדש כיצד ממשיכים מכאן, לפני שיגיעו ליום שבו כבר אף אחד לא יטרח אפילו להתייחס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים