שתף קטע נבחר

בקרוב: רשת חינוך חרדית חדשה עם לימודי ליבה

הביקוש לממלכתי-חרדי גובר בריכוזים החרדיים - ותנועת פא"י הודיעה על הקמת רשת בתי ספר יסודיים שבהם ילמדו מקצועות כלליים ברמה גבוהה, על פי תוכנית משרד החינוך

בשורה לחרדים המודרניים? תנועת פועלי אגודת ישראל (פא"י) הכריזה על הקמת רשת בתי ספר יסודיים שבהם ילמדו מקצועות כלליים (שאינם דתיים או תורניים) ברמה גבוהה, על פי תוכנית משרד החינוך – דבר שאינו נפוץ במוסדות החרדיים הקיימים כיום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בפא"י מסבירים כי מאות הורים חרדים ברחבי הארץ מעוניינים לשלוח את ילדיהם לבתי ספר המשלבים לימודי קודש וחול, על עקרונות ערכיים של "תורה עם דרך ארץ", ומתוך שיתוף פעולה עם מדינת ישראל, אך הם נותרים ללא מענה ממלכתי, מאחר שמשרד החינוך אינו מקים או מגדיל את המוסדות הבודדים שפועלים כיום במתכונת זו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

מנכ"ל תנועת פא"י, חנוך ורדיגר, אמר כי בחודשים האחרונים ביצעו אנשיו עבודת שטח מקיפה, והם גילו "ביקוש עצום" להקמת בתי ספר של הזרם הממלכתי-חרדי (הממ"ח). לדבריו, הדרישה עולה גם בריכוזים חרדיים מובהקים, כמו בני ברק, מודיעין עילית, בית שמש וירושלים וגם בפתח תקווה.

 

 (צילום: יואב פרידמן) (צילום: יואב פרידמן)
(צילום: יואב פרידמן)

 

"הורים רבים פנו אלינו בבקשה שנפתח עבור ילדיהם מוסדות ממלכתיים חרדים", סיפר ורדיגר, "ואנו, כתנועה שערכיה נטועים עשרות שנים ביסודות של תורה שאינה סותרת התייחסות לכל תחומי החיים, רואים שליחות גדולה בעידוד ופיתוח המגמות החיוביות הללו, בייחוד בתחום החינוך".

 

מצטרפים לרשת

בפא"י אומרים כי כבר בשנה הקרובה ייפתחו בתי ספר בשני יישובים, ובהמשך יתווספו אליהם עוד אחרים. הרשת תפעל תחת מוסדות "נהרדעא", שבהם לומדים כיום 500 תלמידים ותלמידות בישיבה תיכונית לבנים, סמינר על-יסודי לבנות ולימודים גבוהים לנשים בתחומים כמו מחשבים וסיעוד.

 

הסתדרות פועלי אגודת ישראל היא תנועה היסטורית שבימי קום המדינה ייסדה ויישבה קיבוצים ומושבים (בעיקר באיזור המועצה האזורית נחל שורק), בנתה בתי כנסת (בכל הארץ) והחזיקה בבנק הנושא את שמה (כיום בשליטת הבנק הבינלאומי).

 

בשנים האחרונות, נוכח מגמת הפתיחות בחלקים מהחברה החרדית, מנסה פא"י לקום לתחייה. לאחר שנכשלה בפוליטיקה ונציגיה לא נבחרו לרשויות המקומיות ב-2013, היא מנסה כעת את כוחה בשדה החינוכי.

 

בתנועה מציינים כי ב-15 השנים האחרונות היא הזרימה עשרות מיליוני שקלים למוסדות החינוך שבבעלותה, ומכאן שיש לה יכולת כלכלית מוכחת להפעיל רשת בתי ספר יסודיים באיכות גבוהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פרידמן
ליבה זה לא דבר שכיח
צילום: יואב פרידמן
מומלצים